banner468

Alanya'da böylesi yok

Alanya'da kısa bir süre önce hizmet vermeye başlayan, işletmeciliğini Alanya'nın saygın ve başarılı işadamlarından Bayram Alaşkan'ın yürüttüğü Club High Fit, 5 katlı şık kompleksi, alanında uzman hocaları ve güler yüzlü personelleriyle Alanya'da fark yaratıyor. Diyetisyen ve diş hekimi eşliğinde üyelerine sayısız fırsat sunan Club High Fit Fitness, hizmette kalite ile süslediği başarının haklı gururunu yaşıyor

Alanya'da böylesi yok

Alanya'da kısa bir süre önce hizmet vermeye başlayan, işletmeciliğini Alanya'nın saygın ve başarılı işadamlarından Bayram Alaşkan'ın yürüttüğü Club High Fit, 5 katlı şık kompleksi, alanında uzman hocaları ve güler yüzlü personelleriyle Alanya'da fark yaratıyor. Diyetisyen ve diş hekimi eşliğinde üyelerine sayısız fırsat sunan Club High Fit Fitness, hizmette kalite ile süslediği başarının haklı gururunu yaşıyor

10 Aralık 2014 Çarşamba 03:12
Alanya'da böylesi yok
banner404
- Merve KAYA
'KALİTELİ sporun merkezi' sloganı ile yola çıkan, 5 katlı sağlıklı yaşam merkezi, Club High Fit Spor Kompleksi sahibi Alanya'nın önde gelen işadamlarından Bayram Alaşkan ve tesis bünyesinde hizmet veren Diyetisyen Gizem Sultan Ağaç'la gerçekleştirdiğimiz o çok özel röportaj:
- Alanya'nın saygın işadamlarından biri olarak bilinen Bayram Alaşkan kimdir? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Öncelikle iltifatınız için teşekkür ederim. Ben, yaptığı işte 'en iyiyi' gözeten, kaliteli hizmeti amaç edinen biriyim. Çocukluğumdan beri sporla uğraşırım. Niyetim Alanya'yı kaliteli hizmetle buluşturmak. İşini takip eden ve titizlikle işine odaklanan bir yapıya sahibim.
- Sohbetimize Club High Fit'i tanımayanlara merkezi anlatmakla başlayalım isterseniz... Tesisiniz hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz? Club High Fit, üyelerine ne gibi fırsatlar sunuyor?
Tesisimiz sadece bir spor salonu olmaktan çok 5 katlı sağlıklı bir yaşam merkezidir. İçerisinde diş kliniği, kadınlar ve erkekler için ayrı tasarlanan manzaralı sauna odaları, solaryum, spinnig, CrossFit, pilates odaları, özel bayan bölümü, karışık spor odaları ve diyetisyen bulunmaktadır. Spinning ve pilates derslerimiz her gün yapılmaktadır. Tesisimizde grup derslerinin yanı sıra özel dersler de verilmektedir. Alanında uzman profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Bu iş bir ekip işidir. 5 katlı sağlıklı yaşam merkezimizde 2 kadın, 2 erkek alanında uzman spor hocalarımızın yanı sıra bir diyetisyen, bir de diş hekimi bulunmaktadır. 
HİZMETTE KALİTE CLUB HİGH FİT'DE
- Sizi diğer spor salonlarından farklı kılan nedir? Bu konuda neler söylersiniz?
Üyelerimiz arzu ettikleri taktirde alanında uzman hocalarımızla önceden konuşarak kendilerine en uygun saat diliminde özel ders alabilmektedirler. Amacımız Alanya'ya hizmettir. Kaliteden kaçmadık. Bizim için mutlak başarı oldukça önemlidir. Spora yeni başlayan üyelerimizi öncelikle diyetisyenimize yönlendiriyoruz. Yeni başlayan üyelerimiz, diyetisyen kontrolünde ücretsiz vücut analizi sonrası spora yönlendiriliyor. 
-Baktığımızda  günlük bir tesisle karşı karşıyayız totalde kaç üyeniz bulunmakta?
Şu anda 200'e yakın üyemiz var. Daha çok yeniyiz. Kısa sürede büyük başarı kaydettik.
'TEMİZLİK KONUSUNDA OLDUKÇA TİTİZ DAVRANIYORUZ'
- Spor salonlarında havalandırma ve temizlik oldukça önemli hususlardan. Club High Fit'de temizlik ve hijyene önem veriliyor mu?
Duşlar, spor ve soyunma odaları, sauna - solaryum odaları ve genel kullanım alanları, sık sık temizlenmektedir. Temizlik personellerimiz kontrollerini yaparak sık sık gerekli hijyeni sağlamaktadır. Tesis içerisinde galoş kullanımı zorunludur.
- Club High Fit kaç personelle hizmet vermektedir?
