banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

25.07.2019, 00:26

Toklu’ya bir iki tavsiye

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, sağ olsun, dün “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” ile ilgili sosyal medya hesabında bir mesaj paylaşmış.

Demiş ki; “Mesleğini layıkıyla icra eden, kamuoyunu bilgilendirmek adına emek veren tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun.”

Kendisine 25 yıllık bir basın mensubu ve gazeteci bir ağabeyi olarak teşekkür ediyorum.

Toklu dün ayrıca Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik’e mihmandarlık yaparak bazı ziyaretler gerçekleştirmiş.

Misal, önce Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu, ardından Alanya Müftüsü İhsan İlhan’ı, son olarak geçtiğimiz günlerde motosiklet kazası geçiren ve bacağı kırıldığı için evinde istirahat eden Sugözü Mahallesi Muhtarı Hasan Uysal’ı ziyaret etmiş.

Başka ziyaret olmuş mu, bilemiyoruz, biz de sosyal medyanın yalancısıyız.

Sena Nur Çelik, baba tarafından aslen Demirtaş’lı olmasına karşın Alanya’ya sonradan gelen, tabiri caizse tepeden inen, seçimden seçime gördüğümüz, genelde merkez yerine kırsalda halkla buluşan bir siyasetçi profili çiziyor en başından beri.

Keşke diyorum, hazır Sayın Vekil Alanya’ya kadar gelmişken bir basın toplantısı düzenlenseydi, biz de şehrin gidişatına ilişkin sorularımızı kamu adına kendilerine yöneltip, Sayın Toklu’nun dediği gibi, mesleğimizi layığıyla icra edebilseydik.

İşin latifesi bir yana, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra halkın kendilerinden büyük beklentisi olan Ak Parti İlçe Teşkilatı’ndan artık bir atılım yapmasını bekliyoruz.

Mustafa Başkan’ı severiz, sayarız.

Gençlik Kolları Başkan Adayı olduğu günler daha dün gibi aklımızda.

Nereden gelip nereye gittiğini biliyoruz, bundan sonra nereye gitmek istediğini de az buçuk kestirebiliyoruz.

Gençlik Kolları Başkanı olduktan sonra hedefini Ak Parti İlçe Başkanlığı’na koyan, ancak dönemin siyasi iklimi içerisinde bu makamı Mustafa Berberoğlu’na bırakıp Ankara’da, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı’na uzanan, bu görevinin ardından Alanya’ya dönüp bu kez 31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce Alanya Belediye Başkan Adayı olmak için kulis yapan, ancak Cumhur İttifakı nedeniyle bu projesini “şimdilik” askıya alan Mustafa Toklu’yu inşallah ilerleyen yıllarda Antalya Milletvekili olarak da görürüz.

Ancak takdir edersiniz ki, büyük yolculuklar küçük adımlarla başlar.

Mustafa Başkan, öncelikle 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’ndan dolayı aday olamamasından kaynaklanan üzüntüyü bir kenara bırakmalı, silkinip kendine gelmeli ve ipleri artık eline almalıdır.

31 Mart’tan birkaç ay önce terk ettiği basın toplantılarına, seçimden 3,5 ay sonra basın mensuplarının “Hayırdır, neden artık basının karşısına çıkmıyorsunuz?” serzenişleri üzerine yeniden “mecburi” dönüş yapan Mustafa Başkan, Ankara’yı mesken tutmalı, Alanyalı Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da desteğiyle Alanya’ya yatırım üstüne yatırım getiren iktidar partisinin ilçe başkanı kimliğine artık yavaş yavaş girmelidir.

Her ne kadar Cumhur İttifakı olsa da Alanya Belediyesi MHP’dedir.

31 Mart’ta Antalya Büyükşehir Belediyesi de Ak Parti’den CHP’ye geçmiştir.

Dolayısıyla yerel yönetim bağlamında Mustafa Toklu’yu ve teşkilatını Alanya’da bağlayan bir durum söz konusu değildir.

Hazır, Ak Parti genel iktidardayken, hazır paranın musluğu, yani yatırımlar için gereken ödenekler Ak Parti’nin tasarrufundayken, Mustafa Başkan Alanya siyasetinden sıyrılmalı, bağ bahçe ziyaretlerini, hepi topu 3-5 muhtarın, 1-2 vatandaşın katıldığı halk toplantılarını yardımcılarına devretmeli, Ankara’da bir o bakanlık, bir o müsteşarlık koşturmalı ve Alanya’da Ak Parti’nin üzerine çöken puslu havayı; genç, dinamik, girişken yapısıyla darmaduman etmelidir.

