banner468

Siyasiler Alanyaspor'da buluştu

Geçtiğimiz günlerde TUSKAD’ın (Turizm Su Sporları Geliştirme Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği) başlattığı, Alanyaspor konusundaki farkındalık toplantılarına devam ediyor

Siyasiler Alanyaspor'da buluştu

Geçtiğimiz günlerde TUSKAD’ın (Turizm Su Sporları Geliştirme Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği) başlattığı, Alanyaspor konusundaki farkındalık toplantılarına devam ediyor

11 Aralık 2013 Çarşamba 14:17
Siyasiler Alanyaspor'da buluştu
banner404
Derneğin bu haftaki konukları ise Alanya siyasi parti başkanları oldu.  Alanyaspor tesislerinde yapılan toplantıya Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Arık, Mevlüthan Çavuşoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Menderes Haymanalı, CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sinan Aktaş ile TUSKAD yöneticileri Mehmet Tığlı, Taylan Gündeşlioğlu, Yakup Uslu katıldı.

Kulüp binasında düzenlenen sabah kahvaltısı ile başlayan buluşmada bir araya gelen Alanyaspor ve ilçe siyasetçileri, kahvaltının ardından bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan TUSKAD Başkanı Mehmet Tığlı, Alanyaspor’un şampiyonluk yolunda tüm şehir olarak destek görmesi amacıyla toplantılar düzenlediklerini söyledi. Başkan Tığlı, konuşması ardından sözü ilçe siyasetçilerine bıraktı.

KOŞA KOŞA GELDİK

Toplantıda basının karşısına geçen katılımcılardan ilk olarak, AK Parti İlçe Başkanı Menderes Haymanalı açıklama yaptı. Başkan Haymanalı, “Alanyaspor toplantısını duyar duymaz koşa koşa geldik. Bundan 3 yıl önceki Alanyaspor ile şuan ki Alanyaspor arasında farkı tüm Alanya biliyor. Bu başarıdan dolayı Alanyaspor yönetimi, teknik ekibi ve futbolcularına teşekkür ediyorum. Alanyaspor şuan belirli bir ivme kazandı. Biz parti olarak da üzerimize düşen her türlü göreve hazırız. Bunu birlikte oluşturacağımız ARGE projelerinin arından Alanyaspor’a sunarak gerekenin yapılması konusunda birlikte hareket etme düşüncesindeyiz. Alanyaspor’un bu başarısına katkı için hiçbir desteği esirgemeyeceğiz. Buradan tüm teşkilat ve üyelerimize sesleniyorum. Bu desteğin başlangıç noktası herkesin Alanyaspor maçına bir bilet alması ile başlar.” dedi.

Bir gazetecinin belde belediyelere dağıtılan kombinelerin lig arasına satışının yetiştirilebilirliği konusundaki sorusuna cevap veren Haymanalı, parti olarak ellerinden geleni yapacaklarını, belde belediye başkanları ile gerekli görüşmeleri yapacaklarını sözlerine ekledi.  Ayrıca Oba Stadyum’unun elektriklerinin kesik olduğunun hatırlatılması üzerine Haymanalı, görüşmelerin sürdüğünü ve Pazar günü oynanacak olan maça kadar durumun düzeltilmeye çalışıldığını dile getirdi.

SEÇİLECEK BAŞKANA MESAJ

Şehrin takımının her alandan destek görmesi gerektiğini ifade eden CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Alanyaspor birkaç siyasi partinin güdümünde değil tüm şehrin gündeminde olması gereken bir konudur. Bundan dolayı buradan Alanya’da yaşayan herkese, Alanyaspor’un kazandığı başarı ivmesinin devamlılığı için stadyuma bir kombine alarak koşmasını rica ediyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde seçilecek belediye başkanının da hangi partiden olursa olsun buradan açıklıkla göreve davet ediyorum. Kendisinden Alanyaspor’a tam destek vermesini istiyorum. Alanyaspor bugünlere kolay gelmemiştir. Yıllarca süren ve ilçenin birçok önde gelen isminin emekleriyle bugünlere gelerek mevcut yönetimle de başarısını perçinlediği şu günlerde açık yüreklilikle tüm şehri Alanyaspor çatısı altında birleşmeye davet ediyorum.” diye konuştu.


“BAŞBAKANA SÖZÜMÜZÜ TUTUP İL OLACAĞIZ”

