banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Akdeniz Sahilinde Ağustos Yoğunluğu

Yaylasıyla, uçsuz bucaksız sahili ve doğal güzellikleriyle, Türkiye ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Silifke, yaz aylarında yüz binlerce konuğunu ağırlıyor

TURİZM 05.08.2014, 14:59 05.08.2014, 14:02
 Akdeniz Sahilinde Ağustos Yoğunluğu
banner404
YAYLASIYLA, uçsuz bucaksız sahili ve doğal güzellikleriyle, Türkiye ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Silifke, yaz aylarında yüz binlerce konuğunu ağırlıyor.
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, tarih ve kültür kenti Silifke'nin, deniz, güneş, kum ve doğal güzellikleriyle yüz binlerce konuğunu ağırlamaya devam ettiğini belirtti.

Kekik kokan yaylası, konargöçer Yörükleriyle zengin bir tarihe sahip ilçenin, turizm alanında önemli bir potansiyeli barındırdığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Turgut, "Silifke ilçemiz, Narlıkuyu, Atakent (Susanoğlu), Arkum, Taşucu ve Yeşilovacık gibi mahallelerimiz ile birlikte yaz aylarında nüfusunu yüz binlere çıkartıyor. İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nin turizm merkezi ve genellikle yerli turistlerin gözdesi olan Silifke, Atakent sahili, ender güzellikteki Akyar ve Narlıkuyu Koyu, Tisan ve Boğsak Adası, dünyaca ünlü fok ve mercanların görülebildiği dalış noktalarıyla her yıl yaz aylarında yüz binlerce kişiyi ağırlıyor. Yazlık konutları, otel ve pansiyonlarıyla İstanbul başta olmak üzere Konya, Ankara, Gaziantep, Karaman, Urfa, Maraş ve Hatay gibi pek çok büyükşehirden turistlerin ilgi gösterdiği Silifke, son yıllarda Akdeniz Bölgesinin gözde turizm merkezleri arasına girdi" dedi.
Yorumlar (0)