banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Passolig ve merak edilenler

Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig’de yeni sezonla birlikte hayata geçirilecek Passolig kart uygulamasıyla Alanya’da kart satışları 8 Ağustos’tan itibaren başlayacak

SPOR 04.08.2014, 23:40 05.08.2014, 09:35
Passolig ve merak edilenler
banner404
 ALANYASPOR Kulübü Passolig ve Bilet Satış Sorumlusu Hatice Ünsal, passolig kart satışlarının Alanyaspor Kulübü’nden, para yükleme işlemlerinin ise 18 ayrı noktadan yapılabileceğini açıkladı.
NEDEN PASSOLİG KART?
6222 sayılı 'Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun' ile uygulamaya alınan elektronik bilet sistemi ile sporda şiddet olaylarının azaltılması, insanların küfür ve şiddetin olmadığı tribünlerde karşılaşmaları seyredebilmesi, biletsiz seyircilerin giriş yapmasının önlenmesi, çocuk ve kadınların daha çok stadyumlara gelmesinin sağlanması, şiddete ve olumsuz tezahüratlara sebep olan bireylerin tespit edilerek müsabakalardan men edilmesi ve karaborsa bilet satışının  engellenmesi amaçlanıyor. 
PASSOLİG KART NEDİR?
Taraftarlara, kuyruk beklemeden, hızlı, güvenli bir şekilde stadyumlara giriş imkanı, kulüplere ise taraftarlarını tanıma ve yeni gelir alanları oluşturma imkanı sağlayan, ayrıca yaygın üye işyeri ağı ile istediğiniz yerden alışveriş imkanı sunan, kişiye özel kampanyalar ile hayatınızı zenginleştiren, ayrıcalıklı ek hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştıran bir karttır.
PASSOLİG KARTLARI NEREDEN ALINIR?
Alanyaspor Kulübü'nde haftanın 7 günü satış ofisimiz taraftara hizmet verecek. Bunun yanında taraftar, www.passolig.com.tr internet sitesinden başvuru yaparak maç biletini ya da kombinesini satın alabilir. Aynı zamanda PTT Alanya Şubesi'nden başvuru yapılabilecek. 
MAÇ BİLETİ VE KOMBİNE NASIL ALINIR?
Taraftarın öncelikle bir passolig kartı sahibi olması gerekiyor. Alanyaspor Kulübü'nden veya internet üzerinden www.passo.com.tr adresinden girilerek çok kolay bir şekilde maç bileti ya da kombine alınabilir. Ayrıca taraftar, www.passo.com.tr üzerinde koltuklarını tribün haritasında kolaylıkla seçebilir ve seçtikleri koltuklardan sahanın nasıl göründüğüne bakabilir. 
BAŞKASININ PASSOLİG KARTIYLA VEYA BİLETİYLE 
MAÇA GİRİLEBİLECEK Mİ?
Bu gibi durumlarda maça girilemeyecek ancak iki passolig sahibi birbirlerine biletlerini transfer edebilecek. Taraftar transfer işlemlerini www.passo.com.tr adresinden yapabilecek.
MİSAFİRLER MAÇA NASIL GÖTÜRÜLEBİLİR? TRANSFER İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
Kart başvurusu kolayca web üzerinden ya da cepten 3 dakikada www.passolig.com.tr üzerinden yapılabilir. Kart başvurusu olan misafirlerin biletlerini alabilir, daha önce almış olunan günlük maç ya da kombine biletleri misafirlerin kartlarına tek bir SMS ile transfer edilebilir. Satın almış olunan maç bileti ya da kombine www.passo.com.tr'deki “biletlerim/kombinelerim” bölümüne girilerek passolig sahibi bir kişinin TC kimlik numarası yazılarak saniyeler içerisinde transfer edilebilir.
KAÇ TÜR PASSOLİG KART VARDIR?
Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli olmak üzere üç çeşit passolig kartı bulunuyor. Taraftar kredi kartı olarak başvurduğunda onaylanırsa başvurusu hem kredi kartı hem de taraftar kartı olarak kabul edilebilir.  
BİR KİŞİ BİRDEN FAZLA PASSOLİG ALABİLECEK Mİ?
Her passolig için bir TC kimlik numarası gerekiyor. Banka ve kredi kartı olarak kullanılan passoliglerden sadece tek bir kulübün kartı alınabilirken, ön ödemeli passolig kartından tüm kulüplerinki alınabiliyor.
PASSOLİG İLE ANLAŞAN KULÜPLERİN KAZANCI NE OLACAK?
