Geleceğin sporcuları yetişiyor

Alanya Belediyespor’un spor okullarında eğitim gören çocuklar, geleceğin birer şampiyon sporcusu olabilmek adına uzman eğitmenler tarafından yetiştiriliyor

 Geleceğin sporcuları yetişiyor
banner404

ALANYA Belediyespor’un yaz ve kış döneminde kesintisiz devam ettirdiği ve kısa sürede büyük ilgi gösterilen Muay-Thai ve Kick Boks okullarına ilgi her geçen gün artıyor. Değişik yaş gruplarının okul sonrası farklı saatlerde eğitim aldığı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 4 yaş grubu çocukları da kurslara katılıyor. Haftanın 6 günü 06.30’dan 21.00’a kadar 2 farklı grup çalışmalara tabi tutuluyor. Her biri geleceğin madalyalı birer şampiyonu olma hedefiyle çalışan sporcular daha şimdiden yetenekleriyle göz dolduruyor. Eğitmenlerinin öğrettiği hareketleri hatasız yerine getiren öğrenciler spor yaparken keyifli bir gün geçirme fırsatı da buluyor.

HEM SPOR HEM EĞLENCE
Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, kulüp bünyesinde 10 değişik spor dalıyla hizmet verdiklerini söyledi. Çocukların fiziksel gelişimini arttırmanın yanı sıra sosyalleşmelerini de sağlayan spor okullarında en yoğun ilgi gösterilen spor dallarının Muay-Thai ve Kick Boks olduğunu belirten Erken, "Alanya’da çocuklarımız için spor faaliyetlerinin daha yaygın olarak sürdürülmesi için gerekeni Alanya Belediyespor olarak yapıyoruz. Çocuklarımızın okul sonrası ve tatillerde kötü alışkanlıklardan uzak durup, topluma daha faydalı bireyler olarak yetişmesi açısından, belediye olarak tüm spor aktivitelerine destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ersan yayla
ersan yayla - 7 ay Önce

alanyayi her ne kadar spor merkezi gibi lanse etmeye calissalarda lütfen
atatürk spor salonunda boks jimnastik vb. spor dallarinin ,cocuklarimizin ve genclerimizin en cok ihtiyaci olan yerlere destek olmamasi cok üzücü .olimpik salon beklentimiz yok ama en aziondan kepez spor salonu gibi bir salonumuz olsa eminim olimpiyatlara sporcu yetistirebilecek hocalara sahibiz.
tabii spor salonu yaparsak apartmanlari nereye dikecekler.
saygilar

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472