Alanya'da ‘Bana tek pusula verildi’ iddiası

Alanya’da seçimler heyecanla devam ederken, Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu’nda 1202 numaralı sandıkta hile yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü

Haber: Alper KUTAY

ALANYA’DA seçimler dün tüm heyecanıyla devam ederken, Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu’nda 1202 numaralı sandıkta hile yapıldığı iddiası gündeme adeta bomba gibi düştü. Oyunu kullanmak için Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu'na giden Sevim Özer, "Oy pusulaları ve zarfımı alıp kabine geçtiğim sırada yalnızca Cumhurbaşkanlığı seçim pusulası olduğunu fark ettim. Milletvekili seçim pusulasını daha sonra verecekler diye düşünerek cumhurbaşkanlığı için oyumu kullanarak çıktım. Milletvekili seçimleri için pusulamı talep ettiğimde ise 'Geçti artık' dediler. Bilemedim. İnanamıyorum. Hileyle hurdayla vatandaşa böyle şeyler yaşatılması çok acı" diye konuştu.
YENİDEN SAYIM YAPILDI
O sırada aynı okulda oy kullanan CHP Antalya Milletvekili Adayı Şengül Yeşildal, bu iddia üzerine 1202 numaralı sandığa giderek bilgi almak istedi. Sandık görevlileri ise, "Kasıtlı bir durum söz konusu değil. Daha dikkatli olacağız" cevabını verdiler. İddia üzerine sandık görevlileri yeniden sayım yaptı. Sandık görevlisi Ali Karaduman, “Yapılan kontroller ve sayımlar sonucunda oy kullanmak için 1202 numaralı sandığa gelen seçmene 2 oy pusulasının verildiği kanıtlanmıştır. Bir yanlış anlaşılma olduğu açıktır. Muhtemelen seçmen hatalı oy kullandı. Elimizdeki verilere göre böyle bir hatanın yapılmadığını gördük” dedi.

YORUMLAR