Yücel’den esnafa sitem! ‘Müsamaha gösterdikçe istismar artıyor’

Hasanağalar Konağı’nda oda başkanlarıyla bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sezon değerlendirmesi yaptı ve esnafa uyarılarda bulundu

Yücel’den esnafa sitem! ‘Müsamaha gösterdikçe istismar artıyor’
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da hizmet veren esnaf odalarının başkanlarını, belediye meclis üyesi ve ilgili komisyon temsilcileri ile birim amirlerinin de bulunduğu bir toplantıda ağırlayarak sezona ilişkin soru, sorun ve önerilerini dinledi. Hasanağlar Konağı’nda gerçekleşen program ile yaz turizm sezonunun başında alınması gereken önlemler ve sezonu daha iyi noktalara getirecek fikirler masaya yatırıldı. Oda başkanlarına üyelerine iletmeleri konusunda etiket, 80 santim kuralı, çığırtkanlık ve hanutçuluk gibi konuları tekrar hatırlatan Başkan Yücel, “Biz müsamaha gösterdikçe istismar da artıyor. Sezon boyunca denetimlerimiz devam edecek. Zabıta ekiplerimiz polis ekipleriyle birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Alnının teriyle emeğini vererek ekmeğinin peşinde hakkıyla koşan herkesin arkasındayız. Ama kaçağın hiçbirisine müsaade etmeyeceğiz. Sezonda, en çok iş yapacakları dönemde esnafımızı çeşitli cezalara maruz bırakmak istemiyoruz. Bu nedenle esnaf kurallara uysun, kuralların dışına çıkmasın. Aksi takdirde ceza kaçınılmaz olacak” dedi.
‘BÜFELER TEK TİP OLACAK, GEREKİRSE YIKILACAK’
Sahil büfelerinde yaşanan sorunlara da değinen Başkan Yücel, “Sahil büfelerindeki usulsüzlüklerin de önüne geçeceğiz. Halen daha bize sahil büfelerinin sabaha kadar hizmet verdiği, kimisinin de amacı dışına çıkarak adeta bir restoran, gece kulübü olarak çalıştığı yönünde şikayet geliyor. Bunlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Tüm büfeler tek tip olacak, gerekirse yıkacağız, öyle düzene sokacağız. Haftada sadece bir gün büfeler geç saate kadar açık kalabilecek, o da özel programları olur, misafirleri gelir, onun için. Bu gerekçe dışında tüm büfeler aynı saatte açılıp aynı saatte kapanacak ve tek tip hizmet verecek” diye konuştu.
‘ALANYA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ’
Başkan Yücel, “Alanya’nın sahip olduğu ve korunması gereken değerleri var. Alanya’yı daha iyi yapmak için sadece kamu kurum ve kuruluşlarının değil, vatandaşların topyekun birlikte hareket etmesi, elini taşın altına birlikte koyması gerekiyor. Bu anlamda esnafımıza anlayışları için teşekkür ediyorum ve daha özverili davranmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

DİM UYARMIŞTI

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim'in, Twitter üzerinden "Alanya'da şehir disiplini sıfır" diyerek yöneticilere ve turizmcilere yaptığı uyarılar Yeni Alanya'nın dünkü sayısında 'Kaldırımlar pilav 

üstü döner gibi' başlığıyla yayınlanmıştı. Dim, özetle "Seçim öncesi taviz verilen, kaldırımlardaki gecekondu işletmelere birilerinin el atması lazım. Acilen bu rezalete son verilmeli. Ayrıca turisti yolunacak kaz gibi gören zihniyetle mücadele edilmeli" demişti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479