Alanya otellerinde doluluk yüzde 80'e ulaştı

Alanya otellerinde doluluk oranları ortalama yüzde 80'e ulaştı ancak umulan Avrupalı turist gelmedi. Doluluğu Ruslar sağlarken, sektör temsilcileri "Alman ve Hollandalı turistleri Side'ye kaptırdık" diyor

Alanya otellerinde doluluk yüzde 80'e ulaştı
banner404

Yasin ARAZ

ALMAN ve Hollandalı turistin yeni gözdesi Side oldu. Alanya'nın bu iki ülkeden aldığı turist sayısı da ciddi düzeyde azaldı. 
'ALANYA'YI RUSLAR DOLDURDU'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu "Alanya'daki tesislerin büyük çoğunluğu Rus misafirlerle dolu. Rusya'daki mayıs tatili nedeniyle yüzde 80'e ulaşan doluluklar var. Haziran satışlarında da durgunluk yaşanıyor" dedi.
'ALMANLAR SİDE'DEN ÖTEYE GEÇMEDİ'
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu ise "Siyasi krizlerden dolayı kaybettiğimiz Alman tatilciler geri geldiler ancak Side'nin ötesine geçmediler. Aldığımız Alman ve Hollandalı turistin yüzde 15'ini elden kaçırdık" diye konuştu.
'ÖNCELİKLERİ SİDE VE KUNDU OLDU'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de "Başta Almanya olmak üzere Orta Avrupa'da çok kan kaybettik. Almanların şu anda birinci tercihi Side, ikinci tercihi Kundu. Alanya ise ne yazık ki üçüncü tercihleri durumunda" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472