Yücel'den yeni yılın ilk müjdesi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konaklı Mahallesi’ne söz verdiği Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesini hayata geçiriyor

banner404

Haber: Alper KUTAY

KETİR Mevkii’nde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı olarak tasarlanan Kültür Merkezi Projesi ihale aşamasına geldi. Başkan Yücel’in en önemli projelerinden birisi olan Konaklı Kültür Merkezi projesi hayata geçiriliyor. Ketir Mevkii’nde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı bir kültür merkezi projesi tasarlandı. Yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, eğitim çalışmaları türü tüm aktivitelerin yapılabileceği 1200 kişilik ana salondan oluşan merkezde, ayrıca daha küçük toplantı salonu ve kütüphane yer alıyor. Proje hakkında bilgi veren Başkan Yücel, Konaklı kültür merkezini diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin, büyük dış mekan imkanıyla Alanya'nın geleneksel eşgilik düğün konseptini de içermesi olduğunu söyledi.

‘KONAKLI HALKINA HAYIRLI OLSUN’
Başkan Yücel, “Ana salon dışında, yarı açık kadın erkek ayrı oturma yerlerinde, ayrıca bahçede düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek ve yemek yenebilecek. Ana binadaki mutfak, tuvaletler, mescitler ve hazırlık odaları, dışarıda yapılacak her türlü aktiviteye de hizmet verebilecek” dedi. Bahçede çocuk oyun alanının da yer alacağını belirten Başkan Yücel, “Bodrum katta ve alanın girişinde otopark ihtiyacı karşılanacak. Alanya'nın en önemli mahallelerinden biri olan Konaklı'ya şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandırıyoruz. Projesini ihale aşamasına getirdik, inşallah kısa süre sonra temelini hep birlikte atacağız. Konaklı ve bölge halkına şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

DİM TV'DE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 12:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
hafsa   çınar
hafsa çınar - 3 ay Önce

Yücel alanyaya önce bi doğalgazı getirsin çoluk çocuk donuyoruz elektiriğe bi sürü para ödüyoruz ısınamıyoruz malesef

Can teymen
Can teymen - 3 ay Önce

Başkanım kral adamsın ama Konaklı temizlik işleri saman altından su yürütüyor

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner533

banner518

banner481

banner472

banner536