Halkla ilişkiler sorumlumuz, asistanımız, danışma personellerimiz, temizlik görevlilerimiz ve bir Vitamin Bar'da çalışan barmenimiz bulunmaktadır. Onun haricinde dediğim gibi bir diyetisyen, bir diş hekimi de tesisimizde hizmet vermektedir.
BU BAR TAM ANLAMIYLA SAĞLIK DEPOSU
- Sahi, Vitamin Bar dediniz. Neler bulunuyor bu Vitamin Bar'da?
Spor salonumuzun girişinde kart sistemi uygulanmaktadır. Üyelerimiz kartlarına para yükleyerek vitamin büfemizden dilediklerini alabiliyor. Üyelerimiz kendi seçecekleri meyvelerle kokteyl yaptırabiliyorlar, yine yeni yeni milkshake yapmaya başladılar. Taze sıkılmış meyve suları, özellikle de nar ve portakal suyu, üyelerimizin favori içeceği. Kafamızda daha çok düşünce var. İnşallah ilerleyen günlerde hepsini tek tek harekete geçireceğiz.
'YALNIZCA 45 DAKİKADA...'
- Türkiye'nin büyük illerinde uygulanan Spinning'i Alanya'ya getirdiniz. Spinning'e üyelerinizin ilgisi nasıl?
Şimdi şöyle, Spinning denilince akla bisiklet üzerinde yapılan bir spor gelse de aslında spinning çok daha farklı. 45 dakika boyunca yapılan Spinning derslerinde vücudun her yeri çalışıyor. Müzik eşliğinde hocalarımızın yönlendirmeleriyle yapılan bir spor. 45 dakika sonrasında üyelerimizin t-shirtleri sırılsıklam oluyor. 
'ÇALIŞMA SAATLERİ KONUSUNDA KATI BİR TUTUMUMUZ YOK'
- Club High Fit'de giriş - çıkış saatleri nedir?
Tesisimiz saat 09.00 ile 22.00 arası açıktır. Pazar günleri hizmet vermiyoruz. Şunu ayrıca belirtelim ilerleyen günlerde talebe göre Pazar günleri de tesisin açık olma ihtimali var. Çalışma saatlerimiz aslında esnek. Hocalarımızdan rica ederek çalışma saatlerini uzattığımız da oluyor. Personellerimiz o konuda gerçekten çok özverili. 
- Peki, üyelerinizden aldığınız geri dönüşümler ne yönde? Eleştiri geliyor mu?
Biz, daha çok yeni bir kompleksiz. Burada çok azimli beyefendi ve hanımefendiler var. Hem üyelerimize, hem de kendimize güveniyoruz. 
- Salonda spor deyince akla ilk olarak kullanılan aletlerin kalitesini sormak geliyor. Spor aletlerinizin seçiminde nelere dikkat ettiniz? Spor aletlerinin bakım ve kontrolünü ne sıklıkta sağlıyorsunuz? 
Spor aletlerimiz dünyanın en kaliteli markalarından oluşmakta olup hocalarımız tarafından bizzat her gün işlevsel kontrolü sağlanmaktadır. Bizler, yaptığımız işte kaliteyi önemsemekteyiz. En iyisi, en güzeli olsun ki müşterilerimize sunduğumuz hizmette kaliteden bahsedebilelim. Biz, bu konuda da iddialıyız. 
'ALANYA'DA İLK KEZ...'
- Tesisinizde yapmayı planladığınız daha başka neler var? Projelerinizden biraz bahsetmenizi istesek...
İlerleyen günlerde tesisimizi daha da genişleteceğiz. Kuaför ve güzellik merkezinin yanı sıra Türkiye'de çok az tesiste bulunan Cardio Sinema sistemini tesisimize getiriyoruz. Tesisimizin bir katını Cardio Sinema için özel olarak hazırlanıyor. İnsanlar sıkılmasın diye her türlü değişikliği araştırıyoruz. Ayrıca sürpriz bir dergi de yolda. Alanya'nın ilk ve tek spor dergisi olacak. Bunu da buradan müjdeleyelim.
'DANS DERSLERİ BAŞLIYOR'
- Tesisimizde yakın bir süre sonrası dans dersleri başlayacak. Alanında uzman hocalarla çalışıyoruz hepsi kendi tesisimiz bünyesinde. Zumba, step aerobik, Latin kardio, salsa, bachata, cha cha gibi danslar talebe göre üyelerimizin hizmetine sunulacak.
ALANYA'DA BİR İLK: DİYETİSYEN DESTEKLİ SPOR
- Gizem Hanım, Club High Fight'de diyetisyen olarak görev yapmakta olduğunuzu biliyoruz. Bu, Alanya'da bir ilk olmalı. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Gizem Sultan Ağaç kimdir?
- 1987 Alanya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Alanya'da tamamladım. Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunuyum. Üyelerine sağladığı sayısız imkanla Alanya'da fark yaratan Club High Fit'de diyetisyen olarak görev yapmaktayım. 
