Alanya'nın en genç kadın yöneticisi başarının sırrını Yeni Alanya'ya anlattı

Alanya ve Antalya’da iz bırakan koleksiyonların mimarı olan KA Collection’un genç yöneticisi Begüm Goncuoğlu, Pazartesi Sohbetimizin bu haftaki konuğu oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Begüm Goncuoğlu genç yaşında Ka Collection’da direktörlük görevini başarı ile devam ettiriyor. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Goncuoğlu, genç yaşta geldiği mevki ile herkesin takdirini topluyor. Ka Collection’dan önce de İstanbul’da önemli şirketlerde görev alan Goncuoğlu ile hem başarısının sırlarını hem de Ka Collection’un yeni projeleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

‘FARKLI DÜŞÜNEN İNSANLARIN YÖNETTİĞİ KOLEKSİYONLAR SERİSİ’

-Merhaba, Ka Collection gibi dünyaca ünlü bir markanın direktörlüğünü yapıyorsunuz.Genç yaşınızda böyle bir sorumluluğu başarı ile yürütmeniz bizim dikkatimizi çekti. Sizi tanımak istiyoruz.

Merhabalar Gülşah Hanım, Ka Collection günden güne büyüyüyen, evrilen ve dünyaca tanınır hale gelen, pek örneğini göremeyeceğiniz, farklı ve yaratıcı düşünen insanların yönettiği koleksiyonlar serisi. 27 yaşında Ka Collection’da direktör olarak görev almanın, şirketimizin her departmanından sorumlu olmanın mutluluğunu, sevincini yaşıyorum. Tabii önemli olan sürdürülebilir olmak ve başarıyı devam ettirmek için her gün azimle çalışmak.

‘HAYATIN MATEMATİK VE OLASILIKLARDAN OLUŞTUĞUNA İNANIYORUM’

Ben 1994 Kırşehir doğumluyum. Çok küçükken geldiğim Antalya'yı memleketim olarak kabul ediyorum. Ortaokul ve lise hayatımı Antalya’da Özel Akev Kolejinde tamamladıktan sonra 2012 yılında üniversite eğitimim için İstanbul’da yaşamaya başladım. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunuyum. Hayatın da matematik ve olasılıklardan oluştuğuna inanıyorum. Tüm olasılıkları düşünebilmeli, detayları iyi analiz edebilmeli ve biraz da akışta kalabilmelisiniz…

‘YETENEKLERİMİ BURADAKİ GÖREVLERİMDE KAZANDIM’

-Uzun bir süre İstanbul’da görev yaptınız. Bize oradaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

İş hayatına üniversite son senede İngiltere merkezli, Danışmalık ve Denetim firması ERNST& YOUNG'da Aktüerya Danışmanı olarak başladım. Buradaki 1 yıllık görevimin ardından Fransa menşeli danışmanlık firması L.E.K Consulting’de Marketing & Strategy Analyst olarak görev aldım. Global devi firmaların pazarlarında büyüyebilmeleri için startejik çalışmaların yürütülmesinde sorumlu danışman olarak çalıştım. Tabii istatistik geçmişim yani veri ve veriden anlam elde edebilme, örneklemleri analiz ederek şirketlere projeksiyon sunabilme, eş zamanlı departmanlar arası koordine olabilme yeteneklerini buradaki görevimlerim esnasında kazandım. Tabi bitmiyor.. L.E.K sonrasında Fransız İnsurance devi Axa’da 2 yıl Pricing & Data Analyst olarak görev aldım, şirketin üretimi ve verilerinin (big data) belli tool’lar aracılığı ile analiz edilip üst yönetime pricing stratejisi oluşturulmasında görevli idim.

ALANYA’NIN POTANSİYELİNİ BİREBİR GÖZLEMLEME İMKANI BULDUM’

-Tekrar Alanya’ya dönme ve Ka Colection’daki yeni görevinize başlama süreciniz nasıl ilerledi?

Son 1 yıldır pandemi dolayısıyla işlerimi Alanya’dan yürütüyordum. Bu süreçte Alanya’nın farklı sektörlerdeki potansiyelini birebir gözlemleme imkanı buldum. Alanya yalnızca inşaat sektöründe değil tarım, turizm ve üretimde de dinamik ve potansiyeli yüksek bir ilçe. Ofislere dönüş zamanı geldiğinde İstanbul’a gitmek yerine farklı bir karar alarak Alanya’da, aynı zamanda aile şirketimiz olan Ka Collection’da görev almaya başladım. Ka Collection’a direktor olarak katılmamda en büyük etkiye sahip olan kişi, koleksiyonlarımızın mimarı, Kemal Aksu, aynı zamanda enişteme teşekkür ediyorum.

