Sarıkamış'ta Teleferik Arızası, 300 Kişi Mahsur Kaldı!

Kars Sarıkamış'ta teleferik arızası nedeniyle onlarca kişi mahsur kaldı. 2,5 saat süren arızanın ardından mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.

Sarıkamış'ta Teleferik Arızası, 300 Kişi Mahsur Kaldı!
banner404

KARS'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan kayak merkezindeki telesiyej hattında arıza meydana geldi. Kaymak için zirveye çıkan onlarca kişi, arıza nedeniyle lift hattında asılı kalan telesiyejlerde mahur kaldı. Yaklaşık 2 saat sonra jandarma ekipleri de bölgeye kar motorlarıyla ulaştı. 2,5 saat sonra ise arıza giderildi.

SOĞUK, VAKİT GEÇTİKÇE MAHSUR KALANLARI ETKİLEDİ

Olay bugün saat 13.00 sıralarında Sarıkamış Kayak Merkezi'nde, zirveye yakın noktada, lift hattında arıza meydana geldi. Telesiyejlerdeki onlarca kişi, zirvedeki istasyona yaklaşık 50 metre kala inip, zirveden aşağı kaymaya hazırlanırken meydana gelen arızayla şaşkınlık yaşadı. Aniden duran telesiyejlerde mahsur kalanlar, sistemin çalışmasını bekledi. Ancak dakikalar ilerledikçe, mahsur kalanların endişesi arttı. Çocuklarıyla gelen aileler ise daha fazla endişelendi. Karlı kaplı bölgede zaman geçtikçe mahsur kalanlar üşümeye başladı.

2,5 SAAT SONRA ARIZA GİDERİLDİ

Arızanın giderilmesi geciktikçe bazı kişiler, önce kayak takımları aşağı attı, sonra kendileri atladı. Bu kişiler tekrar takımlarını takıp, oteller bölgesine kayarak ulaştı. Yaklaşık 2 saat sonra jandarma ekipleri de bölgeye kar motorlarıyla ulaştı. 2,5 saat sonra ise arıza giderildi. Çok üşüdüklerini söyleyen çocuklu aileler de takımlarını kuşanarak, zirveden aşağı kaymaya başladı.

'KENDİ CANLARINI KENDİ BAŞINA KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Telesiyejde mahsur kalan bir vatandaş, "İki saati aşkın süredir kayak bölgesinde asılı kaldık. AFAD'ı aradık. Üşüyoruz. İlgileniyoruz diyorlar ama çok sayıda insan var. Soğuktan üşüyoruz. Çocuklar ağlıyor. İnsanlar kendi canlarını kendi başına kurtarmaya çalışıyor. Kısım kısım ilerliyor şimdi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472