Selçuk Doğan

Alanyaspor'da başkanlık yapan isimleri yeni nesile tanıttığımız 'Başkanlarımız' adlı yazı dizimizin bugün sonuna geldik. Bugün, Alanyaspor Kulübü'nün 13. Başkanı Selçuk Doğan'ı ve dönemini kaleme alıyoruz. Bu vesile ile şunu da söylemek istiyorum. Bu yazı dizisinde 16 başkanımızı yazarken çok zorlandığım dönemler oldu. Camiamızın ciddi derecede bir arşiv sorunu var. Bu dönemlerle ilgili ne bir kayıt var, ne de başka dokümanlar. Bu yazı dizimiz arşiv olarak kayıtlara geçse de, 16 başkan döneminin çalışmaları, yöneticileri, başarı veya başarısızlıklarının gelecek nesiller için kapsamlı kayıt altına alınması gerekiyor.

***

Selçuk Doğan başkanımız 2004-2009 arasında camiamızda başkanlık yapan değerli bir şahsiyettir. Selçuk başkanla o dönemde aktif olduğum için birebir çalışmalarda bulundum. Kimsenin işine karışmayan, futbolu çok bilmemesine rağmen yönetici tecrübesi ile iş dağıtımını iyi yapan ve herkesin rahat çalışmasını sağlayan bir kişilikti. Kibarlığı, beyefendiliği ve misafirperverliği asla unutulmayacak bir başkandı. Taraftarlarla çok iyi ilişkileri vardı. Her maç öncesi taraftarlarla yemekli toplantılarda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunurdu. Unutamayacağım çok anılarımız oldu ama en önemlisi 2004 şampiyonluğunda taraftarlarla futbolcuların eğlenmesi için tertiplediği geceydi... 

***

Selçuk Başkan döneminde futbol takımına gelecek olursak, U15'ler Türkiye Şampiyonası'nda sezonun 41 maçında da yenilmeyip, namağlup olarak Ankaraspor'un arkasından averajla 2. oldular. 2007-2008 sezonunda klasman grubunu 1. bitirmesine rağmen Konya'daki 1. Lig'e çıkma maçında Çankırıspor'a 3-0 yenilip elenmişti. Selçuk başkan döneminde en önemli başarılara Türkiye Kupası'nda imza attık. Süper Lig takımı Sivasspor’u eleyerek gruplara kaldık. Bir sonraki sezonda da yine Süper Lig takımı Gençlerbirliği'ni 2-1 yenerek tekrar gruplara kaldık. İki sezonda da gruplarda başarılı olamasak da, o dönem spor kamuoyunda adımızdan çok söz ettirdik. Özellikle hazırlık maçına getiremediğimiz Fenerbahçe'yi kupa maçında Alanya'ya getirdik ve günlerce konuşuldu. Bugün nasıl Hasan Çavuşoğlu başkanımız Süper Lig takımlarının belalısı olarak anılıyorsa, o dönemde de Selçuk başkan kupa başarılarından dolayı bu şekilde anılıyordu. En önemli özelliği de her zaman kibar kalması, mütevazi olmasıdır. Selçuk başkana verdiği hizmetler için teşekkür ederken, uzun ömürler temenni ediyorum.

***

16 başkanın ikisi hariç hepsiyle aktif olarak çalıştım. Hepsinin kendine göre yönetim tarzı, karakteri, bakış açısı farklılıkları vardı. Hiç biri ile kişisel kaygı veya menfaat kavgasına girmedim ve hepimizin tek amacı camiamızın yükselişini sağlamak oldu. Buradan son olarak bu yazı dizisinden sonra özellikle vefat eden başkanlarımızı yazdıktan sonra, ailelerden geri dönüşleri ve söyledikleri sözler için teşekkür ediyorum. Vefat eden başkanlarımıza Allah'tan rahmet, yaşayanlara ise uzun ömürler diliyorum. Lütfen her zaman vefamızı gösterelim ve sporda veya başka alanda hizmet edenleri alkışlayalım, anlatalım.


 

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479