Mehmet Ali Dim 24 Haziran seçimini yorumladı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Her iki kulvarda da açık ara birincilik sürpriz değil" dedi

DİM, seçim sonuçlarının analizini Twitter'da yaptı: Bu seçimin Antalya ve Alanya açısından mesajı net. Bölgeye yapılan yatırımlar ortada. Ayrıca, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu çok çalıştı. Basmadık yer, sıkmadık el bırakmadı. Bu emeğin bir karşılığı olmalıydı. Her iki kulvarda da açık ara birincilik sürpriz değil" dedi. 

SEÇİMİN KAZANANI-KAYBEDENİ 

Bu seçimin galibi Devlet Bahçeli’dir. Ülkenin akil adamı O’dur artık. Hem partisinin oy oranını korudu ve hem de oyu çok gerilere düşen AK Parti’ye rağmen  Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçtirdi. Bu seçimin kaybedeni Kılıçdaroğlu’dur. CHP’nin oy oranı Muharrem İnce’nin çok gerisinde kalınca CHP’de hiç bir şey eskisi gibi olmaz artık. 

SEÇİMİN HAYAL KIRIKLIĞI 

Olağanüstü Kurultay toplanır; Kılıçdaroğlu gider, İnce gelir. Bu seçimin hayal kırıklığı ise Meral Akşener oldu. CB seçiminde Demirtaş’ın bile gerisinde kaldı. Ancak, yeni kurulan partisinin barajı aşması ise başarıdır. Seçmen, O’na şimdilik Meclis’te bir rol vermiştir. Yeni dönemde en önemli sorun ekonomi. OHAL'ın kaldırılması da ilk iş olmalı. 

YORUMLAR