Yücel sahaya tam indi

Başkan Yücel, adaylığı açıklandıktan sonra sahadan ayrılmıyor. Sabah, öğle, akşam ve gece halkla buluşan Başkan Yücel, toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinlediklerini söyledi

Yücel sahaya tam indi
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin 4.’sünü düzenlediği ‘Geleneksel Öğrenci Konseyi Toplantısı’na katıldı. 750 kişilik Keyf-i Ala Düğün Salonu’ndaki toplantıya katılan öğrencilerden ayakta kalanlar oldu. Onur konuğu olarak davet edilen Başkan Yücel tarafından bölgeye kazandırılan hizmet ve yatırımların yer aldığı sine-vizyon gösteriminin ardından öğrenciler taleplerini birebir Başkan Yücel’e aktarma fırsatı buldu. Üniversitenin kuruluş aşamasından bahseden Başkan Yücel, “Alanya, dünyanın en güvenli huzurlu şehirlerinden biridir. Bu şehirde yalnız değilsiniz. Bir sıkıntınız olduğunuzda beni günün 24 saati arayabilirsiniz. Ben ve ekip arkadaşlarım elimizden geleni yaparız. Sizler bize emanetsiniz” dedi.
MÜSİAD’IN ONUR KONUĞU OLDU
Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şubesi tarafından düzenlenen kaynaşma kahvaltısının onur konuğu olan Başkan Yücel’e MÜSİAD Başkanı Mustafa Durusoy tarafından enerji ihtiyacını karşılamak için hazırlanan proje dosyası sunuldu. Keykubat Plajı’ndaki bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantı, MÜSİAD Alanya Şubesi tarafından düzenlendi. Başkan Yücel, Cumhuriyet Mahallesi ve Alanya Sanayi Sitesi’nin kentsel dönüşüme alınmasının önemine dikkati çektiği açıklamasında, “Sadece siyasi kaygılarla hareket etseydim, kentsel dönüşüm çalışmasını seçim sonrasına bırakırdım. Ancak Alanya'nın çehresinin değişmesi için mücadele ediyorum. 50 yıllık bir mahalle olmasına rağmen camisi, ilkokulu, ortaokulu ve sağlık ocağı maalesef yok. Sağlık ocağı yaptık, doktoru atanmadı. Eskiden 90 bin lira olan daireler şimdi sadece kentsel dönüşümün adıyla bile 300 bine çıktı. Sanayinin yanında mevcut haliyle bir bölgede mi yaşamak istersiniz, yoksa sosyal alanları ve diğer tesislerini içinde barındıran bir bölgede mi?” dedi.
‘MUZ LİFİ PROJESİ BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ’
Muz lifi projesinden de bahseden Başkan Yücel, “Zamanında proje için çalmadığımız kapı, gitmediğimiz yatırımcı kalmadı. Üniversitelere muz lifi yapıp verdik. 50 kilo muz lifi 4-5 kamyon muz ağacından elde ediliyor. Ancak şimdi Alanya dışından gelen bir yatırımcı Gazipaşa’ya harika bir tesis yaptı. Artık çiftçi muzun ağacını verecek, gübresini alacak” dedi. Başkan Durusoy ise güneş enerjisiyle ilgili yaptıkları bir çalışmayı Başkan Yücel'e teslim etti. Yücel ise şehrin ve ülkenin gelişmesi açısında ortaya konulan fikirleri önemsediklerini ifade ederek, hem Türkiye’de hem de yurtdışında aktif bir çalışma sistemi olan MÜSİAD’ı tebrik etti.
BATI ALANYA’DA ESNAFLA BULUŞTU
Başkan Yücel, Konaklı Mahallesi esnafıyla da buluştu. Esnafla birlikte pazar kahvaltısı yapan Başkan Yücel, vatandaştan gelen talep ve önerileri tek tek not aldı. MHP İlçe Teşkilatı'nın yerel seçimlerdeki adayı olan mevcut Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Seçim gezileri kapsamında Konaklı’da esnafla bir araya gelen Başkan Yücel, esnafın şikayetlerini, talep ve önerilerini dinledi. Alanya’nın dört bir yanındaki vatandaşın bütün sorunlarını çözmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yücel, Konaklı esnafına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Racon
Racon - 3 ay Önce

Başkanım Sonuna kadar yaninazdayiz 15 oyumuz var feda olsun ama bazi iyi parti yandaşı olan ve rengini belli etmeyen ekibinizdeki kişiler ekmeğimizle oynuyor bunuda yüzyüze seçim öncesi illaki gelicez size açıklamasını bizzat kendim yapacağım

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472