banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Sivilceleri önlemek için 5 basit kural

Yanlış makyaj ürünlerinin ve bazı ihmallerin neden olduğu sivilcelerinizden kurtulmak ister misiniz? Sivilce oluşumunu engellemek için yapmanız gerekenleri Dr. Ebru Karpuzoğlu 5 basit adımda anlatıyor

SAĞLIK 25.07.2014, 10:03 24.07.2014, 17:05
Sivilceleri önlemek için 5 basit kural
banner404
UYKUSUZLUK, stres ve hormon dengesizliği nedeniyle sağlıklı görünümünü ve parlaklığını yitiren ciltlerde sıklıkla sivilce sorunları da görülüyor. Bu durumda sivilceleri kapatmak için elbette makyaj ürünlerine başvuruyoruz. Ancak özenle seçilmeyen makyaj ürünleri ya da ihmaller ciltte daha çok sivilce, irritasyon ve siyah nokta gibi kusurlara sebep olabiliyor. 
Sağlıklı bir cilde kavuşmak ve sivilce oluşumunu engellemek için dikkat etmeniz gereken 5 basit kuralı Dr. Ebru Karpuzoğlu anlatıyor.
KOMEDOJENİK OLMAYAN MAKYAJ ÜRÜNLERİ KULLANIN
Makyaj ürünlerinin ambalajında bulunan “non-comedogenic” ibaresinin anlamını biliyor musunuz? "Non-comedogenic" gözenekleri tıkamayan, sivilce yapmayan anlamına geliyor. Özellikle sorunlu bir cildiniz varsa, satın aldığınız ürünlerin üzerinde bu ibarenin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Komedojenik olmayan kapatıcı ve fondötenleri kullanarak hem cilt lekelerini kapatabilir hem de sivilcelerin oluşmasını önleyebilirsiniz.
PUDRADAN KAÇININ
Ne kadar ince yapılı ve iyi bir içerikle üretilmiş olsa da pudralar, irrite olmuş derinin porlarını tıkayarak sivilcelere neden olabilir. Cildinizde sivilce, gözenek tıkanıklığı, siyah nokta gibi sorunlar varsa pudra kullanmaktan kaçının. T bölgesindeki parlaklığı engellemek için pudra yerine, yağ emici kağıtlardan kullanabilirsiniz.
SALİSİLİK ASİTLİ KAPATICI DENEYİN
Cildinizdeki sivilceleri kapatmak istiyorsanız, içinde iltihabı engelleyici, salisilik asit bulunan kapatıcıları deneyebilirsiniz. Salisilik asit bu bölgelerdeki kızarıklığı azaltmaya yardımcı olabilir.
MAKYAJINIZI TEMİZLEMEDEN UYUMAYIN
Yüzde makyaj veya güneş koruyucu kremle uyumak özellikle sivilce oluşumuna eğilimli ciltler için çok sakıncalı. Makyajla birlikte gün içinde ciltte biriken kirler, porları tıkayarak siyah nokta ve sivilce oluşumunu kolaylaştırır. Yatmadan önce yüzünüzü cildinize uygun bir temizleyici ile yumuşakça temizlemeyi ihmal etmeyin.
Yorumlar (0)