2015’de en fazla yapılan estetik uygulamalar

Güzellik, estetik cerrahi ve medikal uygulamalara her geçen yıl talep artıyor. 2015 senesinde ise en çok ameliyatsız estetik ve medikal uygulamalar ilgi gördü

2015’de en fazla yapılan estetik uygulamalar
banner404
ESTETİK International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2015 senesinde kliniklerinde en fazla tercih edilen uygulamaları sıraladı: “Geçmişte mankenlerin, sanatçıların veya göz önünde olanların çok daha fazla tercih ettiği estetik cerrahi ve medikal uygulamalar, artık hemen herkesin ilgisini çeken, yaptırılan veya yaptırılmayı planlanan işlemler. Nedeni ise insanların eskisine nazaran çok daha fazla bilinçli olmasıdır. Artık bir ev hanım kendisine yatırım yapması gerektiğini biliyor ve istiyor. Bir öğretmen öğrencilerine daha güzel görünmek istiyor ya da bir bankacı kariyer basamaklarını daha emin adımlarla çıkabilmenin yolunun, canlı, aktif ve bakımlı bir ifade yolduğunu biliyor. Bu sebeple 2015 yılı tam manasıyla estetik cerrahi ve medikal uygulamaların herkes tarafından faydalanıldığı bir sene olarak geçti”.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ EN FAVORİ UYGULAMA
“Ameliyatsız tekniklerimden birisi olan Örümcek Ağı Estetiği, son 4 senedir olduğu gibi 2015 senesine de damgasını vurdu. Bu kadar fazla talep ediliyor ve seneye en fazla yapılan estetik uygulama olarak adını yazdırıyor olmasının sebebi, memnun kalanların sayısının çok fazla olması. Örümcek Ağı estetiğini yaptıranlar mutlaka cildinde kırışıklık veya form kaybı gibi sorunları olan arkadaşlarına uygulamayı tavsiye ediyorlar. Bu sorunu yaşayanlar da zaten arkadaşının cildindeki değişimi gözlemliyor ve sonucun etkisinin nasıl yaşandığını bizzat şahit olarak bize geliyorlar. Örümcek Ağı estetiğinin favori olmasının diğer sebepleri ise ameliyatsız, kesisiz, sosyal hayatı etkilemeyen bir uygulama olmasından kaynaklanıyor” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2016 senesinde de tekniğin yine çok fazla talep göreceği öngörüsünde olduğunu belirtti.

KÖK HÜCRE YAĞ ENJEKSİYONLARI İVME KAZANDI
“2015 senesinde soyadımla anılan Cihantimur Yağ Transfer tekniği bir diğer en fazla talep gören uygulama oldu çünkü insanlar artık kök hücrenin ne demek olduğunu, nasıl avantajlar sağladığını çok iyi biliyorlar. Bedenlerine yabancı bir madde sokmak yerine, hem bölgesel yağlarından kurtuluyorlar, hem de bu yağları ihtiyaçları mertebesinde bir başka alana transfer edilebileceğini biliyorlar. Kök hücreden zengin olan bu yağ enjeksiyonu, yüze, dudaklara, göğüslere, kalçalara enjekte edilebiliyor. Bacak çarpıklıkları düzeltilebiliyor veya kalınlaştırılması istenilen alanlara şekil verilebiliyor” ifadesinde bulunan Cihantimur, Örümcek Ağı Estetiği gibi Cihantimur Yağ Transfer sisteminin de avantajları sebebiyle, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla rağbet göreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472