Tiyatro coşkusu

Alanya Kültür Merkezi (AKM) 3 farklı tiyatro etkinliğinin coşkusunu yaşadı

Tiyatro coşkusu
banner404
ÇİZMELİ KEDİ ALANYA'DA
Çizgi roman dünyasının en önemli eserlerinden 'Çizmeli Kedi' Yasin Sayan ve arkadaşlarının organizasyonu ile Alanyalı çocuklarla buluştu. Yoğun katılımla gerçekleşen oyun, ünlü masal kahramanı Çizmeli Kedi'nin maceralarını komik bir dille çocuklara anlattı. Black Ligt (Siyah Işık) tekniği ile İstanbul Çizgi Kukla Tiyatrosu tarafından sergilenen oyun, çocuklara çok güzel anlar yaşattı.

OYUNCAKLARIN SİHRİ ANLATILDI
Modev'in yazdığı çocuk oyunu 'Sihirli Oyuncakçı' AKM'de sergilendi. Oyuncakçı yanında çalışan hayalperest bir kızın hayallerinin anlatıldığı oyun, çocukların bazen kahkahalarla, bazen de şaşkın bakışları arasında devam etti. Çocukların yoğun ilgisini çeken oyunda; Modev, Rayif Doğrulu ve Emine Gülhan rol aldı.

SAVAŞA ‘DUVAR’ ÖRDÜ
Gölge tekniği kullanılarak İspanya iç savaşının anlatıldığı 'Duvar' adlı tiyatro oyunu AKM'de yoğun katılımla sergilendi. Yasin Sayan'ın organizatörlüğünde gerçekleşen oyun seyircilerin büyük beğenisini topladı. Bu tarz oyunların tiyatro kültürüne büyük desteği olacağını söyleyen izleyenler, oyunda en çok klasik gölgeleme tekniğinin insan performansıyla yapılmasını alkışladılar.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479