Mesut Bakkal: '7. veya 8. takımımı kurtarmanın hazzını yaşıyorum'

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, 2-2 sona eren Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada mutluluğunu tarif etmekte zorlandı

Mesut Bakkal: '7. veya 8. takımımı kurtarmanın hazzını yaşıyorum'
banner404

SÜPER Lig'de 7. veya 8. takımını ligde tuttuğu için mutlu olduğunu söyleyen Mesut Bakkal, "Maç hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Sivas'ın oyuncu kalitesi belli. Özellikle herkese teşekkür ediyorum. Geldiğim günden beri Alanya'da büyük bir destek vardı pozitif anlamda. Birbirimize inanmıştık ve bu da sonuçlara yansıyordu. Son bir hafta kümede kaldık. 21 puanla aldığımız takım şuanda 37 puanla ligde kalmayı garantilendi. Hem kulüp yapısı olarak hem de oyuncu grubu olarak bu ligi hak eden bir takım. Bazı şeyleri ertelemiştik onları hatırladık ve onlar da cevap verdiler. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Camiaya teşekkür ediyorum bize destek veren. Bu sene aklımda kalan en önemli şeylerden bir tanesi benim aleyhime hakem kararları. İnanılmaz derecede bizi yıprattı bu sene onu da söylemeden geçemeyeceğim. Çok fazla söylenecek bir şey yok. 7 veya 8. takımı kurtarmanın hazzını yaşıyorum. Benim için onur. Bilmiyorum bende ne türlü yıkıntılar bırakıyor içerde. Bunu ilerleyen yaşlarda göreceğiz. Ama bir şehri kurtarmak ve onlarla birlikte bu sevinci yaşamak çok mutluluk verici. İnanın maçlardan önce taktik bile çalışmadık. Böyle maçların taktiği yok dedik. Herkes her yerde oynayacak. Herkes koşacak, herkes mücadele edecek ve bunu yapacak dedik. Eksiklerimiz çoktu bunu da yaptık. Hafta içinde de geniş bir değerlendirme yapacağım. Alanya, Süper Lig'e yakışıyor. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Ben emeği geçen başta oyuncu grubum ve yönetim olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
extrem07
extrem07 - 9 ay Önce

Her meslekte olduğu gibi t.direktörlerin de mesleki özellikleri vardır.Bazıları sezon önü hazırlık kampında çok başarılıdır,sezon içinde de ideal antrenman yaptırarak takımı zinde tutarlar.Bazılarının taktik bilgisi üst seviyededir, takımına uygun olan taktikle oynatırlar ve maç içerisinde farklı varyasyonlar deneyerek takımına katkı sağlarlar. Bazıları genç yetenekleri tespit edip takıma monte ederek yeni ve üst seviye oyuncular çıkarırlar. Bu ve benzeri özelliklerin tamamına sahipseniz, üst seviye hoca olursunuz. Tudor,iyi bir antrenördür.Sezon öncesi ve sezonda yeterli antrenmanlar yaptırtır, ama taktiksel anlamda ve oyuncularla diyalog konularında problemler yaşar. S.Susiç'in sezon öncesindeki ve sezon içindeki antrenman yaptırma konularında zaafı vardır.İyi bir taktisyendir ama antrenman konusunda zayıftır. M.BAKKAL iyi bir sezon sonu hocasıdır. Moral motivasyon ve taktik konularında iyidir. Yeni sezona M.BAKKAL ile başlamak, takımın sezona hazır olmadan lige başlaması demektir.

SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479