banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Üstadından cinsellik cevabı

Yoganın Büyük Üstadı Akif Manaf'ın Spiritüel Söyleşiler ve Felsefe serisinin 9. kitabı "Cinsellik Nedir ve Nasıl Yaşanır?" Yoga Academy yayınlarından çıktı

SAĞLIK 04.08.2014, 12:06 04.08.2014, 11:11
Üstadından cinsellik cevabı
banner404
YOGA Academy tarafından her ay düzenlenen, Orijinal Yoga Sistemi'ndeki şifa tekniklerinin uygulandığı Yoga Festivallerinde yapılan interaktif soru-cevap derslerinden hazırlanan "Spiritüel Söyleşi ve Felsefe Serisi" ile Büyük Üstad Akif Manaf bilgi ve tecrübelerini okuyucuyla paylaşıyor. Akif Manaf, Yoga ile ilgilenenlerin ruhsal konularla ilgili sorularını direkt olarak evrensel kaynaklardan; yalın, akıcı ve mizah dolu bir üslupla yanıtlıyor.

Eser birbirinden çarpıcı bilgilerle dolu. Okuyucu sıra dışı bilgilerle zaman zaman sarsılsa da derin bir spiritüel vizyona sahip Üstad'ın sıra dışı bir saflık, zihin berraklığı, zeka uyanıklılığı ve bilgelik dolu anlatımıyla en karmaşık metafizik kavramları bile kolaylıkla anlayabilmektedir.

Eserden;


Siz sevgisiniz.O yüzden seviyorsunuz. Aslında sevmeye ve sevginizi paylaşmaya ihtiyacınız var.Ama bencillik yüzünden bu sevilme ihtiyacına dönüşür. Aslında sevgiyi vermeye ihtiyacınız var ama bencillik yüzünden bu sevgi alma ihtiyacına dönüşür ...

Cinsellik bir birleşme eylemidir. Bu birleşme acı ve zevk içerir. Vücutta cinsel dürtü mevcut olduğu için cinsellik genelde cinsel tatmin için uygulanır. Ama bunun arkasında birde insan soyunun devamını sağlamak var. Çoğunlukla cinsellik zevk için uygulanır, üreme ikinci derecelidir. Üremenin getirdiği zahmete katlanmak için cinsellik zevk içerir. Cinsellik zevk içermeseydi çok az kişi üreme yoluna girerdi çünkü üreme sonu olmayan acılarla ilintilidir. Cinsellik dünyasal düzeyde tatminlik, evrensel düzeyde ise bütünleşmeyle ilgilidir. Kozmik bütünlük ve birliği insanoğlu cinsellik aracılığıyla keşfetmektedir. Cinsel orgazm kozmik bütünleşmenin bir yansımasıdır. Ve orgazmdan sonra yaşanan rahatlama evrensel huzurun belirtisidir.

Nedir koşulsuz sevgi? Bilmediğiniz bir şey. Başkası için sevmek. Kendini düşünmeden sevmek.''Ben ne alacağım ,bana ne olacak nasıl olacak''diye düşünmeden sevmek,sadece sevmek. Sadece akışın içinde olmak. Kendini bırakmak ve hiçbirşey beklememek,Bu kolay bir şey değil.

Bazen seven insanlar birbirine sorar.''Neden beni seviyorsun?'' Öteki kişi der ki,''Çünkü gözlerin güzel,çünkü köfteyi güzel yapıyorsun''. Çünkü bu ,çünkü şu. Bir neden var. O nedeni buluyor. Ama koşulşuz sevgi olunca nedensiz seveceksiniz. 
Yorumlar (1)
kemal yılmaz 6 yıl önce
bu kitabı okudum ve çok beğendim. cinsellik konusunda daha önce hiç duymadığım bakış açıları verilmiş, ve kesinlikle bir çok sorunun cevabını sunuyor.