Biorezonans ile Alanya’da sigaraya son!

Dr. Nihal Kurt ve Bütüncül Tıp ile sorunlarınıza kimyasal olmadan çare bulabilirsiniz…. Alanya’nın başarılı hekimlerinden Doktor Nihal Kurt, yaklaşık bir ay önce hizmete giren kliniğinde yaptığı Biorezonans Terapiler ile başta sigara bırakma olmak üzere birçok soruna şifa oluyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

GÜN Geçtikçe dünyada hakim olan Bütüncül Tıp üzerinde ciddi eğitimler alan ve bu konuda belki de Alanyalıların şansı olabilecek bir düzeyde olan, Biorezonans Terapiler ile aklınıza gelebilecek birçok rahatsızlığa kimyasal ilaç kullanmadan çare bulan Dr. Nihal Kurt ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

‘UZUN YILLARDIR HAYALİMDİ’

-Yeni merkeziniz tekrar hayırlı olsun. Okuyucularımız için bir kez daha öncelikle kendinizden ve aldığınız eğitimlerden, bundan önceki görevlerinizden bahseder misiniz?

Ben Doktor Nihal Kurt. Antalya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimlerimi Antalya’da tamamladıktan sonra 1985 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. 1991 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmet kurasında Tokat Turhal ilçesini çektim. İki yıl mecburi hizmet yaptıktan sonra çocukluk hayalim olan Alanya’ya tayin istedim. Burada birçok sağlık ocağında görev yaptım. Son olarak da 4 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimliği yaparak devletteki görevimden ayrıldım.

DÜNYA BÜTÜNCÜL TIBBA YÖNELİYOR’

-Doktor Nihal Kurt Kliniğinde Alanyalıları ne bekliyor? Ne tür işlemler yapıyorsunuz?

Ben 29 yıllık tıp doktoruyum. 16 yıldır kişisel gelişim dahil olmak üzere bir çok alanda eğitimler almaktayım. Tabii ki her şeyden önce klasik tıp doktoruyum. Ama benim yıllardır hayalim hep günün birinde bütüncül tıp yapmaktı. Çünkü dünya artık bütüncül tıbba doğru ilerliyor. Avrupa’da, Uzak Doğu’da, Rusya’da Amerika’da artık tıp fakülteleri bile artık bütüncül tıp üzerine organize oluyorlar. Son 4 yıldır da özellikle Biorezonans terapileri üzerine eğitimler alıyorum. Türkiye’de Biorezonans Terapileir ileri teknik eğitimleri almış nadir doktorlardan birisiyim. Açtığım klinikte Biorezonans terapileriyle bağımlılıklardan kurtulma, alerjiler, ağrı tedavileri, ruhsal dengelemeler, çocuklarda da hiperaktivite, sınav kaygısı ve dikkat dağınıklığıyla ilgili çalışmalar yapmaktayım.

‘DOĞRU ZAMAN ŞİMDİYMİŞ’

-Kliniğinizi açmaya tam olarak ne zaman karar verdiniz? Nasıl bir süreç geçirdiniz?

Uzun süredir aklımda ve kalbimde olan bir şeydi. Özellikle Biorezonans Terapileirde ilerledikçe bütüncül tıbbın kaçınılmaz olduğunu bir kez daha gördüm. Özellikle son 2 yıldır çok ciddi bir şekilde düşünmeye başladım. Benim ilk kişisel gelişim hocam bana ‘Nihal hanım her şey olması gerektiği gibi doğru zamanda doğru yerde’ demişti. Doğru zaman ve doğru yer şimdiymiş. Bu yıl bir ay önce kliniğimi hayata geçirdim.

‘GEÇ TEŞHİSTE BAŞARI ORANI DÜŞEBİLİYOR’

-Her yaş aralığına hitap ediyorsunuz. Çocuklardaki hiperaktivite, dikkat dağınıklığı ve sınav kaygısına nasıl bir işlem uyguluyorsunuz?

