banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Alanyaspor'un acı gerçeği

Şampiyonluk nedeniyle oluşan 2 milyon TL'lik borcun ödenmesi için başlatılan kampanya hedeflenenin çok altında kaldı. Yeni oyuncuların peşinatları 2 milyon TL'yi buluyor. Yönetim kurulu sorunları çözmek için 3 buçuk milyon TL arıyor

SPOR 31.07.2014, 18:52 31.07.2014, 18:04
Alanyaspor'un acı gerçeği
banner404
ALANYA büyük bir şampiyonluk sevinci yaşasa da mali anlamda şehrin bu başarıya ciddi bir katkı sağlamaması Alanyaspor Yönetim Kurulu'nun hareket alanını daraltıyor ve moralleri bozuyor. Takımın şampiyon olmasıyla birlikte 2 milyon TL'lik bir borcun altına giren Alanyaspor için başlatılan yardım kampanyasından şuana kadar 500-600 bin TL'lik bir destek geldi. Söz verenlerin önemli bölümünün de şuana kadar kulübe paraları göndermemesi nedeniyle bu rakamın yarısına yakını beklemede kaldı. Alanyaspor Yönetim Kurulu'nun yaptığı transferler ve yeni sezon anlaşmalarının ardından ortaya ödenmesi gereken 2 milyon TL'lik bir peşinat bölümü daha çıktı. Alanyaspor'un kısa sürede takıma 3 buçuk milyon TL ödeme yapması gerekiyor.
BİZLER DE BEKLİYORUZ
Şuana kadar Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) vasıtasıyla kulübe vermeyi planladığı 1 buçuk milyon TL'lik sahil projesi desteği tarafların henüz anlaşamaması nedeniyle kulübe ödenmiş değil. Su sporlarından ayrılan 500 bin TL'lik rakamın tamamı Hazine'ye verilince Alanyaspor yine bir şey alamadı. Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Maalesef şampiyon da olsak, uzaya da gitsek bir türlü yönetimi ve kulübü rahatlatacak bir hamle bugüne kadar yapılamadı. Ödemeler konusunda zor durumda kalıyoruz. Kimse bize, 'Derdinizi  anlatmıyorsunuz, çözüm yolları önermiyorsunuz' diyemez. Herkese herşeyi anlatıyoruz. Belki 10 kere görüşüyoruz. Türk milleti olarak çözüm üretmekte çok hantal bir yapımız var" dedi.
Yorumlar (0)