Alanya'da bayram doluluğu yüzde 90

Tatilin 4 gün, seçimin yakın oluşu nedeniyle umut edilen yerli turist akını yaşanmadı. Alanya otellerindeki bayram doluluğunda yerli turistin payı yüzde 30 olarak açıklandı

Alanya'da bayram doluluğu yüzde 90
banner404

Yasin ARAZ

ALANYA'DA yerli tatilcinin oranı yüzde 30'da kalırken, otellerdeki doluluk oranları ortalama yüzde 90'ı buldu. Alanya'ya şu günlerde en çok rağbet gösteren yabancı tatilciler Ruslar oldu. Rusları Avrupalı turistler takip ediyor.
'AHDE VEFA DEDİK 
VE FİYAT ARTTIRMADIK'

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Geçtiğimiz yıllarda Rus turistler yokken yerli turistler bize sahip çıkmıştı. Biz de ahde vefa dedik, bu yıl fiyat arttırmadık. Bayramın kısa olması ve seçim dolayısıyla yerli turist umulan ölçüde gelmedi. Ruslardan Allah razı olsun. Oteller Ruslarla doldu. Turizmde asıl bayram temmuz, ağustosta yaşanacak" dedi.
'YERLİNİN ORANI YÜZDE 30'DA KALDI'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise Alanya'da turistik tesislerin yüzde 90'a varan doluluk rakamlarına ulaştığını, tesis tesis ise yüzde 100 dolulukların yakalandığını söyledi. Sili, "Yerli turistin bu bayram otellere yansıması yüzde 30'da kaldı. Yabancı turistlerle oteller beklenen dolulukları yakaladı" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472