‘ŞİRKETİMİZİN HER DEPARTMANINI KOORDİNE EDİYOR, HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ALIYORUM’

Ka Collection olarak Alanya ve Antalya’nın farklı bölgelerinde pek çok projemiz mevcut. Mahmutlar’da White Sail, Alanya Merkez’de The Yacht ve Avsallar’ da The Voyage ve Seapearl olmak üzere toplamda 4 koleksiyonunuzun 3’ünün inşasına devam ediyoruz. Seapearl’de ise yaşam başlamış durumda. Yeni koleksiyonumuz olan The Cruise ise, Antalya Havalimanına 1 km uzaklıkta bulunan Altintas bölgesinde konumlanıyor. Ben görev itibariyle şirketimizin her departmanını koordine ediyor, her türlü sorumluluğu alıyorum. Şantiye ziyaretlerinden, koleksiyonlarımızın sunumlarına, taksit takibi ve analizlerinden, daire satışına, tapu devirlerinden, marketing, strategy ve sosyal medya yönetimine kadar şirketin her depatmanını, koleksiyonlarımızın mimarı, aynı zamanda mentörüm, Kemal Aksu ile yönetmenin sevinci içerisindeyim. İnşallah her gün daha çok çalışarak bunu sürdürülebilir kılacağız.

'KOLEKSİYONLARIMIZIN İSİMLERİ DENİZ VE DENİZ ARAÇLARINDAN ESİNLENİLİYOR'

Ka Collection olarak yaptığımız projeler isimlerini deniz ve deniz araçlarından almakta. The Cruise koleksiyonumuzda da bu geleneği devam ettiriyoruz. Dış tasarımda mimarımız Cruise gemisinden ilham aldı. Aynı zamanda güneş panelleri ve solar enerji sistemleri ile kendi enerjisini kendi üreten bir koleksiyon olacak.. İklim değişikliğine duyarlı, sürdürülebilirlik felsefesini benimseyen ve dünyadaki hızlı gelişmelere adapte olan bir şirket olma yolunda ilerliyoruz.. Kapalı otoparklarında elektrikli ve hibrit araçlar için şarj üniteleri bulunacak.. Teknolojik ve finansal gelişmeleri yakından takip ediyor ve müşterilerimiz için, en iyi yaşam alanlarını sunuyoruz.

‘THE CRUİSE COLLECTİON ÇOK KONUŞULACAK’

The Cruise koleksiyonumuzda her gün hotel konseptinde yaşama imkanı sunuyoruz. Bir diğer farklı detay ise Lara plajında kiralayacagımız plajımıza, havalimanına, yakındaki alışveriş merkezlerine V.I.P araçlar ile transfer imkanı sunuyoruz.
7/24 Concierge Hizmetleri – Danışmanlık hizmetlerimiz ile satış sonrasında da bizden daire alan müşterilerimizin daima yanındayız diyoruz.. Concierge hizmetleri ile Housekeeping’ten kuru temizlemeye, teknik servisten, kişiye özel daire kiralama seçeneklerine kadar geniş bir yelpazede hizmet vereceğiz. Konum, mimari, sosyal donatılar ve temalar, yenilebilir enerji sistemeleri ve Concierge hizmetleri ile The Cruise Collection çok konuşulacak.. The Cruise ile Ka Collection’ında farklı bir kulvarda ilerlediğini görüyorum.. Çünkü her yaptığımız proje sonrasında hep üstüne koyuyor, ve daha iyisini inşa ediyoruz.

‘YENİ KOLEKSİYONUMUZUN ADI, THE OCEAN’

-Biraz da yeni projelerinizden bahsetmek istesek bize neler söylersiniz? Ka Collection çatısı altında Alanya’nın beklediği yeni projeler nelerdir?