- Peki, Gizem Hanım spor salonunda hizmet veren bir diyetisyen olarak danışanlarınız ne gibi soru veya sorunlarla kapınızı çalmakta? Başlayalı kısa bir süre olmuş ama tesiste sizi şaşırtan ilginç bir olay oldu mu?
Ben, burada şunu gördüm ve gerçekten şaşırdım; biliyorsunuz ki toplumumuzda 'Diyetisyene kızlar, hanımlar gider' şeklinde bir inanış var; ancak Club High Fit'de bu inanış çürütülüyor. İnanınız, diyetisyene hanımlardan çok erkeklerin ilgisi yoğun. İnsanlar, yalnızca zayıflamak için değil sağlıklı kalmak için de kapımı çalarak danışmanlık hizmeti almak istiyor. Bu benim için de mutluluk ve gurur verici bir durum.
- Diyetisyene dışarıdan danışan kabul ediliyor mu? Bu konuda uyduğunuz prosedür nedir?
Diyetisyene dışarıdan danışan kabul ediyoruz; ancak diyet danışmanlığında üyelerimize özel yüzde 50 indirim fırsatı sunuyoruz.
KİLO ALMAK İSTEYENLER DİKKAT!
Spor deyince akla ilk olarak kilo vermek gelse de biz burada diyetisyen kontrolünde kilo almak isteyen üyelerimiz için de özel programlar uygulamaktayız. Alanya, özellikle son yıllarda spor ve sağlıklı yaşam konusunda çok bilinçlendi diye düşünüyorum. Önceleri insanlar diyetisyene yalnızca kilo vermek amacıyla gidebiliyorken son yıllarda sağlıklı beslenmeyi bir yaşam şekli haline getirmek için gidiyorlar. Öyle danışanlarım çıkıyor ki karşıma bazen çok şaşırıyorum. Onların bilinçli olması beni çok mutlu ediyor, işimi kolaylaştırıyor. Bizim için öncelikle kişilerin istekleri önemli. Üyelerimizin hedefledikleri sonuca ulaşma yolunda yüzlerinde beliren azimli gülümseme bizlere yaptığımız işte ne kadar başarılı olduğumuzun gururunu yaşatıyor. Bu yüzden 'Biz farklıyız ve iddialıyız' diyoruz. 
'SOSYAL MEDYAYI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ'
- Bayram Bey, Alanya'da hızlı çıkış yapan güçlü bir tesise sahipsiniz. Biliyorsunuz ki devir artık, teknoloji devri. Artık internet kullanmayan neredeyse hiçkimse yok. Club High Fit olarak sosyal medyayı takip ediyor musunuz? Ediyorsanız paylaşımlarınız ne sıklıkta takipçilerinizle buluşuyor?
Sosyal medyayı yakından takip ediyoruz. Arzu eden herkes bize Facebook hesabımızdan Clubhighfit Alanya yazarak ulaşabilir. Ayrıca Instagram'a HİGH_FİT_FİTNES yazan herkes bize rahatlıkla ulaşabilir. Hem biz hem de üyelerimiz bu adreslerden paylaşım yapabilmektedir. Adresimizde çok sayıda video ve fotoğraf paylaşımı bulunmaktadır. Merak eden herkes bize bu adreslerden ulaşabilir.
'SPORSUZ BİR HAYATI UNUTSUNLAR'
- Bayram Bey, son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Alanyalılara vermek istediğiniz herhangi bir mesaj var mı?
Spor yapsınlar. Spor şart. Evet; yaş, cinsiyet fark etmeksizin her insan spor yapmalı. İnsanlar, sporu bir yaşam şekli haline getirmeli ve sağlıklı beslenmeyle sporu dengelemeli. Hayat bizlere sunulmuş muhteşem bir armağan, nefes almak gerçekten ciddi bir mucize. Bu yüzden kendimizi sağlıklı ve mutlu hissetmek için elimizden her ne geliyorsa yapmak, görevimiz. Ben çocukluğumdan beri spor yaparım. Saat 18.00'da yukarı çıkarak ben de spor yapıyorum. Spinning derslerine giriyorum. Alanya'da iddialı bir tesisle hizmete başladık. Biz, 5 katlı sağlıklı yaşam merkezimizle, alanında uzman ekibimizle, hijyenik temiz odalarımızla Alanya'da gerçekten tek olduğumuzu düşünüyoruz. Bu konuda iddialıyız. Şehrin merkezinde, deniz ve kale manzaralı bir tesisimiz var. İlerleyen günlerde daha pek çok yenilik sunacağız. Projelerimiz her geçen gün artıyor. Amacımız, röportajın başında da belirttiğim üzere Alanyayı hak ettiği kaliteli hizmetle buluşturmak. Bunun için varız, bunun için buradayız. Teşekkür ederim.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 10.12.2014 02:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Lale 2016-06-24 13:58:14

Yeriniz nerde

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349