Ne yazık ki son dönemde artan bulgular. Özellikle 4- 5 yaş civarında daha belirgin hale geliyor. Ergen yaşta daha büyük sorunlar çıkabiliyor. Geç teşhislerde sonraki zamanlarda bu çocukların okuldaki başarı oranları düşebiliyor. Her çocuğa özel programlanan rezonans terapilerinin etkileri memnuniyet vericidir. Rezonans testleri her çocuğun metabolizmasına özel beslenme diyetleri ile(casein, gluten, laktoz diyeti gibi) birlikte uygulanan rezonans terapileri metabolizmayı kuvvetlendirir. Toksinleri temizler, bağırsak florası ve enzim salgılama fonksiyonlarını düzene sokar. Elektromanyetik kirlenme ve ağır metalleri vücuttan uzaklaştırır. Detoks organlarının faaliyetlerini düzenler. Sinir sisteminin enerjik bloklarını ortadan kaldırarak sağ ve sol beyin aktivasyonuna katkı sağlar. 

‘HER ŞEYİN BİR FREKANSI VAR’

-Biorezonans Terapi nedir?

Biorezonans ilk olarak homeopati tecrübesinin akupunktur bilgisiyle harmanlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Rezonans vücudun moleküler ve atomik düzeydeki titreşimlerine odaklanır ve bio-informasyonun bağ dokuda kayıtlı olduğunu ön görür. Biorezonansla yapılan işlem, vücuttaki bio-informasyonun düzenlenmesi olarak tanımlanabilir. 35 yılı aşkın geçmişi olan biorezonans insan vücudunu titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görür. Vücudun titreşimsel alanının niteliği vücuttaki tamir ve kendini iyileştirme mekanizmalarının ne kadar etkin çalıştığını belirler. Almanya’da bir doktor ve bir mühendis tarafından geliştirilen terapilerdir. Evrendeki her şeyin bir frekansı vardır. Bu canlı da olabilir cansız bir şeyin de olabilir. Yani her şey titreşiyor ve her şeyin bir enerjisi var. Bu çok net bir fizik kuralı. Aynı şekilde bizim insan vücudunun da bir frekansı var. İnsan vücudu doğuştan kazandığı frekansı bazı çevresel faktörler nedeniyle bozar. Bununla birlikte hastalıklar meydana gelir. Yaptığımız terapilerle kişiyi elektrotlar vasıtasıyla cihaza bağlıyoruz. Cihaz bozulan frekansı çeker ve ters dalgalarla doğumdaki ideal frekansı kişiye geri yükler. Dışarıdan hastaya bir elektrik akımı, elektromanyetik akım ya da herhangi bir kimyasal girmez. Mevcutta bozuk olan frekans düzeltilip yüklenir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Seans esnasında hiçbir şey hissedilmez. Tam tersine hastalarımız rahatlar. Danışanların yüzde90’ı uyurken yüzde 10’da uyku ile uyanıklık arasında olan alfaya inerler. Birçok danışanım seanstan çıktıktan sonra ‘Yeniden doğmuş gibiyim’ gibi geri bildirimler verirler.

’38 FARKLI KÜR VAR’

- Bach çiçeklerinin bu terapideki etkisi nedir?

Bach çiçekleri, rezonans terapileri kapsamında kullandığımız ve farklı ruhsal durumlara göre sınıflanmış homeopatik kürlerdir. Birbirinden farklı birçok ruhsal durum ve problem için kullanılan 38 farklı Bach çiçeği kürü bulunur. Kişinin doldurduğu bir form üzerinden hangi Bach çiçeklerinin uygun olduğu belirlenir ve Rezonans terapileri bu kürler üzerinden uygulanır.

‘SİGARAYI BIRAKMAK İÇİ NE YAPILIYOR?’

2006 yılından bu yana birçok kişiye sigarayı bırakmaları konusunda yardımcı olduk. Sigara bırakma terapilerinde kişinin son içtiği sigaradan alınan frekans cihaz tarafından elktronik olarak ters çevrilerek çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Çoğu kişi için bu tek seans yeterlidir.

‘ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPILIR?’

Zayıflama terapilerinde, kişin kilo almasına yol açan problemli gıdalar üzerinden yapılan silme işlemi gerçekleştirilir. Hamur işlerine, tatlılara dayanamayanlarda, kilo vermekte zorlananlarda oldukça başarılı bir işlemdir.

‘ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI İÇİN NE YAPILIYOR?’

Terapilerimiz alkol ve uyuşturucu madde bırakmak isteyip bırakamayan ve alternatif destek arayan kişileri için de oldukça başarılı sonuçlar doğurur.

