banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Avrupa şampiyonu olduk

FIM Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Asrın Rodi Pak ve Can Öncü sınıflarında Avrupa şampiyonluğuna imza atarlarken, Mücahit Talha Zengin de ilk kez Avrupa birinciliğini kazandı

SPOR 29.07.2014, 21:00 29.07.2014, 20:00
Avrupa şampiyonu olduk
banner404
FIM Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Asrın Rodi Pak ve Can Öncü sınıflarında Avrupa şampiyonluğuna imza atarlarken, Mücahit Talha Zengin de ilk kez Avrupa birinciliğini kazandı.
Bulgaristan’da düzenlenen FIM Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Türk sporcular başarılı sonuçlara imza attı. Pleven’deki Dolna Mitropolia pistinde düzenlenen Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın SM3 sınıfında Mücahit Talha Zengin rakiplerini geride bırakarak ilk kez Avrupa birinciliğini elde etti. Bu sınıfta mücadele eden diğer sporcular Asrın Rodi Pak, pistin en iyi zamanını yapmasına rağmen, motosikletinde yaşanan teknik sorunlardan dolayı yarışı kürsüde tamamlayamadı. Genç sporcu, bu sonuca rağmen 2014 yılının şampiyonluğunu resmen ilan etti.
Can Öncü ise yarışı ikinci sırada bitirmesine rağmen bu kategoride Avrupa şampiyonu oldu. Kardeşi Deniz Öncü de üçüncülüğü elde etti. 11 yaşındaki ikiz kardeşlerin başarısından sonra Balkan Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde ikinci oldu.
(İHA)
Yorumlar (0)