Pazartesi Sohbeti'nin konuğu Ayşe Subaşı: ‘Bayrağı taşımak zor’

Bu hafta Pazartesi Sohbeti’nin konuğu Kasımoğlu Kerim Turizm Şirketler Grubu’nun Genel Müdürü Ayşe Subaşı oldu. Genç iş kadını, ağabeyi Kasımoğlu Kerim Yılmaz’ın desteği ile başarı grafiklerinin her geçen gün arttığını söylüyor

PAZARTESİ SOHBETİ/KÜBRA DUMAN

AİLE şirketinde yönetici pozisyonunda görev alan Kasımoğlu Kerim Turizm Şirketler Grubunun Genel Müdürü Ayşe Subaşı ile bu hafta konuk olduğu Pazartesi Sohbeti’nde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra aile şirketlerinin başına geçen Subaşı, pek çok başarıya da imza attı. 1992 yılında Alanya’da dünyaya gelen ve henüz 3 yaşında babasını kaybeden Ayşe, kendisini abisi Kasımoğlu Kerim Yılmaz’ın büyüttüğünü söylüyor. Genç yaşına rağmen bugün başarılı bir iş kadını olan Ayşe Subaşı aynı zamanda evli ve bir kız çocuğu annesi. 
‘HİZMET ANLAYIŞIMIZ HİÇ DEĞİŞMEDİ’
Yüksek enerjisi ve tüm samimiyetiyle sohbete başlayan Subaşı, Kasımoğlu Kerim Turizm Şirketler Grubu’nun 1996 yılında ağabeyi Kasımoğlu Kerim Yılmaz tarafından kurulduğunu söyledi. “Gelişen çağa ve teknolojiye ayak uydurarak yıllar içinde biz de kurumsallaşıp geliştik. Benim de 2010 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra işlerin başına geçmem aile şirketimize katma değer sağladı. Bayrağı taşımak zor olsa da güzel. Ağabeyim Kasımoğlu Kerim Yılmaz’ın desteği ile başarı grafiğimiz her geçen gün yükseliyor” diyen Subaşı, yıllar içinde değişmeyen tek şeyin hizmet anlayışları olduğunu ifade etti. 
‘TARIMDAN TURİZME HER SEKTÖRDE VARIZ’ 
Rusya, Almanya, İskandinav ve Baltık ülkeleriyle çalıştıklarını dile getiren Subaşı, özellikle Rus pazarında bağlantılarının iyi olduğunu kaydetti. İncoming ve kongre turizmi alanlarında çalışmalar yapmayı planladıklarını söyleyen Subaşı, hedeflerine sağlam adımlarla ulaşmak istediklerini aktararak, “Tarımdan turizme oldukça geniş bir hizmet ağımız var. Bugün dünyanın her noktasına uçak bileti kesen bir acenta olmamızın yanısıra misafirlerimiz için konaklamalı veya günübirlik turlar düzenliyoruz. Aynı zamanda transfer hizmeti veriyoruz, araç kiralıyoruz. Alanya’dan mülk satın almak isteyen misafirlerimize emlak hizmeti veriyoruz. Deri mağazamız ve bir de deri imalat atölyemiz mevcut. Tüm bunlarla birlikte şirketimiz muz ve avokado üretiminde de faal durumda. Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde iddialıyız.  
‘SÖZÜMÜZÜN ERİYİZ’
Önceliğimiz güvenilir olmak, beraberinde dürüst, çalışkan ve sözünün eri olmak bizim olmazsa olmazlarımız. Bu sebeptendir ki hizmet alımından vazgeçen misafirlerimizin para iadelerini anında yaparız. Bizim için misafirlerimizin mutluluğu önemlidir. Tecrübeli, işinin ehli insanlarla çalışıyoruz. Burada bir aile gibiyiz. Birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında Yönetim Kurulu Başkanımız Kasımoğlu Kerim Yılmaz’ın katkısı yadsınamaz” ifadelerini kullandı. Şirketin başında Kasımoğlu Kerim Yılmaz’ın bulunmasının kendileri için büyük şans olduğunu ifade eden Subaşı, gerek Rusya ile yaşanan uçak krizi gerekse devalüasyon gibi kriz dönemlerinde Yılmaz’ın tecrübelerinden yaralanarak süreci en sağlıklı şekilde atlattıklarını bildirdi. 
‘KURUMSAL ŞİRKETLERDE STAJ YAPIN’
Sektöre yeni adım atacak girişimcilere bir dizi öneri ve tavsiyelerde bulunan Subaşı, “Naçizane tavsiyem mutlaka profesyonel bir şirkette staj yapmaları yönünde olacak. Alacakları akademik eğitim elbette çok önemli. Ancak adayların üniversitede öğrendikleri ile iş hayatını deneyimlemeleri birbirinden çok farklı. Verimli geçirecekleri staj dönemi onlara sağlıklı bir iş hayatının da kapılarını aralayacaktır. Bildiğiniz üzere farklı kültürlerden, medeniyetlerden insanlara kendi dillerinde hizmet veriyoruz. Deneyim sahibi olmak sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır” dedi.

16 Mart 2020 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?