Ramazan fırsatı

AYTEMİZ Alanyaspor geçtiğimiz hafta içinde genel kurulunu yaparak kongre sürecini tamamladı. Genel kurula katılım beni mutlu etse de, üyelerin lehte veya aleyhte söz almaması ve sadece parmak kaldırıp indirmesi, geçen haftaki yazdıklarımı aklıma getirdi. Orada demiştim ki; "Ya çık kongre salonunda konuş ya da sezon boyu susarak seçtiğin insanlara güven ve dedikodu yapma." Kongre salonunda gördüm ki; herkes memnun, bir kişi bile söz almadı. O zaman bizde sezon içinde üyelerden birisi herhangi bir konuda sorduğu zaman bu hatırlatmayı yapacağız. Genel Kurul sonunda yönetim kurulunda bazı değişiklikler oldu. Özellikle Mali Asbaşkan Ahmet Paşaoğlu yeni dönemde görev almadı. Sayın Ahmet Paşaoğlu ve diğer listede görev almayan yöneticilere verdikleri hizmetler için teşekkür ediyoruz. Yeniden seçilen başkanımız Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kuruluna da başarılar diliyoruz.

***

Aytemiz Alanyaspor kulübümüz kongre akşamı Zimbitlik'te üyelerine ve Alanya erkanına iftar yemeği verdi. Biz de bu yemeğe katılarak tespit yapma imkanı bulduk. Yemekteki eksikliklere geleceğim ama organizasyonun mükemmel olduğu iftar sofrası için emeği geçenleri kutluyorum. Konuşmalar kısa, sohbetlerin fazla olduğu bu ortamda herkes sıkılmadan iftarlarını yaptı. Bu arada unutmadan şunu da belirtelim, çünkü marifet iltifata tabidir; bugün en küçük sivil toplum kuruluşunun bile mesaj sistemi varken, Aytemiz Alanyaspor’un yoktu. İlk kez kongre ve iftar daveti yeni sistem üzerinden yapıldı. Kurumsallaşmanın gereği olan bu yeni adım için camiamıza teşekkür ediyorum. Bu tür yenilikler görmek, benim gibi en eski kramponları mutlu ediyor.

***

İftar sofrasındaki eksiklik dediğim ve bugünkü başlık konusuna gelecek olursak, benim hayalim bambaşkadır. Elbette kulübümüz bu tür etkinliklerde grup liderlerini çağırıyor. Burada bir sorun yok ama Aytemiz Alanyaspor sevdalıları sadece gruplardan oluşmuyor. Kaldı ki gruplar da sadece liderlerden oluşmuyor. Kısaca demem odur ki 3 gruptan 50 şer kişi, maraton ve kapalıdan 100 kişi, geçmişte bu memlekette spor yapmış sporcular bir araya getirilirse ve yeni sezon öncesi taraftar açısından müthiş motivasyon ve insanlara önemsendiği duygusunu verir. Geçmişten bugüne bu takımın arkasından koşanları tespit edecek kadrolar kulüpte vardır. Gerekirse biz de bu liste için katkı sunarız. Onun için Ramazan ayı bir fırsat başlığını kullandım. Bunun olması için bir başka sebep de gruplar arası adı konulmayan sevgisizlik yüzünden kutuplaşmanın ortadan kalkmasıdır. Hasan Çavuşoğlu başkanımızın yapacağı birlik beraberlik konuşması yeni sezon öncesi farklı bir atmosfer yaşatabilir. Tabi ki burada en önemli ayrıntı sadece arma sevdalılarının bir arada olmasıdır.

***

Sonuç olarak birlik ve beraberlik adına bir hayalimi buradan dillendiriyorum. Yapılır veya yapılmaz bilemiyorum. Ama sadece gruplar değil, normal arma sevdalıları için de şampiyonluklardan dolayı taraftara özel geceler yapılmadığı için bir burukluk devam ediyor. Hasan Çavuşoğlu başkanımız son dönemde taraftarlarımızın ilgisinden dolayı haklarını açıklamaları ile teslim ediyor ama bunu Ramazan vesilesi ile taçlandırmak yeni sezon öncesi dosta düşmana iyi bir mesaj olacaktır.

YORUM EKLE

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472