Mesut Özil'den Alman başkana yanıt

Arsenal'in yıldız futbolcusu Mesut Özil hayatını anlatan kitabında inançlarına nasıl bağlı olduğuna değindi

Mesut Özil'den Alman başkana yanıt
banner404

ÖZİL, "Her zaman sağ ayağımla sahaya ayak basarım. Solak olmama rağmen, sağ elimle yemek yerim. Bunların dini gerekçesi var. Sağ temiz eldir, sol elle pislikler temizlenir. Mesela sol elimle diş fırçalarım. Sahaya ilk olarak sol ayağımı bassam oynayamam."
 
"Santradan kısa bir süre önce Türkçe, 'Allah'ım bugünkü maçımız için bizlere güç ver ve özellikle beni, takım arkadaşlarımı sakatlıktan koru. Allah'ım sen bu rızkı hem veren hem de alansın. Bizleri doğru yoldan şaşırtma' derim. Ondan önce ısınırken Arapça İhlas ve Fatiha'yı okurum. Bu duaları küçükken annem ve babamdan öğrendim. Uykudan uyandıktan ve yemek yedikten sonra okurum. Bu bizim yaşamımızın bir parçasıdır."
 
UMRE ZİYARETİNİ ELEŞTİREN SAĞCI PARTİ BAŞKANINA CEVAP
 
Mekke'yi ziyaret ettiği için kendisini eleştiren aşırı sağcı parti AFD'nin Başkanı Gauland'a da kitabında cevap veren Mesut Özil, "Ona göre İslam, Almanya'nın bir parçası değilmiş. Böyle ifadeleri kınamaktan başka bir şey yapamam. Bir şey söylemek, onu olduğundan daha önemli gösterir" ifadesini kullandı.
 
Özil ilk oruç tuttuğunda yaşadığı heyecanı ve faydalarını şöyle anlatıyor:
 
"İlk orucumu hatırlıyorum. Annem, krallara layık bir sofra hazırlamıştı. Oruç sadece yemek yememek değil, örneğin küfür etmemek ve ahlaka muhalif hareketlerde de bulunmamaktır."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479