Zaman çabuk akıp geçiyor.

Bir bakarsınız Ak Parti İlçe Kongresi geliverir, bir bakmışsınız genel seçimler yapılıverir, yeni fırsatlar doğar.

Kendisinden yaşça epey büyüğüm ama makamına, kişiliğine saygım sonsuz.

İnşallah bu cümlelerimi bir eleştiri gibi değil, bir ağabey tavsiyesi olarak algılar.
 

Yorumlar (10)
Ak gözlem 3 hafta önce
Maalesef sayın Kutay, sayın Toklu sadece türbüne oynayan , diğer zamanlarda kendi ekonomik kazancıyla uğraşan bir arkadaş.
Yani içi beni yakan dışı seni yakan bir vitrin den ibaret. Başka bir icraat beklemek elbette hakkımız ama hayalden öteye gideceğini sanmıyorum. Saygılarımla
Yaşar arıkan 2 hafta önce
İnsanlara neden iftira atarsınız . Sahte hesaptan yazarak zan altında bırakmayın yazık günah. Herkesin hatası eksiği olsa dahi Mustafa başkan için dediklerinize katılmıyorum . Sahte hesaptan bunlar doğru değil.
Ak gozlem arkadasim saygilarimla.. 3 hafta önce
Sana cani gonulden katiliyorum guzel kardesim turubunde cok saglam sersenisleri var toklu kardesimizin fazla genc olmasindanmidir nedir bu acemiligi bilinmez ama isimiz dusmeye gorsun bir kiside kaldirmaz yerden bu isler boyle ak partiliysen alanyada her yerde calisirsin is bulursun degilsen kira odersin ruhsat alamazssin toklu gercekten de bize tok bir kardesimiz zaten mhp ye girmiyorum bile alanyada herkez ne koparabilirse ne goturebilirse iste..
FEVZİ YÜKSEKKAYA 3 hafta önce
Tavsiyenize katılıyorum hem Alanya için faydalı olur hemde sayın TOKLU için faydalı olur.
mehmet özel 3 hafta önce
Mustafa başkan Azmi,basarısı ve bilgisiyle üretici zekaya sahip,bir hasbahçe cocuğudur.halkın içinde kalmaya öncelik vermiş Alanya için hayati öneme sahip yatırımlara vesile olmuştur.
Ak gözlem 3 hafta önce
Sayın Özel , biz uzayda değil Alanya da yaşıyoruz . Sayın başkanım bir hizmet yaptı da bizmi görmüyoruz . Siyasetçinin iki türlü amacı olur. Bir halka hizmet ve halkın refahını yükseltmek . İki kendi konumunu ve ekonomisini yükseltmek.
Derya 3 hafta önce
Alper bey sizinde yazilarinizi yakindan takip ediyorum.. dobra acik ve ince mesajlarla gönderilerinizi hakikaten çok hos yapıyorsunuz anlayan anlayabilirse tabi. özellikle alanyanin olumsuzluklarini oyle guzel bir yaziyla sekillendiriyorsunuz ki neyin ne oldugunu anliyoruz.. yureginize saglik.
Sakin 2 hafta önce
En tepeden en dibe Allah bizi siyayetçinin her türlüsünden korusun. Amin...
Alanyalı 2 hafta önce
Alper bey yazılarınızdan etkilenerek buğün yapmış olduğum bir olayı anlatayım.
Oba mahallesinde dolaşırken bir resturantın önünde yolun dört çalışan(haydut) tarafından kesildiğini gördüm, gelen geçenin kolundan bacağından tutup içeriye sokmaya çalışıyorlar, girmeyenlere küfür bin para, eşlerinin yanında taciz desen hat safada, bir Alanyalı olarak olaydan rahatsız oldum ve çözüm masasını aradım, durumu anlattım aradan bir saat geçti bi dur diyen yok, bir daha aradım, verilen cevap bu akşam çok yoğunuz. Diyeceğim ben turist olsam sokağa çıkmam, Alanya belediyesine tavsiyem de bir kaç temizlikçi olmasa da olur, zabıta alın
Canan kantarci 2 hafta önce
Ak gözlem biz cuma günu gittik ve gereken ilgiyi gosterdi Adami ilkkez gordum ve allah razi olsun bizle yakindan ilgilendi Size tavsiyem cuma gunu mustafa beye gidin sikjntinizi iletin Insanlara fake adresten iftira atmayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın