YANLIŞ hatırlamıyorsam, göreve başladığınız günden bu yana bu size üçüncü mektup yazışım, Sayın Kaymakamım.
İlkini, henüz göreve başladığınız ay, ikincisini de sanıyorum geçen sene turizmcilere ve esnafa sert çıktığınızda naçizane size destek vermek için yazmıştım.
Üçüncüsünün kısmeti de bugüneymiş.
Sayın Kaymakamım.
Malumunuz olduğu üzere, 30 Mart’tan beri Alanya’da bir curcunadır gidiyor.
Büyükşehir Yasası’na alışık olmayan bünyemiz, AKP Hükümeti’nin çıkardığı bu yasaya alışmaya çalışıyor.
Bakın, “Alıştık” diyemiyorum, “Alışmaya çalışıyoruz” diyorum. El mahkûm, önümüzde bu yemek konulduysa, yiyeceğiz.
Alanya adeta ikiye bölünmüş durumda Sayın Kaymakamım.
AKP’liler, “Yasa koşulsuz şartsız uygulanacak, başka yolu yok” diyor, CHP’liler ve özellikle Alanya Belediyesi’ni ilk kez kazanan MHP’liler, “Biz bu yemeği yemeyeceğiz. Gerekirse aç kalıp ölürüz ama AKP’nin bu yemeğini ağzımıza bile sürmeyeceğiz” diyorlar.
***
Satır aralarında hangi mesajların verildiğini analiz edecek seviyede iyi bir gazete okuyucusu olduğunuzu bildiğim için, çarşıda pazarda, Büyükşehir Yasası’ndan sonra oluşan yeni sistem yüzünden, bırakın sade vatandaşı, Alanya medyasının bile ikiye-üçe bölündüğünün konuşulduğunu eminim siz de duymuşsunuzdur.
Tebdili kıyafet yapıp akşam vakti çarşıya çıkın lütfen, sadece medyanın değil, esnafın, sade vatandaşın, işçinin, memurun, kısacası herkesin bölündüğünü siz de çıplak gözle göreceksiniz, Sayın Kaymakamım.
“İktidarda AKP varken gidip oyunu MHP’ye vermek de neymiş, Alanyalı şimdi görsün Hanya’yı Konya’yı” diyen AKP’lileri mi ararsınız, “Adem Başkan seçildiyse bütün yetkiler onda olmalı. Koordinatörlük de neymiş” diyen CHP’li ve MHP’lileri mi sorarsınız. Her kafadan bir ses çıkıyor sizin anlayacağınız.
***
Yaklaşık 3,5 aydır şehrin bütün hücrelerine adeta bir “Adem Başkancılık” ile “Koordinatör Güneycilik” ayrımcılığı sinmiş durumda.
Şu günlerde ya Ademci olacaksın, ya da Güneyci.
Ortasını hiç kimse kabul etmek istemiyor.
Tıpkı 80 darbesi öncesindeki “Sağcı mısın, Solcu mu?” denilen günleri yeniden yaşıyoruz, Sayın Kaymakamım.
“Yahu bunları zaten sokaktaki 5 yaşında çocuğa sorsan, iyi kötü gazete okuyup TV izleyen sade vatandaşa danışsan biliyor” dediğinizi duyar gibiyim.
Doğrudur, hatta bunlar, bir iki günlüğüne Alanya’ya tatile gelen yerli turistlerin bile konuştuğu vaka-i adiye haline geldi.
Yalnız Sayın Kaymakamım, belki “Babalar En Son Duyar” atasözünden destek alıp, sizi de 30 Mart’tan sonra coğrafyası daha da büyüyen Alanya’nın Devlet Baba’sı olarak gördüğümüzden, belki size ulaşmayan bazı konuları paylaşmak istiyorum müsaade buyurursanız.
***
Efendim, Alanya ahalisinin büyük çoğunluğu, 3,5 aydır yaşanan bu olaylar karşısında şehrin mülki amiri olarak çok çekimser kaldığınızı konuşuyor.
