TRT Spor'a konuştu

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, önceki akşam TRT Spor'da ekranlara gelen Stadyum programının konuğu oldu. Deneyimli teknik adam, VAR sistemi hakkındaki düşüncelerini ve şampiyonluk favorisini açıkladı, ısrarla isteyerek transfer ettirdiği Ozan Tufan'la ilgili önemli mesajlar verdi

TRT Spor'a konuştu
banner404

AYTEMİZ Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında konuştu. Önemli açıklamalara imza atan Sergen Yalçın, Ozan Tufan'ın kendisini dinlerse başarılı olabileceğini söyledi. Yalçın, "Göreve geldiğimden bu yana 5 maç oynadık. Kötü performans çıkarmadık. Maçlarımız zordu ve sadece 1 kez kaybettik. Takım içinde bazı değişiklikler yapmak istiyoruz. 1 forvet, 1 stoper, bir de Ozan Tufan'ı aldık. Ozan'ın transfer edilmesini ben istedim. Genç yaşta çok ciddi sınavlar veriyor. Onun oyunculuğuna inanıyorum. Bu süreçte geri dönmesini bekliyorum. Ozan gibi oyuncuları Türk futbolunun kaybetmemesi gerekiyor. Üstelik böyle oyuncuları çıkarmakta zorlandığımız bir dönemde. Ozan Tufan'ın kilo ve yağ oranında fazlası var. Beni dinlerse başarılı olur. Yapması gerekenleri tek tek söyledim. Hem Fenerbahçe'nin, hem de Türk fubolunun O'na ihtiyacı var. Ozan'ın bu zamana kadar futbolun dışında kalması çok yazık" dedi. 

'VAR SİSTEMİNİ DESTEKLİYORUM'

Süper Lig'de uygulanmaya başlayan VAR sistemi hakkında da konuşan Sergen Yalçın "Bu sezon uygulanmaya başlanan VAR sistemi çok faydalı, destekliyorum. Bazen ceza sahası içindeki pozisyonlarda yorum konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Benim rahatsız olduğum konu kırmızı kartlar. Kırmızı kart nettir. 5 dakika VAR'a bakıp incelemek olmaz" şeklinde konuştu. 

'BAŞAKŞEHİR, GALATASARAY, BEŞİKTAŞ' 

Bu sezon şampiyonluğun en büyük adayının Başakşehir olduğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, Galatasaray ve Beşiktaş'ın şanslarının da sürdüğünü söyledi. Sergen Yalçın, "Burak Yılmaz, Türkiye'de tartışılacak bir futbolcu değil. Beşiktaş'a faydalı olacağını düşünüyorum. Şampiyonluk yarışında Başakşehir favori. Sadece puan olarak değil, oyun ve kadro kalitesi olarak da önde. O'na en yakın Galatasaray, sonra Beşiktaş geliyor. Ligin 2. yarıları performans olarak ilk yarılara göre her zaman farklı olur. O yüzden ligde her an her şey değişebilir" dedi. 

'AVRUPA'YI İSTİYORUM'

Türkiye'de başarılı kriterinin kime veya neye göre olduğunun da belli olmadığını ifade eden Sergen Yalçın şöyle konuştu: "Kariyer planlaması yapmak Türkiye'de çok zor. Ben her zaman zorlu süreçlerde takım devraldım. Başarı kriteri kime göre, neye göre belli değil. Ülke futbolunda ne zaman ne olacağını kestirmek zor. Tabii ki hedefim büyük takımlara veya milli takıma gitmek. Hatta mümkün olursa Avrupa'ya gitmek istiyorum" dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472