‘ALERJİ TEDAVİSİ İÇİN NE YAPILIYOR?’

Cihaza tanıtılan alerjen maddenin frekans örneğini kullanarak yapılan ve ‘elektronik aşılama’ olarak tanımlanabilecek bir işlemdir. Alerjiler rezonansın  dünyadaki en yaygın kullanım alanıdır. Alerji tedavilerinde vücudu dengesine kavuşturmak ve alerjiyi ortadan kaldırmak için klasik rezonans terapileri kullanılır.

‘PSİKOLOJİK SORUNLAR İÇİN NE YAPILIYOR?’

Stres, huzursuzluk, uyku problemi, depresif eğilim, panik atak, performans anksiyetesi ya da diğerleri…Enerjitik dengenin hem fiziksel hem de ruhsal alan üzerinde direkt etkisi vardır. Yapılan rezonans terapilerinin ilk etkisi kişinin ruhsal hali üzerinden olur. Fiziksel problemlerdeki iyileşme bazen arkasından gelir.

‘KRONİK AĞRILAR VE MİGREN İÇİN NE YAPILIYOR?’

Kas iskelet sistemi kökenli ağrılar, bel ağrıları ya da kronik romatizmal durumlar ve bunun yanında migren ya da ameliyat sonrası ağrılar gibi birçok farklı durum için kullanılabilir.

‘SAĞLIK SORUNUNUZUN YA DA BAĞIMLILIĞINIZIN OLMASINA GEREK YOK’

Rezonans terapileri hiçbir sağlık sorunu olmayan kişiler için bile vücudun temizlenmesi, kendini iyileştirme mekanizmalarının uygulanması ve ruhsal denge için kullanılabilir. Bu özelliği ile rezonans terapileri sağlık sorunu olsun ya da olmasın herkesi için önerilir.

‘HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIYORUZ’

-Bildiğiniz üzere tüm dünya Kovid- 19 belasıyla mücadele ediyor. Sizin kliniğinizde bu kapsamda nasıl önlemler alınıyor? Dr. Nihal Kurt’un pandemi kapsamında önerisi ne olur?

Öncelikle pandemiyle bir süre daha yaşamayı kabul etmeliyiz. Bütün herkesin bu konuda bilinçlenmesi ve buna göre hareket etmesi gerekiyor. Kliniğimizde bu kapsamda her türlü önlemler alınıyor. Randevu sistemiyle çalıştığımız için hastalarımız tek tek işlemlerine geliyor ve her işlemden sonra rutin dezenfeksiyon işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca hekim olarak ben herkesin bu dönemde b 12 vitamini, d vitamini, magnezyum ve çinko kullanmalarını öneriyorum.

‘BENİM KLİNİĞİMDE BAŞARI ORANI YÜZDE 92’

-Hastalarınız size en çok hangi şikayetle başvuruyor?

Biorezonansın aslında ilk çıkışı alerjilerdir. Biz cihazımızla nabız üzerinden kişinin nelere karşı alerjisi olduğunu da tespit edebiliyoruz. Ancak şu an yetişkinlerde sigara bırakma ve kilo ve obezite nedeniyle başvuruyorlar. Çocuklarda da hiperaktivite ve dikkat bozukluyla ilgili başvuruyorlar. Tüm dünya üzerine biorezonansın sigara bırakma üzerindeki başarı oranı yüzde 92’dir.

‘KİMYASAL ALMADAN TERAPİ OLMAK İSTEYEN HERKESİ BEKLERİM’

-Son olarak bizlerin aracılığıyla Alanyalılara vermek istediğiniz bir mesaj ve eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Biorezonans Terapileri geleceğin tıbbıdır. Zannediyorum bundan on yıl sonra tüm hastanelerde ve kurumlarda yer alacaktır. Ön çalışmaları başladı. Bazı üniversitelerimiz de şu anda bu konuda bilimsel çalışmalar yapıyor. Ben bu konuda 4 yıldır çok ciddi eğitimler alıyorum. Vücuduna kimyasal alamadan terapi olmak isteyen tüm Alanyalıları kliniğimize bekliyoruz. PAZARTESİ SOHBETİ (GÜLŞAH ANAK)

20 Eyl 2020 - 23:31 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sizce erken seçim yapılmalı mı?