banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Yücel'den elektrik zirvesi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin ardından Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa ve CLK Akdeniz yetkilileri ile bir araya geldi

POLİTİKA 15.08.2014, 17:50 15.08.2014, 16:49
Yücel'den elektrik zirvesi
banner404
 ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa ve CLK Akdeniz yetkilileri ile bir araya geldi. Başkan Yücel, Alanya’da zaman zaman yaşanan ve büyük sıkıntılara yol açan elektrik kesintileri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Önümüzdeki yıl elektrik kesintisi yaşanmaması için gerekli tüm yatırımların ivedilikle bugünden yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Yücel, Alanya bölgesinde yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi için geçen hafta CLK Akdeniz yetkilileri ile yaptıkları toplantıda Dim Barajı, Mahmutlar ve Okurcalar Mahallesi’ndeki enerji hatları ile trafoların zaman kaybetmeden güçlendirilmesini istediklerini söyledi. Başkan Yücel, çalışma yapılabilmesi için belediyenin üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirip gerekli izinleri verdiklerini sözlerine ekledi.
‘ALANYA TURİZMİ SEKTEYE UĞRAMASIN’
Özellikle turizm sezonunda yaşanan elektrik kesintilerinin turizmi olumsuz etkilediğini dile getiren Başkan Yücel, “Alanya turizm şehri. Burada sık sık yaşanan elektrik kesintisi turizmimizi ve vatandaşımızın hayatını olumsuz etkiliyor. İmajımızı kötü etkilemektedir. Bir an önce gerekli yatırımlar hayata geçirilip bu sorun çözülmelidir ” dedi. Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa ise, “Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Tüketicilerimize ve burada ikamet eden yerli ve yabancı misafirlerimize kaliteli ve kesintisiz enerji sunmak istiyoruz. Bu amaçla için 'Alanya Elektrik Şebekesi İyileştirme Projesi' kapsamında hatları yeraltına alma çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürerek 2015 yılında Alanya merkezinde projemizi bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Yorumlar (0)