'Kral Olmak İstemeyen Aslan' Kestelli öğrencilerle buluştu 

Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT), önceki akşam "Kral Olmak İstemeyen Aslan" adlı oyununu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle buluşturdu

'Kral Olmak İstemeyen Aslan' Kestelli öğrencilerle buluştu 
banner404

BELEDİYE Tiyatrosu Çocuk Birimi Sorumlusu Nilbanu Engindeniz'in yazıp yönettiği, ABT oyuncuları tarafından kukla tiyatrosu olarak hazırlanan "Kral Olmak İstemeyen Aslan" çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu Mustafa Ulutaş Sahnesi’nde önceki akşam sergilenen oyunu, öğrencilerin yanısıra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, Okul Müdür Vekili Mustafa Yalçın, oyunun yazarı Nilbanu Engindeniz, öğretmenler ve veliler izledi. Kral Olmak İstemeyen Aslan’da, Belediye Tiyatrosu oyuncuları Adil Şahin, Beyza Ergezer, Emir Burak Kaya, Esra Tığlı Kutertan, Fırat Onur Deniz, Kartal Türkoğlu ve Nilay Kara rol alıyor.
VELİLER TEŞEKKÜR ETTİ 
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, oyunu kendi yaptırdığı okulda öğrencilerle birlikte izlemenin keyfini yaşadı. Başkan Yücel, daha önce 2 derslik ve 30 öğrencinin eğitim gördüğü okulu, Kestel Belediye Başkanlığı döneminde baştan sonra yenileyerek 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açmıştı. Yeni derslikleri, tiyatro sahnesi ve çevre düzenlemesiyle bölgenin en modern okulları arasında dikkat çeken Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, önceki akşam Kral Olmak İstemeyen Aslan’ı misafir etti. Oyundan önce öğrenci ve velilerle bir süre sohbet eden başkan Yücel, velilerden yoğun ilgi gördü. Okulun önceki halini anımsayan veliler 15 derslikten oluşan okul için Belediye Başkanı Yücel’e tekrar tekrar teşekkür ettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479