Başkan Türktaş’ın ardından bir konuşma yapan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sinan Aktaş ise şunları söyledi: “ Bende futbol geçmişi olan bir insan olarak Alanyaspor’un içerisinde bulunduğu durumu anlayabiliyorum. Futbolun gerek ülkemizde gerekse turizm merkezi olan Alanya’da tanıtım noktasında ne kadar çok katkıda bulunacağının farkındayız. Günümüzde turizm tanıtımları için yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılımda bulunularak Alanya tanıtmaya çalışıyoruz. Fakat bu fuarın gittiği yerle sınırlı kalıyor. Halbuki Alanyaspor’un 1. lige çıkması durumunda tüm yurtta canlı yayınlar ve haberlerle durmadan gündemde kalabileceğiz. Alanyaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda karşı karşıya geldiği Eskişehirspor maçında oynadığı futbolla da süper lig kalitesinde bir futbol takımı olduğunu gösterdi. Alanyaspor’un 1. lige yükselmesi gerekliliğinin başka bir konusu ise bizler ‘Alanya il olsun’ diye mitingler düzenleyerek gündeme taşıyoruz.  Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Alanya’ya bir sözü var. Kendisi ‘Alanyaspor 1.lige çıkarsa Alanya’yı il yaparız’ dedi. Bu açıdan Alanya’nın il olmasını 265 bin ilçe vatandaşının her birinin istediğini biliyoruz. Dolayısıyla bundan sonra tüm maçlarda 15 bin kişilik stadyumu tıklım tıklım doldurarak takımımızı 1.lige taşıyacağız. Takımımız 1. lige yükselmesinin ardından da başbakanımıza, ‘Sayın Başbakanım sizin böyle bir sözünüz vardı. Lütfen Alanyamıza 82 numaralı plakayı verin’ diyeceğiz.”

Alanyaspor’a sabit gelir kaynağı sağlanması gerektiğinin de altını çizen Aktaş, Alanya’daki bir hazine arazisine yapılacak olan bir turizm kompleksinin Alanyaspor’a devredilerek sezonluk ve spor turizmi yapılması gerektiğini dile getirdi. 

ŞEHRİN İSMİNİ TAŞIYAN TAKIMA DESTEK ÇAĞRISI

Siyasilerden son olarak konuşan MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar , “Herhangi bir şehrin kimliğini taşıyan bir takımın o şehir için önemini herkes bilir. Alanyaspor’da, Alanya kimliğini taşıyan spor takımımızdır.  Alanyaspor turizmden ekmek yiyen bir şehir. Turizmden kazanç sağlayan şehirlerin tanıtıma ihtiyacı vardır. Yurt içinde ve yurt dışında ne kadar tanıtılırsa o kadar turizmine katkısı olur.” dedi. 

Şehrin tanıtılması adı altında birçok masraflar edildiğini aktaran Uyar, “Hatta bu tanıtım için kurulmuş birçok sivil toplum örgütleri ve dernekler vardır. Alanyaspor da tanıtım yolunda en önemli argümanlardan birisidir. Öyleyse o argümanın sadece şehre katkısını bilerek hareket edilmesi gerekir. Turizmden ekmek yiyen en yüksek kapasiteli turizm işletmesinden, en küçük işletmelere kadar herkes bütçesi kadar destek çıkmalıdır. Bunun için en önemli görev yerel yönetimlere düşer. Yerel yönetimlerin, spor takımının şehre katacaklarının farkında olunmasına inanması gerekir. Yerel yönetimlerin buna inanmaması durumunda, Alanyaspor yöneticilerinin buna inanması, özellikle muhalefet partilerinin ilçe teşkilatlarının buna inanması yeterli olmayacaktır. Her şeye rağmen herkesin üzerine düşen görevleri yapması gerekir. Bizde üyelerimizi özendirerek, maça davet ederek ve üzerimize düşenleri yaparak yerine getirmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

VAKİT DUYARLILIK VAKTİ
Son olarak söz alan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da şu şekilde konuştu: “ İlçe başkanlarımızın Alanyaspor’da ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Alanyaspor’un ne kadar birleştirici bir konumu olduğunu bugün bir kez daha gördük. Herkesimin benimsediği ve tüm Alanya’yı kucaklayan en büyük oluşum olduğunu görüyoruz. İlçe başkanlarımızın spora olan duyarlılıklarını biliyoruz. Kendileri her zaman maçlara gelerek desteklerini hissettiriyorlar. Alanyaspor’un daha ileri gitmesi konusunda tek ses olunacağını burada kendi ağızlarından da duyduk. Biz Alanyaspor yönetimi olarak bugüne kadar ne yapıldıysa yönetim olarak, teknik heyet, futbolcu ve basının desteğiyle bir şeyler yapılmaya çalışıldı.  Fakat yönetimin yaptıklarının haricinde ilçedeki, kurumların, iş adamlarının, ilçeyi yöneten isimlerinde katkısının büyümesi gerekmektedir. Zaman zaman değil her zaman oluşturulacak bu birliktelik bizi bir adım daha ileriye götürebilir. Bizim yönetimimizde bir araya gelen 90 ismin yer aldığı yönetim kurulu bir daha bu şekilde bir araya gelmeye bilir. Birkaç kez daha çabalar bu isimler ama daha sonra tekrar birliktelik sağlanmayabilir. Biz elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz. Yönetim ve sadece birkaç belde belediye başkanı değil tüm şehrin kenetlenmesi gerekmektedir. Yaptıklarımız da ortada fakat eğer bir destek olmazsa Alanyaspor’un eski günlerine dönmesi kaçınılmazdır. Tüm kurum kuruluşların, aktif olan derneklerin, siyasilerin özellikle kombinelerin satışında destek çıkmaları gerekir. Sabit gelir kaynağı oluşturulmasında Alanyaspor’a destek çıkılmalıdır. Bunlar kolay yapılabilecek işlerdir. Biraz duyarlılık ile üstesinden gelinebilinir” 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.12.2013 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349