Onkoloji hastaları empatiyle tedavi ediliyor

İzmir’de bulunan özel onkoloji hastanesi hastalarını empati kullanarak tedavi ederken, hastalarına bir aile ortamı sunuyor

Onkoloji hastaları empatiyle tedavi ediliyor
banner404
EGE Özel Onkoloji Radyoterapi Merkezi Genel Koordinatörü Füsun Gökçe onkoloji hastalarının bir çok zorluğa göğüs gerdiğini belirterek, “Merkezimize gelen hastalarımıza empati yaparak, sevgiyle yaklaşıyoruz. Tüm hastalarımız ailemizden biri gibi ” dedi.
Ege Özel Onkoloji Radyoterapi Merkezi Genel Koordinatörü Fizik Mühendisi Füsun Gökçe, onkolojinin özel ve dikkat gerektiren bir alan olduğunu söyledi. Onkoloji hastalarına ve yakınlarına güler yüzlü hizmet vermeye çalıştıklarını anlatan Gökçe, merkezlerinde çalışan tüm personelin işlerini özveriyle, ‘hastaları müşteri değil ailenin bir ferdi’ gibi görerek hizmet verdiğini söyledi. Özellikle onkoloji tedavisi alanında hizmet veren sağlık çalışanları ve diğer personelin empati kurmasının önemine dikkat çeken Gökçe, “Hastalarımız ve yakınlarına, ‘Ya ben onun yerinde olsaydım’ düşüncesiyle yaklaşıyoruz. Aramızda zamanla çok güzel bir bağ oluşuyor. Hastalarımız merkezimize güler yüzle geliyorlar. Hepsini ailemizin birer ferdi gibi görüyoruz. Uzak yoldan gelen hastalarımızın kendilerini birazda olsa rahat hissetmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hastalarımıza, ‘teyzeciğim’, ‘amcacığım’ diyerek sesleniyoruz. Bu onları mutlu ediyor. Onlara aileden olduklarını hissettiriyor.” dedi.
"22 YILDIR SEKTÖRDEYİZ"
Merkezlerinin 22 yıldır onkoloji tedavisi alanında hizmet verdiğini anlatan Gökçe, “Özel Ege Onkoloji Merkezi 1995 yılında Alsancak’ta hizmet vermeye başladı. 1998 yılında Kahramanlar'da Özel İzmir Onkoloji Dal Merkezi'ni hayata geçiren kurumumuz, kuruluşundan bu yana konusunda deneyimli uzman kadrosu ve gelişmiş radyoterapi cihazlarıyla hizmet vermektedir. Kurumumuz hizmet ağını geliştirmek amacıyla ilerlediği yolda İzmir Atatürk Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoterapi ve Tepecik Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoterapi Hizmet Alımı ihalelerinde başarı sağlayarak, bu iki kurumun da radyoterapi hizmetini verme sorumluluğunu yüklenmiştir” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479