Alanya'da tatil yapan turistler GZP'yi bilmiyor

Alanya'da tatil yapan turistler "Alanya'ya gelmek için hangi havalimanını kullandınız, Antalya Havalimanı mı, yoksa GZP mi?" sorusuna "GZP diye bir havalimanı mı var?" şeklinde şok cevaplar verdiler

Alanya'da tatil yapan turistler GZP'yi bilmiyor
banner404

Ekmel YILMAZ

HALKIN ve sokağın nabzını tutmaya devam eden Dim TV (dimtv.tv) muhabirleri, Alanya'ya tatile gelen yabancı misafirlere "Alanya'ya gelmek için hangi havalimanını kullanıyorsunuz, Antalya Havalimanı mı, yoksa Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nı mı? (GZP)" sorusunu yöneltti. Turistlerin verdiği cevaplar ise adeta şok etti. Yabancı misafirlerin pek çoğu GZP Havalimanı'nı daha önce hiç duymadıklarını belirterek şaşkın bir dille "Alanya'ya bu kadar yakın bir havalimanı mı var? İlk defa duyduk", GZP'yi bilenler ise "Antalya, GZP'ye göre daha güvenli" şeklinde cevaplar verdiler.
'İLK DEFA DUYDUK'
Finlandiya vatandaşı olan Erika adlı turist "Antalya Havalimanı'nı kullandık. GZP Havalimanı'nı şimdi sizinle birlikte ilk defa duyduk. Bizim anlaştığımız tur şirketi, bildiğimiz kadarıyla Antalya Havalimanı ile birlikte çalışıyor, o yüzden Antalya'yı kullanıyoruz. GZP'nin varlığından bile haberim yoktu" dedi.
'SEFER SAATLERİ UZUN'
Bir diğer Finlandiya vatandaşı Yorna adlı turist de "İlk başta planımız GZP'ye inmekti, uçağımız GZP'ye inmeyi denedi ama teknik bir sorun yaşadı, o yüzden Antalya'ya indik. Gazipaşa Havalimanı'nı gördük ama Antalya Havalimanı'na kıyasla daha küçük ve sefer saatleri daha uzun. Antalya Havalimanı'ndan daha kısa süreli sefer saatleri oluyor, hem de GZP'ye göre daha büyük ve güvenilir" ifadelerini kullandı.
'ALANYA'YA DAHA YAKIN'
Kerry adlı İngiltere vatandaşı bir turist ise "GZP'yi daha önce hiç duymadık. İlk kez sizden öğreniyoruz. Alanya'ya bu kadar yakın bir havalimanı olduğunu öğrenmek mutlu etti. Ülkemizden bir daha geleceğimiz zaman GZP'yi kullanmaya özen göstereceğiz. Bahsettiğinize göre Alanya'ya Antalya'dan daha yakın" diye konuştu.
'GZP HAVALİMANI'NI BİLMİYORUZ'
Türk-Alman vatandaşı Cevahir Doğan isimli bir gurbetçi vatandaş ise "1986 yılından beri Alanya'ya geliyoruz, 1986 yılından beri de Antalya Havalimanı'nı kullanıyoruz. Uzun zamandır Antalya Havalimanı'nı kullandığımız için hem yollarına alıştık hem de GZP'yi bilmiyoruz. O yüzden Antalya'yı tercih ediyoruz. GZP'ye inmekten korkuyorum, havalimanına inerken karşınızda duvar gibi duran bir dağ var ve inişte kötü hissettiriyor. Pisti de Antalya'ya göre dar hissi veriyor, onun için Antalya'yı daha çok seviyorum. Belki ilerleyen senelerde GZP'yi Alanya'ya daha yakın olduğu için tercih edebilirim" şeklinde konuştu.
'TUR OPERATÖRLERİ GZP'Yİ SATMIYOR'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede "GZP'yi illaki bilen de çıkacaktır, bilmeyen de. Ancak tabi ki bizlerin görevi mümkün olduğunca herkese duyurmak. Burada bizden ziyade en önemli görev tur operatörlerine düşüyor. GZP'yi uçuş planlarına dahil etmeleri, uçak firmalarıyla anlaşıp GZP'ye uçak koyulmasını sağlamaları gerekiyor. Bizler her platformda, katıldığımız her organizasyonda GZP vurgusunu yapıyoruz. Alanyalı Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da her fırsatta GZP'yi anlatıp, firmaları davet ediyor. Şu an geldiğimiz noktada 1 milyon 200 bin yolcu hedefi var. Bu da azımsanamaz" diye konuştu.
'ENDİŞE EDECEK BİR ŞEY YOK'
GZP'nin güvenli olmadığı yönündeki eleştirilere de cevap veren Dahaoğlu "GZP uluslararası standartlarda bir havalimanı. Zaten inişe elverişsiz olsa açılması mümkün olmazdı, bu kadar firma da iniş yapmazdı. Oluşan bu olumsuz algı son derece üzüntü verici. Ama kullanan hiç kimsenin endişe etmemesi gerekiyor. Bizler de çokça kez kullandık, kullanmaya da devam ediyoruz. Günde binlerce misafir iniyor, kalkıyor. Endişeler yersiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Withoutmakeup.org
Withoutmakeup.org - 12 ay Önce

Uçuş sayısı az olduğu için kimse bilmiyor. Acil olarak uçuş sayısının artması gerekiyor

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472