‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

Alanya’nın sevilen iş insanlarından Hasan Düşünceli, uzun yıllardır mağazacılık sektöründe Alanya’da fark yaratıyor. Hasan Düşünceli aynı zamanda MÜSİAD Alanya Şubesi Başkan Yardımcısı, fanatik bir Alanyaspor taraftarı ve Fenerbahçe sevdalısı

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’
 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’
+5
Haber albümü için resme tıklayın

UZUN yıllardır Türkiye’nin en sevilen giyim markalarını Alanya ile buluşturan Hasan Düşünceli, giyim sektöründeki başarılarının yanı sıra Alanya’nın gelişmesi için de birçok sosyal projenin içerisinde yer alıyor. Anadolu Gençlik Derneği aracılığıyla sürekli gençlerle bir araya geliyor ve onları desteklemenin önemine inanıyor. Aynı zamanda futbol sevdalısı olan Hasan Düşünceli, bu hafta Pazartesi Sohbeti’nin konuğu oldu ve kendisi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

İşte Hasan Düşünceli ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimizden satır başları:


- Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz, Hasan Düşünceli kimdir?

Merhabalar,1981 Alanya doğumluyum. Evli ve bir kız çocuğu babasıyım.1999 Alanya İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Bundan tam 29 yıl önce, 1995 yılında tekstil sektörü ile birlikte iş hayatına giriş yaptım. Bir yandan okul hayatı bir yandan iş hayatı derken eğitim öğretimi tamamlayana kadar yarı zamanlı olarak çalıştım. 99 yılı itibarı ile iş hayatına tam zamanlı olarak başladım. O zamanlar turizmin en popüler ve en yoğun hareketli zamanlarıydı. Alanya Cuma Pazarı’nda turizm üzerine kot mağazasında belki de bölgenin en iyi tezgahtarları ile çalıştım ve onlardan satış adına, esnaflık adına çok şeyler öğrendim. 2005 yılında askerden geldikten sonra Atatürk Caddesi üzerinde Alon mağazasında reyon sorumlusu olarak başladım. 2006 yılında Alanyum AVM’nin de açılması ile birlikte o zamanki patronlarım beni açmış oldukları DS Damat mağazasına sorumlu olarak atamışlardı. Benim için mağazacılık serüveni başlamıştı. En büyük şansım Göksel Demirel gibi sektöre yıllarını vermiş bir üstadın yardımcısı olarak çalışmaktı. Allah razı olsun, Göksel abinin üzerimde emeği çoktur. 10 yıllık DS Damat serüvenimde almış olduğum eğitimlerle de kendimi sürekli geliştirmeye çalıştım.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’-Alanya’ya Türkiye’nin iyi giyim markalarını getirdiniz. Peki bu fikir nereden doğdu? İlerleyen süreçte başka hedefleriniz var mı?

Alanya’ya Türkiye’nin en iyi giyim markalarını getirme fikri, sektördeki 28 yıllık deneyim ve sektördeki değişimleri yakından takip etme arzusu ve girişimcilik ruhumdan doğdu. Bu süre zarfında sektördeki gelişmeleri, tüketici taleplerini ve pazar trendlerini gözlemleyerek, Alanya’da benzersiz bir alışveriş deneyimi sunma hedefiyle hareket ettim. Sektördeki değişimleri ve fırsatları takip etmeye devam ediyorum, yeni markaları veya konseptleri ihtiyaçlar doğrultusunda Alanya’ya getirmek için sektördeki bir paydaş olarak farklı proje ve iş fikirleri ile meşgul olmaya çalışıyorum.
Alanya’da moda ve giyim sektöründe daha geniş bir portföy oluşturmak istiyorum. Kontrollü bir şekilde marka ağımızı genişletmek için ilerleyen yıllarda yatırımlarımızın devam edeceğini plan ediyorum.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

-Sizce Alanya’da giyim sektörü nasıl? Memnun musunuz?

