'Alanya sezona ne kadar hazır'

AGP Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim "Elinde masatıyla sıradaki koyunu kesmeyi bekleyen kasap gibi mi bekliyoruz turisti yoksa adam gibi mi?" diye sordu

'Alanya sezona ne kadar hazır'
banner404

ANADOLU Medyası Güçbirliği Platformu (AGP) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı turizm değerlendirmesinde 2019'a yönelik önemli uyarılarda bulundu. 
Dim, şu mesajları verdi: 
"2019’dan beklentiler fazla. En çok da turizme bel bağlayanlar çok iyi geçen 2018’i de gölgede bırakacak mükemmel bir sezon bekliyor. İyi de ne kadar hazırız sezona? Elinde masatıyla sıradaki koyunu kesmeyi bekleyen kasap gibi mi bekliyoruz turisti yoksa adam gibi mi? Bu önemli!
YİNE ŞIMARDIK MI?
İyi geçen her turizm sezonundan sonra şımarıklıklar başlar. Yine öyle sezinliyorum. Turistin yokluğunda feryat figan edenler turistin varlığına çabuk alışıyorlar. Oysa adeta imbikten geçer gibi ne zorluklarla getiriliyorlar. “Bir memnun turist bin turist getirir” dövizleri nerde?
MÜCADELE BAŞLAMALI
Özellikle turizm esnafının bağlı olduğu odalar inisiyatif almalı ve üyelerini hem eğitmeli ve hem de uyarmalı. Turisti yolunacak kaz gibi gören zihniyetle mücadeleye kıştan başlanmalı. Belki 2019 da iyi geçer. Ama bu kafayla 2020’de yine sinek avlarız. Benden söylemesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472