ALKÜ kupayla döndü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Belek’te düzenlenen Üniversitelerarası Futbol Şampiyonası'nda Alanya'yı temsil eden ALKÜ Futbol Takımı grup ikincisi oldu

ALKÜ kupayla döndü
banner404

20 TAKIMIN dört ayrı grupta mücadele ettiği turnuvada A grubunda yer alan ALKÜ Futbol Takımı, grubunda Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesiyle mücadele etti. İlk maçında Süleyman Demirel Üniversitesine 5-0 kaybeden temsilcimiz,  2. gün Burdur Amatör küme lig lideri olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesiyle golsüz berabere kaldı. Turnuvanın 3. maçında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesini 3-0 mağlup eden temsilcimiz, son günde ise Bursa Teknik Üniversitesini 15-1 mağlup ederek turnuvanın en farklı galibiyetini aldı. Bu skorlarla temsilcimiz A grubunu Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinin ardından ikinci sırada tamamladı.  ALKÜ Futbol takımı kaptanı İbrahim Çelikli, ikincilik kupasını Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak'tan aldı. 

'GURUR DUYUYORUZ'
Elde edilen başarının ardından ALKÜ Futbol Takımı, Antrenör Alper Karadöl ve SKS Daire Başkanı Hayri Akın’la birlikte ALKÜ Rektörü Pınarbaşı’nı ziyaret etti. Başarılarından dolayı futbol takımını tebrik eden Rektör Pınarbaşı, "Futbol takımımız her sene daha iyiye gidiyor. Aramıza yeni oyuncular katıldıkça daha güçlü bir ekip haline geliyoruz. Bu başarı da bunun en büyük göstergesidir. Ayrıca futbolcularımızın birçoğu çeşitli futbol takımlarında forma giyiyor. Alanyaspor’dan 3, Erzincanspor’da 1, Karabükspor’da 1, Kestelspor’da 2, Mahmutlarspor’da 6, Payallarspor’da 1, Türklerspor’da 1, Kunduspor’da 1 ve Isparta Yalvaç Spor'da 1 oyuncumuz takımlarının ve üniversitemizin formasını terletiyor. Başarılarından dolayı futbol takımımızı canı gönülden kutlar, başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479