banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Belediyespor'dan dev hamle

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Plaj Futbolu Ligi’nin son şampiyonu ve en fazla şampiyonluk ipini göğüsleyen takımı artık Alanya Belediyespor için ter dökecek

SPOR 29.05.2018, 02:27 Enes Subaşı
Belediyespor'dan dev hamle
banner404

PLAJ futbolunun Türkiye’de doğup büyüdüğü şehir olan Alanya'da, belediye önemli bir hamle gerçekleştirdi. Alanya Belediyesi, son Türkiye Şampiyonu olan plaj futbol takımı ile birleşerek liglere kendi ismi ile giriş yaptı. Kadrosunda yerli ve yabancı birçok milli sporcu bulunduran ve Türk Milli Takımı ile Brezilya Milli Takımı'nın çatısını oluşturan oyunculardan kurulu takım, bütün liglerde artık Alanya Belediyespor adı ile mücadele edecek. 

'SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şampiyon bir takımı bünyelerine kattıkları için mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Yücel, "Şehrimizde sporu ve sporcuyu her daim destekledik, yanlarında olduk. Plaj futbolu gibi şehrimizde doğan ve her sene Türkiye finallerinin yapıldığı şehrimizde, bir branşın şampiyon olan takımını bünyemize kattığımız için ayrıca mutluyuz. Takımımız önümüzdeki hafta ülkemizi ve şehrimizi Portekiz’de düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek. İnşallah başarılı sonuçlar alarak hem şehrimizi hem de belediyemizi gururlandırırlar. Oyuncularımıza ve teknik heyete başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)