Passolig sürdürülebilir bir gelir modelidir. Hedef gerçekleştirildiği takdirde Alanyaspor Kulübü için ciddi bir gelir imkanı sağlanacaktır. Alanyaspor kartlarının yıllık e-bilet kullanım bedeli 15 TL. Bunun 6,3 TL'si Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) üzerinden Alanyaspor'a aktarılıyor. 
YURTDIŞINDAN GELEN MİSAFİRLER MAÇA GİDEBİLECEK Mİ?
Pasaportunu kullanarak önce passolig sonra da e-biletini alıp maçı izleyebilecek.
PASSOLİG KARTINIZ YOK ANCAK STAD ÖNÜNDEN GEÇERKEN MAÇA GİTMEK İSTERSENİZ BU MÜMKÜN OLACAK MI?
Alanyaspor Kulübü'nden ya da internetten başvuru yapıp bilet alıp maça girilebilir. Kart kişinin eline geçmese de TC kimlik numarası sisteme kaydolacağı için bilet alınabilecek.
TURNİKEDEN NASIL GEÇİLECEK?
Turnikeye gelen taraftar passolig kartını okutacak. Güvenlik ekranında taraftarın fotoğrafıyla passoligteki eşleştirilecek ve bilette alınmışsa kişi içeri alınacak. Eğer görüntü eşleşmiyor ve bilette yoksa taraftar içeri alınmayacak.
TEK PASSOLİG ALANYASPOR KARTIYLA TÜM TÜRKİYE'DEKİ MAÇLARA BİLET ALINABİLECEK Mİ?
Tek bir passolig Alanyaspor kartıyla Türkiye’de passolig uygulaması olan her yerde maç bileti alınabilecek ve stada giriş yapılabilecek.
18 YAŞINDAN KÜÇÜK KİŞİLER PASSOLİG KART SAHİBİ OLABİLİR Mİ?
18 yaşından küçük olanların 6222 sayılı 'Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun' kapsamında stadyumlara giriş yapmaları için elektronik kart almaları gerekiyor.
 İŞTE YÜKLEME NOKTALARI
- ANGEL GLOBAL PARTNER-DI-OR FOTOĞRAFÇILIK. (FATİH CAD. 14. SOKAK. NO: 11. OBA MAHALLESİ) 
- PO-ŞAHİN PETROL. (KONAKLI MAHALLESİ, MERKEZ MAHALLESİ) 
- PO-GANİOĞLU PETROL. (ÇEVREYOLU ÇALIŞKANLAR SOKAK. NO:1. ALANYA)
- PO-SÖYLEMEZ PETROL. (CUMHURİYET MAHALLESİ, SANAYİ GİRİŞİ, MÜSTAKBEL DİM CADDESİ. NO:5 ALANYA)
- PO-İNCEKUM PETROL. (İNCEKUM MAHALLESİ) 
- PO-ETİK PETROL-2. (M.ERKET MAHALLESİ. 109 NO'LU SOKAK. NO:8 ALANYA)
- PO-GÖÇMENTÜRK PETROL. (KIZLARPINARI MAHALLESİ. ŞEYH ŞAMİL CADDESİ. NO:18 ALANYA)
- PO-ADEMOĞLU PETROL. (PAYALLAR MAHALLESİ, MERKEZ MAHALLESİ. MERKEZ CADDESİ.)
- PO-YILMAZ ALANYA PETROL ÜRETİM PAZARLAMA
İTHALAT İHRACAT LİMİTED ŞİRKETİ. (OBAGÖL MEVKİİ, ALANYA) 
- PO-İNCELER PETROL TURİZM SANAYİ VE
TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ. (OKURCALAR MAHALLESİ, KARABURUN MEVKİİ, ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI, ALANYA)
- MESUT ELEKTRONİK. (AVSALLAR MAHALLESİ)
- ÇELİKLER MARKET. (CİKCİLLİ MAHALLESİ, SARAY BELENİ MAHALLESİ, 215. SOKAK NO:217)
- DUMAN MARKET. (KIZLARPINARI MAHALLESİ, ASRİ MEZARLIK CADDESİ. ALANYA)
- EFE 1 MARKET. (KESTEL MAHALLESİ, MERKEZ MAHALLESİ. İSA KÜÇÜLMEZ CADDESİ. ALANYA)
- BAŞKENT TEKEL. SARAY MAHALLESİ,  YUNUS EMRE CADDESİ, TURAN APARTMANI. A BLOK NO:7/B)
Yorumlar (0)