Şampiyon Kestelspor!

GEÇEN haftasonu Alanya futbolunda çok güzel mutluluk veren sonuçlar elde edildi. Önce Aytemiz Alanyaspor’un kritik maçta galibiyeti ile sevinirken, bir kulağımız Kınık’ta, bir kulağımız da Antalya'daki Konaklıspor maçındaydı. Allah’a şükürler olsun ki bölge futbolumuza katma değer katacak iki şampiyonluk ve Süper Lig'de tekrar çıkışa geçtik. Bunların hepsini bu akşam saat 19.30’da Dim TV Spor’da değerlendireceğiz ama bu yazımda önemli bir iş başaran Kestelspor’u ele almak istiyorum.

***

Kestelspor’un şampiyonluk öyküsünü 3 yıldır bu zorlu ve dikenli yolda hiç pes etmeyen başkan Levent Uğur’dan dinleyeceğiz ama bu senelerde birebir gördüklerimden ve yaşanılanları bildiklerimden bir özet geçmek istiyorum.
2015/2016 sezonunda 16 maçta 13 galibiyet 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile ligi lider kapadı ve play off maçlarına kaldı. Ne yazık ki birazdan yazacağım sebepler yüzünden burada başarılı olamadı. Birçok kesim tarafından acımasızca eleştirilere rağmen Başkan Levent Uğur ve ekibi bir sonraki sezona hazırlandı. 2016/2017 sezonunda Kestelspor normal sezonu yine 16 maçta 15 galibiyet, 1 beraberlik ile en yakın rakibine 8 puan fark atarak ligi namağlup bitirdi ve play off maçlarına kaldı. Namağlup bitirdiği ligde play off maçlarında yine başarılı olamadı. Yine birçok kesim tarafından ağır eleştirilere maruz kaldılar. Bir takım düşünün, normal ligi lider bitiriyor ama sonuca ulaşamıyordu. Bunun sebebi ise gayet açıktı. Birinci sebebi, statü gereği güçlü takımlar ligi tamamladıktan sonra play off maçları için BAL Ligi'nden onlarca oyuncu transfer ettiler ve ne yazık ki biz onlar kadar bütçe ayıramadığımız için sonuç gelmedi. İkinci sebep ise Antalya takımlarının birlikteliğini o günlerde hepimiz yaşadık. Ama bunları düşünmeyen ulemalar Kestelspor’u yıpratmak için her yola başvurdular. Bu yola baş koyan Levent Uğur, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de desteği ile bu sezona hazırlanmaya başladı.

***

Bu sezon da geçmiş yıllardaki hakların yenmesi gözükmüş ki, statüde değişiklik yapıldı ve ligi lider bitiren BAL Ligi'ne yükselecekti. Sezona Kestelspor sessiz sedasız başladı. Başkan Levent Uğur yazılı ve görsel basına hiç çıkmadı, tüm eleştirilere kulağını kapatarak sadece işine odaklandı. Sonuç mu? Normal ligin bitmesine 5 hafta kala, namağlup ve en yakın rakibine 13 puan atarak şampiyonluğunu tescil ettirdi. 3 sezondur sadece Alanya içinde değil, deplasmanlarda yapılan saldırıları, statlarda mahsur kalmalarına rağmen bu yoldan dönmeyen bu ekip şampiyonluğu anasının ak sütü gibi hak etti. Şahsen yazılı ve görsel basında hep yazdığım ve arkalarında durduğum bu ekibin şampiyon olması beni çok mutlu etti.

***

Sonuç olarak Alanya futbolunda Kestelspor bir tarih yazarak BAL ligine yükseldi. Artık BAL Ligi'nde bizim de bir takımımız oldu ve bu mutluluğun tarifi inanılmaz. Şimdi yorgunluğu atma zamanı ve sonra içerideki Halspor maçında bu şampiyonluğu gündüz ve gecesinde en yüksek seviyede yaşamak kaldı. İki sezondur başarısız gösterilmek istenilse de, Levent Uğur başkanın arkasında kale gibi duran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve bu şampiyonluğun bir numaralı mimarı başkan Levent Uğur, yönetim kurulu ve teknik ekiple oyuncuları alkışlıyorum. Alanya Belediye Spor Müdürü ve Kestelspor Başkanı kardeşim Levent Uğur adına çok mutluyum.

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472