banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Facebook bunu da yaptı

Facebook, internet.org projesi ile ilk kez ücretsiz internet erişimi sunmaya başladı

TEKNOLOJİ 31.07.2014, 15:28 31.07.2014, 14:32
Facebook bunu da yaptı
banner404

 BİR senedir bu sosyal sorumluluk projesi internet.org adresini hayata geçirmek için çalışmalar yapan ve hatta interneti yaygınlaştırmak için insansız hava araçları geliştirmeye kadar işi vardıran Facebook sonunda bu alanda ilk adımını attı ve ilk ücretsiz internet erişimi girişimini Zambiya lılara sunmaya başladı.

Sosyalmedya.co'nun haberine göre Zambiya’daki yerel bir GSM firması olan Airtel ile işbirliğine giden Facebook bugün yayınladığı Android ve web uygulamalarından kullanıcıların içinde Facebook, Messenger, Google arama ve Wikipedia’nın da bulunduğu 13 farklı servise ücretsiz olarak bağlanmasını sağlamaya başladığını duyurdu.
Internet.org’un uygulamaları sayesinde Zambiya’da bulunan kullanıcıların sağlık, iş ve lokal bilgi servislerine hiçbir veri ücreti ödemeden ulaşabileceğini söyleyen Facebook böylelikle daha fazla kişiyi online dünyaya kazandıracaklarını söylüyor. Son olarak kullanıcıların bu servisleri daraltılmış halleriyle kullanabileceklerini de belirtmekte fayda var.
İlk ücretsiz internet erişimi girişimine Zambiya’dan başlayan Facebook’un sıradaki hedefinde ise öncelikli olarak Afrika’daki diğer gelişmekte olan ülkelere bu hizmetini yaymak var.
Yorumlar (1)
aynur 5 yıl önce
ya facebookuma giremiyorum girmeye ıskalıy

sorry, something went wrong.

we're working on getting this fixed as soon as we can.

go back

facebook © 2014 · help
orum bana bunları söylüyo nolucak şimdi