Alanyaspor teleferik mağduru

Yaklaşık bir yıl önce faaliyete geçen Alanya Teleferik'ten Alanyaspor'a sözü verilen 1 TL'lik pay hala kulübe verilmiyor. Alanyaspor'un bugüne kadar alması gereken yaklaşık 1 milyon TL'den ise hiç bir haber yok 

Alanyaspor teleferik mağduru
banner404

SABİT gelir kaynakları konusunda sıkıntı çeken Süper Lig'deki temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor'a Alanya Belediyesi ve Teleferik A.Ş. tarafından verilen 1 TL'lik söz bir türlü tutulmuyor. Alanya Teleferik'te her yolcu ücretinden 1 TL'nin turuncu yeşilli takıma aktarılacağı sözü askıda kalırken, Alanyaspor taraftarları da bu duruma tepki gösterdi. Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda hizmete giren Alanya Teleferik, bugüne kadar yaklaşık 1 milyon yolcuyu Alanya Kalesi'ne taşıdı. Daha önce eski Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferik ile Alanya Kalesi'ne çıkan her kişiden 1 TL'nin Alanyaspor'a verilmesi için çalışma yapacaklarını söylemiş, turuncu yeşilli yönetim de bu durumu sevinçle karşılamıştı.  

VALİ KARALOĞLU: "UYGULAMA DERHAL BAŞLAMALI"

Alanya Teleferik'in açılışında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kaleye çıkan her biletli yolcudan 1 TL Alanyaspor'a, 1 TL'nin de ALTAV'a verileceğinin müjdesini vermişti. Yücel, daha sonra yapılan görüşmelerde de firma ile görüştüklerini ve çözüme yakın olduklarını, verdiği sözü tutacağını ifade etmişti. Ancak bu söylemlerin arkasından 2-3 ay geçmesine rağmen henüz somut bir adımın atılmadığı öğrenildi. Alanyaspor Yönetim Kurulu, konuyu en son Antalya Valisi Münir Karaoğlu'na iletti. Vali Karaloğlu, "Alanyaspor'un, şehrin ve bölgenin tanıtımında, sosyal ve sportif alanda yarattığı etki çok büyük. Belediye Başkanımız bu konuda söz verdiyse, Teleferik A.Ş. firması bu sorunu çözmeli. Bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı" dedi. 

DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?

Alanyaspor'a verilen 1 TL sözü hala askıda kalırken, Teleferik A.Ş. yetkililerinden konu ile ilgili son derece komik uygulama geldi. Bilet satış gişesinin camına "Alanyaspor'a ve ALTAV'a 1 TL yardım etmek ister misiniz?" şeklinde bir yazı astı. Yazıyı gören turuncu yeşilli taraftarlar da, "Bunlar Alanyaspor ile dalga mı geçiyor? Verilen sözler nerede? Her yolcudan 1 TL ödenmesi gerekirken bunlar bağış toplar gibi cama bir de kağıt asmışlar. Bu durum kısa sürede çözüme kavuşmazsa, isyanımız gerçekten de büyük olacak" diyerek tepkilerini gösterdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alanyalı
Alanyalı - 10 ay Önce

Ne sanıyordunuz peşkeş çektiniz alanyanın değerini şimdide 2 tl ödeyeceğinimi sanıyordunuz adamlar kalenin sahibi biziz artık havasındalar farkında bile değilsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479