banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

15.08.2019, 01:21

Tanıtım böyle olur…

 

10 TEMMUZ Cumartesi günü, TRT SPOR KANALI’nda; dünyanın en büyük açık su yüzme organizasyonu olan OCEANMAN YÜZME YARIŞMALARININ, 11 – 12 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılan Alanya ayağı yarışmalarını izledim.

Alanya, bugüne değin pek çok uluslararası boyutta sportif organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Ve bu organizasyonlara pek çok ulusal televizyon kanalı, ekranlarında yer verdi…

Ancak hiçbir organizasyon, OCEANMAN Yüzme Yarışmaları kadar amacına ulaşıp, bu denli ses getirmedi.

Neden getirmedi?

Çünkü bu organizasyona gelinceye kadar, geçmişte yapılan tüm organizasyonlarda; sadece ve sadece organizasyonun ana temasına odaklanıldı.

Bu organizasyonların içine, sağına soluna, Alanya’nın doğal güzelliklerinin ve Alanya ürünlerinin yerleştirilmesi, bu yolla Alanya’nın reklamının yapılması (yeterince) becerilemedi.

Becerilemedi çünkü (ki bu organizasyonların bazılarında ben de görev aldım) olaya amatörce yaklaşıldı.

Amatörce yaklaşıldı çünkü elde ki olanaklar ve görgü ona göreydi.

… …

Bu kez dünyanın en büyük açık su yüzme organizasyonu olan OCEANMAN ORGANİZASYONUNU; (olaylara profesyonelce yaklaşan) Abdurrahman AÇIKALIN, Alanya’ya taşıyıp, organize etti.

Açıkalın, aylar öncesinde, önce kendi iç dünyasında hazırlığını yapıp, kurguladığı bu organizasyonu, kendisi gibi profesyonel bir ekiple birlikte yürüttü.

Alanya Kaymakamı Sayın Mustafa Harputlu ve Belediye Başkanı Sayın Adem YÜCEL de desteklerini esirgemeyince; sonuçta, unutulmaz bir organizasyon çıktı ortaya.

Bu etkinlik içinde Alanya muzu da, avokadosu da (bu ürünleri üretenle de) yeterince yer buldu.

Çekimler (özellikle drone çekimler), Alanya’yı tanıtma amacıyla ekranlara yansıtılan görsel güzellikler; görsel güzellikler yansıtılırken birbirleri arasındaki ilinti ve uyuma özen gösterilmesi, uyumlu geçişler ve sunumlar olağanüstüydü…

Bu görümsetmede (klipte) gördük ki; meğer biz, pırıl pırıl bir denize, tertemiz kumsallara sahipmişiz!

… …

Teşekkürler Sayın Açıkalın.

* Alanya’ya, uluslararası boyutta yeni bir etkinlik kazandırdığınız için.

* Alanya’nın doğal güzelliklerini, profesyonel ötesi teknik bir çekimle ekrana yansıttığınız için.

* Yedi göbekten doğma büyüme Alanyalıların bile bilip, görmediği pek çok görsel güzelliği; bu görümsetmenin (klibin) içine yerleştirip, bizlere izlettirdiğiniz ve varlıklarından haberdar ettirdiğiniz için.

* Ve teşekkürler Sayın Açıkalın; bizlere, bu tür organizasyonların nasıl yapılırsa, ses getireceğini bize öğrettiğiniz için.

* Alanya’dan kilometrelerce uzakta yaşayanların da Alanya Sevdalısı olabileceklerini ve Alanya için, Alanya içinde yaşayanlardan çok daha iyi bir şeyler yapabileceklerini gösterip, kanıtladığınız için.

* Ve teşekkürler Sayın Açıkalın, bu organizasyona verdiğiniz büyük emek için…

* * *

Şimdi bu aşamadan sonra mutlaka ve mutlaka yapılması gereken tek şey; bu olağanüstü görümsetmenin (klibin) tüm ulusal ve yurt dışı televizyon kanallarında yayımlatılmasını sağlamak.

Sevgili Açıkalın, her konuda, kendisine düşen görevi fazlasıyla yaptı.

Bundan sonra yapılacak tek şey; bu fırsatı iyi değerlendirip, bu görümsetmeyi (klibi), tüm ulusal ve dış ülkeler televizyon kanallarında, olabildiğince sıklıkta yayımlatılmasını sağlamak olmalı.

Bu konuda, Alanya’nın gururu Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na büyük görev düşüyor.

Yorumlar (0)