Alanya’daki giyim sektörü genel olarak oldukça canlı ve dinamik bir yapıya sahip. Burada birçok farklı tarz ve bütçeye uygun giyim markası mevcut. Hem yerel halkın hem de turistlerin tercih edebileceği geniş bir seçenek yelpazesi oluşmuş durumda. Ayrıca Alanya’nın turistik bir bölge olması, giyim sektörünün turizmle de iç içe geçmiş olmasını sağlıyor ve bu da sektöre hareketlilik kazandırıyor. Giyim sektörü Dünyada insanoğlu var olduğu müddetçe bitmeyecek 3 sektörden birisidir ve oldukça dinamik ve rekabetçi bir sektördür. Moda trendleri sürekli değişir ve tüketici tercihleri hızla evriliyor. Bu nedenle, giyim sektöründe başarılı olmak için trendleri yakından takip etmek, kaliteli ürünler sunmak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ve pazarlama stratejilerini doğru bir şekilde uygulamak önemlidir.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

Ben son derece memnunum. Alanya halkı ,müşterilerimiz bizi sahiplendiler ben de müşterilerimizle güçlü bir bağ kurduğumu düşünüyorum. Kısa vadeli hiç bir zaman düşünmedim. Kendi mağazamı açmadan önce de çok iş değişikliği yapmadım. İstikrarın uzun vadeli başarı için önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. Kip Mağazamızı 2019 yılında, 2021’de Ramsey ve bu yıl da Faik Sönmez kadın markasını Alanya’mıza kazandırdık.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

-Aynı zamanda MÜSİAD’tasınız. Başlangıç nasıl oldu? Alanya için ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz?

2019 yılında Alanya MÜSİAD’a üye oldum. MÜSİAD, temelde bir iş adamları topluluğu olmasına karşın çalışmaları, ilkeleri ve savunduğu değerler itibariyle Anadolu insanının gücünü dünyaya taşıyan gönüllü ve çok boyutlu bir STK olarak öne çıkıyor. MÜSİAD geleneğinde öncelikle asla “ben” yok. Önce “Ülkem”, önce “Halkım” ve önce “MÜSİAD” ailesi var. Ben de almış olduğum eğitimlerde bu gelenekten gelen bir yapıya sahip olduğum için ve hassasiyetlerimiz olduğu için MÜSİAD’tayım.

 
 

Alanya’da üyelerimizin ve iş dünyasının gelişimine katkıda bulunması için, sosyal sorumluluk projeleri başta olmak üzere iş dünyası ile ilgili eğitim ve seminerler üyeler arası iş birliği, ortaklık kültürü, öğrenci bursları vs. gibi faaliyetlerde çalışmalar yapıyoruz.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

-Kadın üyeleriniz var mı? Kadınlarla ilgili çalışmalarınız oluyor mu?

MÜSİAD Kadın olarak 300’ü aşkın kadın üyemiz mevcut. İş kadınlarının sayısını arttırmak için ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi amacıyla politika belirleyen, Kadınlara ve tüm topluma yönelik sosyal sorumluluk projeleri üreterek farkındalık sağlayan, en fazla iş kadınını barındıran bir yapıya sahibiz. Alanya’da da hem ana kademe de hem de genç MÜSİAD olmak üzere iş kadınlarımızın bulunduğunu belirtmek isterim.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

- Gençlere yönelik ne gibi aktiviteler içerisinde bulunuyorsunuz?

Gençlerin toplumun ve dünyanın geleceğinde önemli bir rolü var. Gençler, beni çok iyi motive ediyorlar. Hem Genç MÜSİAD’ta hem de Anadolu Gençlik Derneği’nde haftada bir gün de olsa onlarla zaman geçirmeye çalışıyorum. Gençlerin desteklenmesi, eğitim almaları ve potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için fırsatlar verilmesi gerekiyor. Ben de hem şahsi olarak hem de STK’larda gençlere elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Hatta Müdavim isimli dergi çıkartan genç kardeşlerimiz var aramızda. Erbakan hocamızın da dediği gibi, “Hak ve adalet gençler eliyle tesis edilecek.” Biz de imanlı ve inançlı gençler yetiştirebilmek için gayret ediyoruz. Onlarla ağırlık eğitim olmak üzere spor, kültürel geziler, sosyal faaliyetler vs gibi etkinlikler yapıyoruz.
Gençler ile sürekli tecrübe paylaşımı yapıp, onları önlerine çıkabilecek problemler karşısında diri tutmaya çalışıyoruz. İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması için gençlerimize gerekli destekleri verip yanlarında durmamız gerekiyor. Onları desteklemeliyiz ve heyecanlarına ortak olmalıyız. Bizim için her genç bir hazine demektir.

 ‘Her güne aynı heyecan ile başlıyorum’

- Koyu bir Alanyaspor taraftarısınız ve Fenerbahçe sevdalısısınız. Biraz bahsedebilir misiniz?

