Galatasaray'da deprem!

Sarı-kırmızılı kulübün 1 numarası Dursun Özbek'in, Süper Lig'de ve Avrupa'da yaşanan hüsranın ardından gelen yoğun taraftar tepkisi üzerine 19 Mart'ta yapılacak Mali Genel Kurul'da, erken seçim kararı almaya hazırlandığı iddia edildi

Galatasaray'da deprem!
banner404
HABERTÜRK'TE yer alan habere göre; Dursun Özbek ’in, 1+1 yıllık Avrupa’dan men cezasının kesinleşmesi durumunda, mali genel kurulda erken seçim kararını üyelere açıklaması bekleniyor. Bu durumda Mayıs ayında seçimli kongre öngörülüyor. Galatasaray Başkanı, kongrede aday olup olmayacağına ise daha sonra karar verecek.
19 Mart’ta yapılacak Mali Genel Kurul'da alacağı kararla erken seçim için düğmeye basacak olan Dursun Özbek, kongreye kadar mali sözlerini yerine getirip üyelerin karşısına gönlü rahat şekilde çıkmayı hedefliyor. Başkanın amacı 3 yıl üst üste zarar eden Sportif A.Ş.’yi ilk kez Mayıs ayında kâra geçmiş şekilde yeni yönetime devretmek.
ÖZBEK YOKSA DENİZLİ DE YOK!
Hamza Hamzaoğlu’nun ardından büyük umutlarla göreve gelen, ancak hem ligde hem de Avrupa’da büyük bir hayal kırıklığı yaşatan teknik direktör Mustafa Denizli , yönetimin erken seçim kararı alması halinde, Mayıs ayında görevinden ayrılmak zorunda kalacak.
Lazio maçı sonrası tribündeki sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından istifa çağrısında bulunulan Denizli, ne pahasına olursa olsun sezonu tamamlamayı planlıyor. Tecrübeli hocanın, kendisinin en büyük destekçisi olan Dursun Özbek’in seçim kararı alması durumunda etik olarak yeni yönetimin önünü açmak için görevini kendi isteğiyle bırakacağı öğrenildi.
EKİBİNİ YENİLEYEBİLİR
Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Mayıs ayında planlanan erken seçime kadar nasıl bir yol izleyeceğine karar verecek. 'Tamam' ya da 'Devam' kararında camianın tutumu önemli rol oynayacak. Dursun Özbek gelişmelere göre ya ekibini yenileyip güven oyu almak için ya da çok yıprandığı düşüncesiyle yeni bir başkana görevi teslim etmek için kulübü seçime götürecek.
GALATASARAY'DA SEÇİM EKSİK OLMUYOR
23 Mayıs 2015’teki genel kurulda Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan’ı rekor oy farkla geride bırakan Dursun Özbek, kulübün 36. başkanı olmuştu. Özbek, seçim kararı alması halinde bir yılını doldurmadan yeniden sandığa gidilecek.
Eski başkan Ünal Aysal iki kez seçim kararı almış, ilkinde ekibini yenilemiş, diğerinde ise aday olmamıştı.
Kulübü sağlıklı bir şekilde seçime götürmek hedefiyle 25 Ekim 2014’te başkanlığa gelen Duygun Yarsuvat ise 7 ay sonra kendi yönetiminde başkan yardımcılığını üstlenen Dursun Özbek’e koltuğu devretmişti.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472