Mevlüt Demir'e 'sahte forma' uyarısı

Aytemiz Alanyasporlu yönetici Enver Vural, Alanyalı Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in yaptırarak dağıttığı sahte Alanyaspor formalarına tepki gösterdi

Mevlüt Demir'e 'sahte forma' uyarısı
banner404

SÜPER Lig'deki temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor'un Store ve Mağazalardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Vural, "Buradan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'i tekrar uyarıyoruz. Alanyaspor forması sahtesi üretilip dağıtılacak kadar ucuz değildir" dedi. Vural, binlerce imitasyon Alanyaspor forması yaptırarak dağıtan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in suç işlediğini söyleyerek, "Alanyaspor ürünlerinin resmi satış ve dağıtım hakkı sadece Alanyaspor Kulübü'ne aittir. Daha önce birkaç kez iyi niyetle uyarmamıza rağmen Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, binlerce sahte forma yaptırarak dağıtmaya devam etmektedir. Makam aracıyla Alanya’ya gelen Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in, sırf siyasi beklentileri ve gösteriş amaçlı, kimseden izin alma gereği bile duymadan, üzerinde 'Alanyaspor' ve kendi adı soyadının baş harfleri yer alan turuncu yeşilli imitasyon formaları dağıtmaya devam ettiğini görmekteyiz. Buradan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'i tekrar uyarıyoruz. Alanyaspor forması, sahtesi üretilip dağıtılacak kadar ucuz değildir. Emniyet müdürü makamında olan ve görevleri arasında sahtecilikle mücadele etmek de olan birisinin bizzat bu suçu işlemesi daha da vahimdir. Buradan kulüp olarak yasal haklarımızı da sonuna kadar kullanacağımızı belirterek Sınai Mülkiyet Marka Suçları ve Cezaları Kanunu'nu hatırlatmak istiyoruz” dedi. Enver Vural, ilgili kanunun 30'uncu maddesinin 1'inci fıkrasının açık olduğunu da sözlerine ekleyerek, "Başkasına ait bir markanın aynısını veya benzerini taklit edenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezası verileceği ifade edilmiştir. Yirmi bin gün adli para cezası; en az 400 bin TL ile en fazla 2 milyon TL arasında olacaktır" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alanyalı07
alanyalı07 - 3 ay Önce

Sayın Enver Vural geçen sezon pazar yerlerinde ve maçtan önce stadta AK PARTİ çakma 3 liralık atkı dağıtıyor diye günlerce reklamı yapılırken yönetim olarak hiç sesiniz çıkmıyordu.O zaman sahtesini dağıtmak suç değilmiydi.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472