Okşar: 'Bu ayıp bize yeter'

Haftalık spor gündeminin masaya yatırıldığı Dim TV Spor'da önemli açıklamalar yapan Yeni Alanya Spor Yazarı Uğur Veysel Okşar "Alanyaspor'a destek vermek için stada gelen yabancılara girişte yapılan muameleler artık büyük boyutlara ulaştı. Yerleşik yabancıların tepkileri gün geçtikçe artıyor, bu ayıp bize yeter" diyerek yetkilileri göreve çağırdı

Okşar: 'Bu ayıp bize yeter'
banner404

ALANYA'NIN en çok izlenen televizyonu Dim Web TV'de (dimtv.tv) her salı akşamı ekranlara gelen Dim TV Spor, önceki akşam yine gündem yarattı. Yeni Alanya Gazetesi Spor Müdürü Cemali Aygır'ın sunduğu ve Uğur Veysel Okşar'ın yorumları ile renk kattığı program, bu haftaki bölümünde yerleşik yabancıların stadyumda karşılaştıkları sorunları masaya yatırdı. Programda konuşan Okşar, "Alanyaspor'u içerideki ve deplasmandaki maçlarda tribünden destekleyen yerleşik yabancı misafirlerimiz var. Bu dostlarımız Alanyaspor Store'dan alışveriş yapıyor, içerideki maçlarda renkli görüntüler oluşturuyor ve ulusal basında Alanya'nın reklamına katkıda bulunuyorlar. Peki biz ne yapıyoruz? Bu insanların rahat maç izleyebilmesi ve stadyuma ulaşımları konusunda bir çalışma yapıyor muyuz, elbette hayır. Ama biz bununla kalmayıp, bir de bu insanlara zorluk çıkartarak adeta 'Gelmeyin' diyoruz. 

'RUJUMUZDAN NE İSTİYORLAR'

Kendisini tanıyan yerleşik yabancı bir Alanyaspor taraftarının sosyal medya aracılığı ile mesaj yolladığını ve okudukları karşısında şok olduğunu söyleyen Uğur Veysel Okşar, "Bu yerleşik yabancı olan taraftarlarımızdan bazıları bana ulaştı. Mesajda şu ifadeler vardı: "Bizim gibi burada yerleşik olarak yaşayan yabancıların da maçlara gelmesi için çalışıyoruz. Buradaki stadyumda Avrupa'da görmediğimiz zorluklarla karşılaşıyoruz. Biz yaşadığımız şehrin takımına destek olmak için Alanyaspor'un maçlarına geliyoruz ama kapı görevlileri tarafından holigan muamelesi görüyoruz. Güvenlik görevlileri çantalarımızı yerlere boşaltarak özel eşyalarımızı herkese gösteriyor. Özellikle de kadınların çantalarında bulunan ruj, şarj aleti ve benzeri ihtiyaç maddelerini alarak üstüne bir de kaba davranıp bizleri rencide ediyorlar. Sizlerin aracılığı ile yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz. Konya maçında da yaşadık, her türlü patlayıcı madde stadyuma alınmış, bizim rujumuzdan ne istiyorlar?"

'GEREKEN MUTLAKA YAPILMALI'

Alanya'da yerleşik olarak yaşayan yabancıların stadyumda gördükleri bu kötü muameleye dur denilmesi gerektiğini söyleyen Uğur Veysel Okşar, yetkililerin bir an önce bu konuya bir çözüm bulması gerektiğini söyledi. Okşar, "Bizlere gelen bu ve benzeri şikayetler her geçen gün çoğalıyor. Alanyaspor'un marka değeri giderek artarken, bu tür vakalar imajımıza zarar veriyor. Bu insanlar Alanya'da yerleşik olarak yaşıyor olsalar bile, bu şehrin birer misafirleridir. Kapı girişinde görev yapan güvenlik personellerinin özellikle de yabancı misafirlere daha hassas ve kibar davranmaları gerektiği inancındayım. Bu yapılan ayıp bize yeter. Bizler üzerimize düşeni buradan duyuralım, gereğini Alanyaspor yönetiminin ve profesyonellerin yapacağından bir şüphem yok" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479