'Orta yolu bulacağız'

Alanyaspor'un Yunan savunmacısı Georgios Tzavellas, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi hakkında, "Sezon başında görüşme yapmıştık ama karşılıklı olarak erken olduğunu düşündük, bu döneme erteledik. Bugün yarın oturup bir görüşme yapacağız" dedi

'Orta yolu bulacağız'
banner404

AYTEMİZ Alanyaspor'un Yunan savunmacısı Georgios Tzavellas, devre arası tatilinde gittiği ülkesinde verdiği röportajın yanlış anlaşıldığını aktardı. Basın kuruluşları ve ülkeler arasındaki haber alışverişinde, tercümelerde sıkıntılar yaşanabildiğini belirten Tzavellas, 'Türk antrenörlerin Yunan antrenörler kadar iyi olmadıkları' söylemini saygısızlık olarak gördüğünü, böyle bir ifade kullanmasının mümkün olmadığını vurguladı. Türkiye'de şu ana kadar üç Türk antrenörle çalıştığını hatırlatan Tzavellas, "Yunan hocalar daha iyi, demedim. Yunan teknik direktörlerin de Türk hocalar kadar iyi olduğunu, fakat aldıkları ücretler bakımından fark olduğunu söyledim. Bunun da nedeni ligin kalitesi ve bütçesi. Biliyorsunuz, Yunan ligi bu kadar kaliteli olmadığı için bütçeler de Türk ligi kadar yüksek değil. Bundan dolayı da antrenörlerin kazançları arasında büyük fark oluşuyor. Ben bundan bahsettim ama gerek tercümede, gerek haber alışverişinde bazı farklılıklar oluşabiliyor. Hatanın ya da yanlışın düzeltilmesi gerekiyor" dedi. 

'YUNAN FUTBOLU GERİDE'

Tzavellas, Türk ve Yunan futbolunu mukayese edemeyeceğini de ifade etti. Futbolda geride olduklarını anlatan Yunan oyuncu "Elbette Avrupa'da oynayan takımlarımız ve iyi futbolcularımız var ama bazı kriterlerde gerçekten büyük farklar var. Bizim gerçekten futbolu, futbol organizasyonunu, tesisleri, statları geliştirmemiz lazım. Ama dediğim gibi iyi yetenekler var, iyi bir ortam var. Bunu üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor" dedi. Aytemiz Alanyaspor'da mutlu olduğunu, karşılıklı sevgi ve saygının da her zaman bulunduğunu aktaran Tzavellas, sezon sonu bitecek sözleşmesi hakkında "Biliyorsunuz, bu dönemde takımlar öncelikle dış transfere odaklanıyor. Sezon başında görüşme yapmıştık ama karşılıklı olarak erken olduğunu düşündük, bu döneme erteledik. Bugün yarın oturup bir görüşme yapacağız. Orta yolu mutlaka bulacağız" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472