Almanlar kötümser

Son dönemde rezervasyonlarda ortaya çıkan yavaşlamalar ve 2016'daki belirsizlikler nedeniyle Alman acentelerin kötümser olduğu belirtildi

Almanlar kötümser
banner404
ALMANYA'DA Ekim ayında "satışlar iyi gidiyor" diyen acente sayısı yüzde 36 iken, Kasım ayında bu oran yüzde 32'ye geriledi. Pek çok ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle Alman tatilciler ya seyahat planlarını değiştiriyor, ya da hemen rezervasyon yapmak yerine beklemeyi tercih ediyor. Tüketicinin bu tutumu, pazardaki rezervasyon akışının da aşağıya düşmesine neden oluyor.
YÜZDE 2.7 ORANINDA GERİLEME VAR
IT Servisi TATS tarafından açıklanan verilere göre, Kasım ayında yapılan rezervasyonlar bir önceki yıla kıyasla yüzde 2.7 oranında gerilemiş durumda. Buna karşın, rezervasyon gelirlerinin geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5.3 oranında arttığı görülüyor. Satış fiyatlarındaki yükseliş, son dönemde talep artışı gören yüksek fiyatlı kruvaziyer turlarına bağlanıyor. Buna göre, Almanya'da kruvaziyer turlarına olan talepte yüzde 14.2'lik bir artış kaydedilmiş durumda. Kruvaziyer satışlarındaki gelir artışının ise yüzde 21.5 olduğu görülüyor.
ALMAN ACENTELER 2016 İÇİN ENDİŞELİ
Fvw'nun "satış iklim endeksi"ne göre, rezervasyonların mevcut durumu acentelerin kötümser bir havaya bürünmelerini beraberinde getirdi. Acentelerin sadece yüzde 17'lik kısmı önümüzdeki 6 ayda satışların artacağını öngörüyor. Geçen yılın Kasım ayında yapılan araştırmada, gelecek 6 ayda satışlar artacak diyen acentelerin oranı yüzde 25'ti. Geçen yılın Kasım ayında yüzde 23 olan kötümser acentelerin oranı ise, bu yılın aynı ayında yüzde 30'a çıkmış durumda. Alman acenteler daha çok kendi karlılıklarına odaklanırken, gelecek aylarda daha fazla kazanacağını açıklayan acentelerin oranı yüzde 14 olarak ortaya çıktı. Ekim ayında bu oran yüzde 19'du.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472