Alanya fırtınaya teslim: Çatılar, ağaçlar, dev dalgalar...

Alanya'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.Yağışla birlikte çıkan fırtına çevreye zarar verirken bazı binaların çatıları uçtu

banner404

ALANYA'DA şiddetli rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi.Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, denize kıyısı olan bazı işletmeler yerle bir oldu, elektrik direkleri devrildi. Yeni Alanya’nın edindiği bilgiye göre, Alanya’nın Çarşı Mahallesi, Eczacılar Caddesi üzerinde bulunan bir ağaç, şiddetli rüzgara daha fazla direnemeyerek devrildi. Park halindeki araçların üzerine devrilen ağaç, maddi hasara neden oldu. Devrilen ağaç itfaiye ekiplerince kaldırılırken, şans esri olayda ölen ya da yaralanan olmadı. 
ELEKTRİK DİREĞİ DEVRİLDİ
Özel Hamdullah Emin Paşa (ÖHEP) Koleji yolunda da elektrik direği şiddetli rüzgardan devrildi. Bölgede bir süre enerji kesintisi yaşanırken CK Akdeniz ekipleri, enerji kesintisinin giderilmesi ve devrilen direğin kaldırılması için çalışma başlattı. 
ÇATILAR UÇTU
Alanya’da yine ÖHEP yolu üzerinde bulunan Kahve & Rengi Kafe’nin çatısı şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle uçtu. Yine Alanya’nın gözde mekanlarından Rıhtım Restoran’da fırtınadan zarar gören işletmeler arasında yer aldı. Mendireğin üstünden aşıp yat limanındaki tekneleri vuran dev dalgalar, Rıhtım Restoran’da da maddi hasar yol açtı. Sular altında kalan işletme yerle bir oldu.

MERMER DÜKKANINI SU BASTI

Alanya’da aşırı yağıştan dolayı bir mermer dükkanını su bastı. Sabah erken saatlerde iş yerine gelen dükkan sahibi, eşyalarının su içinde kaldığını görünce neye uğradığını şaşırdı. Olay,  Okurcalar Mahallesi’nde bulunan bir mermer dükkanında meydana geldi. Enes Acar’a ait mermer dükkanını, aşırı yağıştan dolayı su bastı. Sabah saatlerinde işe başlamak üzere dükkana gelen Acar, eşyalarının su üstünde yüzdüğünü görünce gözlerine inanamadı. Eline aldığı uzun sopayla suyun derinliğini ölçen Acar, dükkanında 45 santimetre su olduğunu söyledi. Acar, “Kış geleli 1 ay oldu, Bir ayın 26 gününü bu şekilde geçirdik. Depolarımdaki zararın haddi hesabı yok” dedi. Giderlerden dolayı dükkanını su bastığını ifade eden Enes Acar, işlerini yapacakları sezonunda böyle bir durumla karşılaştıklarını belirtti. Acar, gerekli mercilerden çözüm beklediklerini de sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479