banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Papatyadan gelen sağlıklı güzellik

Papatya güzelliğimize güzellik katacak doğal kurtarıcımız olmaya devam ediyor

SAĞLIK 02.08.2014, 19:00 01.08.2014, 18:01
Papatyadan gelen sağlıklı güzellik
banner404
YOL kenarlarında, yeşil çimlerin arasında sessiz sakin güzelliğini sadeliği ile bizlere gösteren mis kokulu çiçek diye biliriz papatyayı. Sakin ve sadeliğin doğasında kendiliğinden büyüyen papatya, sağlık için yüzyıllardır kullanılan ve bilimsel araştırmaların da destekleri ile günümüzde çok farklı şekillerde kullanılmaktadır.
Öncelikle 2 - 3 kaşık kurutulmuş papatyaya yarım litre su ekleyerek kaynadıktan sonra içtiğimiz papatya çayı uyku bozukluklarına, yemek sonrası sindirime ve mikrop öldürücü özelliği ile diş eti hastalıklarına ve boğaz iltihabına iyi gelir. Rahatlatıcı özelliği ile stresten korur sinirlerimizin yatışmasını sağlar. Bel ve baş ağrılarına iyi gelir.
Papatya çayı demlediğimiz esnada buharı ile nezle ve sinüzite karşı önlemlerimizi alabiliriz. Papatya çayı ile yapacağımız pansuman ile cilt temizliği uygulayabilir, gözlerin şişmesini engelleyebiliriz.
Papatyalar ile doğal yollarla saç rengimizi açmak da mümkün. Yine kurutulmuş papatyaya su ekleyerek kaynattığımız karışımı soğuduktan sonra saçımızın her yerine uygularız ve güneşe çıkarak doğal yöntemlerle saç rengimizde değişiklik sağlayabiliriz. Bu uygulamayı hafta 2 kez yaparak doğal, yan etkisi olmayan ve saçlara faydalı olacak şekilde renginizde değişiklik sağlayabilirsiniz.
Tabii bir de papatya falı bakıp sevdiğiniz kişinin sizi sevip sevmediğini de öğrenebilir ya da taç yaparak saçınız için aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.
Yorumlar (0)