'Biz işimizi yapıyoruz'

Multigroup Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu "Bu sezon yönetimi, taraftarı, teknik heyeti ve futbol takımı ile Süper Lig'e çıkmayı kafasına koymuş bir ekip olarak, önümüze çıkacak tüm engelleri futbol saha çizgisi içinde vereceğimiz mücadele ile aşacağız" dedi

'Biz işimizi yapıyoruz'
banner404
SON günlerde spor kamuoyunun gündemini meşgul eden hakem hataları ve bazı yorumcuların Alanyaspor ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Alanyalı Kuddusi Müftüoğlu'nu eleştiren açıklamalar yapması, Alanyaspor yönetiminin de sessizliğini bozdu. Dün yazılı bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu "Algı yaratma amaçlı olan bu açıklamaları yapanları esefle kınıyoruz. Süper Lig'deki bazı yorumcuların bu ligi takip etmezken, siparişle böyle yorumlar yapması ne kadar sahte kişiliklerinin olduğunun en büyük göstergesidir" dedi. İşte Başkan Çavuşoğlu'nun yaptığı o açıklama: 

SPOR KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Son dönemde bazı kulüp başkanları ve Süper Lig yorumcularının, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sayın Kuddusi Müftüoğlu'nun Alanyalı olması nedeniyle tüm Türkiye'ye yanlış bir algı empoze ederek, Multigroup Alanyaspor'un başarılarını gölgeleme çabasını üzülerek takip etmekteyiz. Alanyaspor Kulübü olarak bugüne kadar buraya bileğimizin hakkıyla geldik. Özellikle bu sezon Müftüoğlu'nun MHK Başkanı olmasından sonra en çok mağduriyet yaşayan kulüplerin başında geliyoruz. Bugüne kadar lehimize haksız tek bir karar verilmediği gibi, aleyhimize verilen bir çok karar, puanlarımızın gittiği bir çok maç vardır. Bunların en bariz örnekleri Karabükspor, Şanlıurfaspor, Altınordu maçlarında verilmeyen penaltılarımız, Balıkesir maçında aleyhimize verilen haksız penaltı ile mağlup olmamız. Gereksiz yere oyundan atılan oyuncularımız, cezalı duruma düşen futbolcularımız. Alanyaspor hakem hatalarıyla bu ligin en çok mağdur olan takımlarının başında gelmesine rağmen bundan sonraki maçlarda önümüzün kesilmesi yönünde algı yaratma amaçlı olan bu açıklamaları yapanları esefle kınıyoruz. Süper Lig'deki bazı yorumcuların bu ligi takip etmezken, siparişle böyle yorumlar yapması ne kadar sahte kişiliklerinin olduğunun en büyük göstergesidir. Bu ligde Alanyaspor'un iki sezondur nasıl futbol oynadığını, kısıtlı bütçelerle ne kadar doğru transferler yaptığını, hangi başarıları elde ettiğini, yönetim kurulunun misafirperverliğini, teknik heyetinin ve oyuncularının sahadaki özverisini en iyi taraftarlar ve PTT 1. Lig yorumcuları bilir. Sayın Hayri Ülgen, Tanju Çolak, Devrim Çetin, Cevdet Ünüvar, Tunç Kayacı, Sinan Tural ve Ferit Yılmaz'ın bugüne kadar yaptıkları yorumları herkes geriye dönüp izlesinler, o zaman Alanyaspor'un bu noktaya alnının akıyla ve mücadelesi ile geldiğini bir kez daha teyit edeceklerdir. Son haftalarda rakiplerimiz lehine verilen hatalı hakem kararları programlarda gündem oluştururken, bizler ağzımızı açıp tek kelime bile etmiyoruz. Biz kendi takımımızla ilgileniyoruz. Ligin en çok gol atan ekibiyiz. 'Nasıl daha iyi futbol oynarız, daha fazla nasıl gol atarız, ne zaman en az gol yiyen takım oluruz, nasıl daha başarılı oluruza kafa yoruyoruz. Bu sezon yönetimi, taraftarı, teknik heyeti ve futbol takımı ile Süper Lig'e çıkmayı kafasına koymuş bir ekip olarak, önümüze çıkacak olan tüm engelleri futbol saha çizgisi içinde vereceğimiz mücadele ile aşarak tüm Türkiye'ye göstermeye devam edeceğiz. Alanyaspor Kulübü olarak kimseye hakkımızı yedirmeyiz, kimsenin de en küçük bir hakkının yenmesini istemeyiz. Allah bizlere hakkımızla, hiçbir saha dışı etkenin olmadığı bir şampiyonluğu nasip etsin.”
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479