Sezon planlaması 

AYTEMİZ Alanyaspor Transfer Komitesi, Süper Lig serüveninde ilk kez bu sezon çalışmalara başlamadan önce transferlerini büyük ölçüde bitirerek yeni oyuncuların kampa katılmasını sağladı. Bunun değerlendirmesini yapacağız ama öncelikle Alanyaspor'u yazılı basından takip eden sporseverler için giden ve kalan oyuncular üzerinden kısa bir özet geçelim.

***

Alanyaspor, sözleşmesi biten Ufuk Ceylan ve Taha Yalçıner ile tekrar anlaştı. Sözleşmesi biten Berkan Emir, Birol Parlak, Lamina Gassama ve Douglas ile yollarını ayırdı. Ayrılması beklenen ve her gün boyalı basında haberleri eksik olmayan Emre Akbaba’nın durumu ise belirsizliğini sürdürüyor. Alanyaspor taraftarlarının karamsarlığa kapıldığı bu dönemde, transfer döneminin başlamasıyla birlikte karamsarlık yerine umuda bıraktı. Alanyaspor, Hasan Ayaroğlu (10 numara), Kaan Kanak (sol bek), Djalma Campos (sağ kanat) ve Baiano (sağ bek) ile anlaşarak taraftarlara kendilerine güvenmeleri konusunda önemli işaretler verdi. En önemli bölgemiz olan forvette ise çalışmalar devam ediyor. Gündemde olan Bobo isminin yanı sıra diğer yabancı ve yerli forvet arayışlarının sürdüğünü de eklemek gerekiyor.

*** 

Sezon planlaması konusu her kulüp için önem arz etmektedir. Bu sezon öncesinde geçtiğimiz iki sezon başına göre transferleri büyük ölçüde bitirmemizin ve bu oyuncuların kampa katılmasının meyvelerini yiyeceğimizi düşünüyorum. Şunu açıkça belirtmeliyiz ki, Hüseyin Kalpar ve Saffet Susiç dönemlerinin sezon başlarında, gerek transferlerin geç kalması, gerekse sezon öncesi kamplarında gerekli yüklemelerin yapılmaması, istasyon çalışmaları ile kampları kapatmamızın faturalarını sezon içinde ödedik. İki dönemde de ilk yarı sonunda alınan puanlar ve her zaman risk taşıyan ve üstelik son günlere bırakılan transferler yüzünden sonuca ulaşsak da, maddi ve manevi kayıplarımız yüksek oldu.

***

Sonuç olarak, uzun yıllardır yaptığım gibi takım oturmadan, ligin başlamasıyla birlikte en az beş maç geçmeden teknik konularda ve seçimlerde fikir beyan etmeyeceğim. Hazırlık maçları ve ligin ilk haftaları her zaman arayışlar içinde geçer. Ama şunu tekrar söyleyeceğim; Alanyaspor futbol takımı kan kaybetse de, yapılan ve yapılacak olan transferlerle eskisinden daha güçlü olacaktır. Önemli olan bu takımı iyi hazırlamak ve yönetmektir. İçimde öyle bir his var ki, eğer iyi bir kamp dönemi geçirirsek bu sezon ilk yarı sonunda 2 yıldır aşamadığımız 18 puan barajını aşarak ikinci yarıya farklı başlarız. Hadi hayırlısı...

YORUM EKLE

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479