Futbolu çok seviyorum, Alanyaspor tribünlerinde büyüdüm. Ayrıca kongre üyesiyim. Kendimi Alanyaspor’un bir parçası gibi hissediyorum. Maddi manevi elimden geldiğinin hep en iyisini vermek için, kulübüme destek olmak için çalıştığımı düşünüyorum. Hasan Başkanımız sağ olsun, hakkını emeğini ödeyemeyiz, kulübümüze hayal bile edemediğimiz başarılar kazandırdı. Dünya yıldızlarını izleme fırsatı verdi. Hasan Çavuşoğlu başkanımızın liderliğindeki Alanyaspor’un, hem spor alanında hem de toplumsal açıdan Alanya için önemli bir değer ve motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Alanya’nın tanıtımında da en büyük paya sahip.
Herkesin gönlünde bir büyük takım sevdası vardır. Fenerbahçe de benim için ayrı bir sevda, tutku. Alanya Fenerbahçe Derneği’nde de aktif 9 yıldır yöneticilik yapıyorum.

- Sohbet için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bana bu fırsatı verdiğiniz için Dim Medya ailesine şükranlarımı sunarım. İşimi severek yapıyorum, 28 yıldır sektördeyim belki ama 5 yıldır kendi işimi yönetmeye çalışıyorum. Daha yolun başında olduğumu düşünüyorum. Her gün aynı heyecan ile güne başlıyorum. Dostlarımız bizim sektöre yön verdiğimiz tarzında teveccühte bulunuyorlar, sağ olsunlar, herkese çok teşekkür ederim ama ben sadece işimi doğru ve güvenilir bir şekilde yapmaya çalışıyorum. Gelişmemde ve yetişmemde emeği olan büyüklerime teşekkür ederim. Tekraren bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür eder, Alanya halkının ve değerli müşterilerimizin Ramazan ayını kutlar, sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim.

25 Mar 2024 - 05:55 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


MOBİL SİTE GÖREVLİSİ

MOBİL SİTE GÖREVLİSİ * Motor ehliyeti bulunan, * Bahçe ve havuz işlerini bilen, * Ortak alan temizliği yapabilecek, * Kalacak ev veriyoruz. * 12 ay iş...

0 242 515 03 21

MUHASEBE BÜROSUNA

 Deneyimli bay/bayan yardımcı Muhasebe Personeli alınacaktır. 

0 532 287 06 36

Algida SMB GRUP DONDURMA

Bünyesinde 12 ay çalıştırılmak üzere ( B+C+D+E ) sınıf ehliyetli SRC ve PSiKOTEKNiK belgesi olan Dağıtıcı Personel aranmaktadır. Maaş+ Prim+ Yemek Kar...

0 554 307 07 48

SAHİBİNDEN KİRALIK DÜKKAN

AVSALLAR’da Termo Petrol Karşısı 110 m2’lik 2 Adet dükkan SAHİBİNDEN KİRALIKTIR. Not: Kurumsal firmalara, restoran ve hamam işletmesi için uygun.

0 507 455 32 55

Al-et ALANYA ENTEGRE ET TESİSLERİ

Şirketimiz bünyesinde çalıştırılmak üzere aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşları aramaktayız. SEKRETER * Tercihen lise mezunu, * Misafirleri...

0 242 515 15 15

AVSALLAR MAHALLESİNDE

 Bulunan Emerald Park Sitesine GÜVENLİK ve KAPICI Personel alınacaktır. 

0 543 628 30 43

HİD TOPTAN MEŞRUBAT GIDA FİRMAMIZA

* Satış Elemanları, * Muhasebe Elemanı, * Şoför (B-C sınıfı ehliyeti olan) Çalışma Arkadaşları arıyoruz. Adres: Şekerhane Mahallesi Yeniveliler Sok. M...

0 542 734 34 71

Moda Plaza Center

 İş yerimize; * Yabancı dil bilen Bay/Bayan Eleman, * Katlamacı, * Mutfak işlerinden anlayan Bayan Eleman aranıyor. 

0 533 222 98 19

TOMBİK TANTUNİ MAHMUTLAR

Birlikte çalışacak Ekip Arkadaşları arıyoruz.

0 555 339 79 79

5 YILDIZLI OTELİMİZİN

SPA Bölümüne Bayan Kasiyer, Market Satış Elemanı ve Resepsiyonist alınacaktır. 

0 533 338 71 11
Çorum Haber