Şirket olarak Alanya Okurcalar’da satın aldığımız 25,196,72 metrekarelik arsayı yakın zamanda satışa sunacağız. Koleksiyonumuzun ismi The Ocean olacak. 2 etaptan meydana gelecek olan projemiz toplamda 8 bloktan oluşuyor.. Tüm dairelerimiz ve havuzlarımız deniz manzaralı ve Sahile ise sadece 500 mt uzaklıkta. Residence sakinlerimize 5 yıldızlı Hotel konforunu sunacağız. Satış sonrasındaki Concierge hizmetlerimiz ile bu koleksiyonumuzda da her zaman müşterimizin yanındayız. Tesisimizin bir bölümü Hotel olacağı için yaz, kış 7/24 yaşam devam edecek. Aynı zamanda daire sakinleri isterler ise kira geliri elde edebilecekler ve tatillerini de yapabilecekler. Koleksiyonumuz yaklaşık 500 daireden oluşacak, kendi plajı , golf arabaları ile shuttle imkanı, hamamdan, bowling salonuna, sinema ve toplantı odalarından, kreşe; sosyal temaları ile de göz dolduracak. İnanıyoruz ki, projemiz, sosyal alanlarda solar enerji ile kendi enerjisini üretmesi ve doğa dostu olması sebebi ile ödül almaya hak kazanacak.

‘DİĞER KOLEKSİYONLARIMIZ NEDEN LONDRA’DA, MIAMI’DE OLMASIN?’

-Peki siz markanıza nasıl bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyorsunuz?

Ka Collection zaten pek örneği olmayan, farklı düşünen ve vizyoner insanların yönetiminden oluşan bir şirket. Ka Collection’ın kendine has felsefesi de koleksiyonlarımızın mimarı Kemal Aksu’nun farklı ve geniş vizyonu ile oluşmuş. Ben de elimden geldiğince Ka Collection’ı bir dünya markası yapmak için çalışacağım. Diğer koleksiyonlarımız neden Londra’da ya da Miami de olmasın ?

‘GÜNE SABAH 6’DA BAŞLIYORUM’

-Gün içinde yoğun bir temponuz var. Siz bu akışa nasıl ayak uyduruyorsunuz? Bir gününüz nasıl başlıyor ve programınızı nasıl oluşturuyorsunuz?

Ben güne sabah 6 başlıyorum. Sabah sporu vazgeçilmezim. Haftanın 6 günü mutlaka spor yapıyorum. Detaycı, kuralcı ve planlı biriyim. Mutlaka akşamdan ertesi günün programını yaparım. 1 haftalık programım mutlaka hazırdır. Ne yiyeceğimden, kiminle toplantı yapacağıma kadar… Ancak takvimimde mutlaka esneklik de yaratmaya çalışıyorum. Çünkü gün içerisinde planlamadığınız ancak yetişmemiz gereken durumlar olabilir.. Zamanı maksimum verimlilikle kullanmayı seviyorum. Buna karşın aceleci değil, sakin ve emin ilerlemek her zaman tercihim. Çoğu insan aceleciliği çok çalışmak ile karıştırılabiliyor.. Zaman kaybetmeyi, beklemeyi pek sevmiyorum..

‘ANLIK OLARAK TAKİP ETMEK, İYİ ANALİZ ETMEK LAZIM’

-Peki pandeminin Alanya’ya olan etkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
İlk etapta Yurtdışı seyahatlerindeki kısıtlamadan kaynaklı turizmdeki hareketlilikte düşüş yaşanmış olsa da, ikinci evrede inşaat sektöründeki pozitif ayrışmadan kaynaklı, döviz girişi devam etti. Alanya özelinde piyasa da şu an büyük bir potansiyel ve hareketlilik olduğunu düşünüyorum. Ancak yükselişe geçen bu eğri ilerleyen dönemlerde stable durumda olabilir. Anlık olarak takip etmek, iyi analiz etmek lazım..

‘ALANYA’MIZI DÜNYACA DAHA TANINIR, MARKA BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ’

-Son olarak eklemek istediğiniz bir şey bizler aracılığıyla vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Alanya’mıza değer katma hedefi ile çıktığımız yolda tüm partner ve paydaşlarımızın da iyi işler yapacağına inanıyor ve Alanya’mızı daha da canlandırıp değer katarak dünyaca daha da tanınır, marka bir şehir yapacağımıza inanıyorum.- (GÜLŞAH ANAK)

21 Kas 2021 - 21:51 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Mehmet Şahin'i Alanya Belediye Başkanı Adayı olarak görmek ister misiniz?