Misal, Alanya’nın seçilmiş Belediye Reisi’nin yardımcısının kullandığı, devletin resmi plakalı makam arabasının, yine devletin resmi plakalı çekicisi ve polis memurları eşliğinde, adeta yangından mal kaçırır gibi alınıp Emniyet Otoparkı’na götürülmesi sırasında neden müdahil olmadığınız sorgulanıyor.
Makam amiriniz olan Antalya Valiliği’nin böyle bir işlemi ancak ve ancak sizin aracılığınız vasıtasıyla yaptırabileceği bir gerçek iken, sizin, makam aracının daha münasip şekilde teslim edilmesi konusunda Alanya Belediyesi’ni uyarıp uyarmadığınız, uyardıysanız neden dikkate alınmadığınız, uyarmadı iseniz neden böyle bir yola başvurduğunuz konuşuluyor, çarşıda pazarda.
***
Bir de Sayın Kaymakamım.
AKP’liler bu işten memnun gözükse de, CHP’liler ve MHP’liler, Hükümet Konağı’nı Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörlüğü ile paylaşmayı neden kabul ettiğiniz konusunda size çok içerliyorlar.
 “İstemese, kabul etmese o birim oraya açılmazdı” deyip, size içten içe isyan ediyorlar, Sayın Kaymakamım.
Neyse, olan olmuş artık, herkes yerine yerleşmiş.
Bu saatten sonra önemli olan kim hangi odaya oturduğu değil, kimin nereye hizmet edeceği olmalıdır.
Bu konuda size büyük görev düşüyor, Sayın Kaymakamım.
Şehrin tamamının benim gibi düşündüğünü hissettiğim için, sizden küçük bir ricada bulunarak satırlarıma son vermek istiyorum.
Bu curcuna artık bitsin.
“Alanya’nın hakiki sahibi AKP mi yoksa MHP mi?” soruları son bulsun.
“Adem Başkan ve Hüseyin Güney, şu yazın sıcağında klimalı odalarında ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri ile mesailerinin büyük bölümünü öldürürken, bu hengamede olan, Okurcalar’da su faturasını ödeyecek makam bulamayıp ‘Suyum ne zaman kesilir?’ korkusuyla yaşayan Emine Teyze’ye, turizmin en civcivli zamanında elektriği kesilen Konaklı’daki turizm esnafına, evine su getiren şebeke borusu patlayan ama yaptıracak yetkili makam bulamayan Demirtaşlı Mehmet amcaya oluyor” diyenler artık yanıt bulsun.
***
Devlet Baba olarak size yakışan Sayın Kaymakamım, “Genel iktidardaki AKP ile yerel iktidardaki MHP’nin arasına sıkışıp kaldı. Aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık. Kaymakam Bey ne yapsın birader” diyenleri mahcup edip, olaya el koymak olacaktır.
Büyükşehir Yasası’nı şu an itibariyle geri çekmek, “Biz kabul etmiyoruz” demek mümkün olmadığına göre, Alanya’nın evladı Hüseyin Güney de Alanyalıya zulmetmeye gelmiş Yunan Diktatör Venizelos olmadığına göre, yine Alanya’nın evladı, üstelik 10 yıllık deneyimli Adem Başkan da Alanya’ya hizmet etmek için bu yola çıktığına göre, size yakışan Sayın Kaymakamım, sağınıza Güney’i, solunuza Yücel’i alıp bir basın toplantısı yapmak, bu curcunayı halkın huzurunda sonlandırmak, ikisini el ele tutuşturup hizmet ortağı yapmak ve Devlet’in Baba’lığına vücut kazandırmak olacaktır.
Kestane kebap, acele cevap diyor, saygılar sunuyorum, Sayın Kaymakamım.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ertuğrul aydın 2014-07-12 14:47:28

alanya bektaş mevkiinde imar planında bulunan 20 mlik yol ve ona birleşen 15 mlik imar yolunu kim açacak kaymakam beye lütfen bu konuyuda bir soralım alanya ben açamam diyor büyükşehir buralar hala alanyada diyor muhtar yolu aç diyor zabıta yolu kapattın diye ceza kesiyor ama ben evime işime çıkacak gidecek yol bulamıyorum saygılarımla,

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349